Doğal Sivrisinek Kovucu Yapımı

Yazan Ekolojist

Doğal sivrisinek kovucu yaparak kimyasalların zararlarından korunmak ister misiniz? Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sivrisinek saldırılarına maruz kalmaktayız. Peki ama neden bu canlılar bizim kanımızla beslenir? Onlardan nasıl korunuz mevzusuna geçmeden önce gelin bu canlıları yakından tanıtalım. Sivrisinekler genel itibariyle proteinlerle beslenir. Bu ihtiyacını da meyve, meyve suları ve çiçeklerden karşılar. Ancak dişi sivrisinekler karın bölgelerinde bulunan yumurtanın gelişimi için kana ihtiyaç duyar. Bu nedenle erkek sivrisinekler kan emmezken dişi sivrisinekler kendi türlerinin devamı için kanımızdan faydalanır.

Bu canlılardan ağır kimyasallar kullanmadan doğal yöntemlerle kurtulmamız mümkündür. Doğal sivrisinek kovucu yöntemlerini şu şekilde verebiliriz:

Doğal Sivrisinek Kovucular:

Bitkiler

İdris otu, yalancı melisa, kedi nanesi, biberiye, fesleğen, reyhan gibi bitkiler yoğun kokuları sebebiyle sivrisinekleri bulunduğunuz ortamdan uzak tutarlar.

Sirke

Pencere kenarına koyacağınız bir bardak sirke yardımıyla sivrisineklerin evinize girişini engellemiş olursunuz.

Ultrasonik Sivrisinek Kovucu Bileklik

ultrasonik sivrisinek kovucu bileklik

FİYATLARI GÖSTER

Ultrasonik sivrisinek kovucu bileklik, çevre dostu ve sağlıklıdır, hamile kadınlar ve bebekler için uygun, doğal, toksik olmayan materyallerden üretilmiştir. Sivrisinek kovucu cihazı kullanım ortamına göre değiştirin ve en iyi sivrisinek kovucu etkiyi elde etmek için ses dalgası emisyon frekansını değiştirin. Ultrasonik sivrisinek kovucu bileklik, sizi 7 gün 24 saat sivrisineklerden korur.

Anti sivrisinek prensibi: bileklik, dişi sivrisineklerin hoşlanmadığı ses dalgalarını taklit ederek sivrisinekleri (erkek sivrisinekler ve yusufçukların sesleri gibi) uzaklaştırma özelliğine sahiptir.

 

Limon – Karanfil

Ortadan ikiye kestiğiniz limonun içine 10-15 adet karanfili saplayarak bulunduğunuz ortama koyunuz. Bu bölgeye sivrisineklerin gelmediğini göreceksiniz. Ayrıca soğan ve sarımsak kokusuna da sivrisineklerin gelmediği gözlemlenmiştir.

Bitkisel Yağlar

Limon-okaliptüs yağı, lavanta yağı, tarçın yağı, kekik yağı, catnip yağı, soya yağı sivrisinekleri uzaklaştırma anlamında olumlu etkilere sahiptir. Ancak bu yağların 3 yaşından küçük çocuklarda kullanımına dikkat edilmelidir. Ve bu yağlar güçlü etkilere sahip olduklarından suyla karıştırılarak kullanılmalıdır.

Sivrisinek Sokmasından Sonra Kaşıntıyı Önlemek İçin Kullanılacak Doğal Yöntemler

Sivrisineklerin sokmasından sonra kaşıntı hissini azaltmak ve şişliğini indirmek için kullanılacak doğal yöntemler şunlar olabilir:

Diş macunu: Isırılan bölgeye diş macunu sürmek kaşıntıyı azaltır, şişliği indirir.

Sirke: Kaşıntı ve şişliği gidermede kullanılacak bir diğer yöntem elma sirkesidir. Elma sirkesinin asitik özelliği şişliği ve kaşıntıyı gidermede etkilidir. Bir pamuk yardımıyla ısırılan bölgeye uygulanabilir.

Buz: Kaşıntılı bölge üzerine koyacağınız buz torbasıyla gayet etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bal: Birçok faydası bilinen bal sivrisinek ısırıklarına da iyi gelmektedir. Antibakteriyel özelliği sayesinde sivrisinek ısırıkları üzerine damlatılan bir damla balla kaşıntı hissinden kurulabilirsiniz.

Poşet Çay Torbaları: Soğutulmuş çay poşetlerini ısırığın üzerine koyun ve bekleyin. Göreceksiniz ki kaşıntı hissinden kurtulmuşsunuz.

Muz kabuğu: Bazı kaynaklar, ısırılan bölgeye muz kabuğunun sürülmesiyle ısırılan bölgedeki kaşıntı hissinin azalacağını belirtmektedir.

En İyi Doğal Sivrisinek Kovucu Ürünler

Sivrisineklere karşı hem doğal hem de etkisi kanıtlanmış doğal sivrisinek kovucu ürün arayışındaysanız Nurse Harvey’s Organics Buzz Off bebek ve çocuklar için doğal sivrisinek kovucu sprey doğal içeriği ile hem kendiniz hem de bebek ve çocuklarınız için sivrisineklerden uzak rahat akşamlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Nurse Harvey’s Organics Buzz Off Bebek Ve Çocuklar İçin Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey

doğal sivrisinek kovucu

FİYATLARI GÖSTER

Nurse Harveys Organısc Buzz Off Sinek ve Haşere Kovucu Sprey %99 doğal içeriği İle hiçbir yan etki, alerjik reaksiyon, solunum yolu rahatsızlığına yol açmadan en güvenli biçimde böcek, sinek kene gibi tüm haşerelerin sizlerden uzak durmasını sağlar.

Spreyi direkt vücudunuza ve kıyafetinize sıkarak kolayca kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz çevrenin havanın ve diğer çevresel faktörlerin değişkenliğine göre kullanacağınız sprey miktarının ve sıklığının değişmesi gerekmektedir.

Herhangi bir yan etkisi olmadığından istediğiniz kadar ve sıklıkta içiniz rahat bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:

  • Kızımı tek koruyan en iyi doğal sivrisinek koruyucu spreyimiz bayıldık.?
  • Bu ikinci siparişim çok memnun kaldım, yazlığımız sinek dolu olmasına rağmen oğlumu sinek hiç ısırmadı.
  • Gayet başarılı. Denediğim başka doğal sivrisinek koruyucu markaları da oldu. Ama en son yine bunu aldım.
  • YIllardır kullanıyorum kızım için. 5 yaşında ve hala faydasını görüyorum, boyu epey büyük bir doğal sivrisinek koruyucu, kendime bile kullanıyorum, bu yaz bitiririm diye düşünüyorum, gerçekten sivrisineklerden koruyor.

Peki Ya Akşamları Nasıl Korunacağız? 

Xiaomi sinek kovucu cihaz sıcak yaz akşamlarında ortamı sinir bozucu sineklerden korumaya yönelik ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sivrisinek kovucu, kullanımı oldukça basit bir ürün. Yaz aylarında sivrisinek sorunu için çok efektif bir cihaz ve ayrıca kolaylıkla taşınabilir olması da ek kullanım kolaylığı sağlıyor. Sivrisinek kovucu diğer Xiaomi ürünlerinde olduğu gibi uygun fiyat etiketi taşıyor.

xiaomi mijia sivrisinek kovucu öldürücü

FİYATLARI GÖSTER

Ürün kullanımında duman yoktur. Kovucu için kullanılan malzeme renksizdir ve havada hafif bir koku bırakmaktadır. Geleneksel sivrisinek kovucuların aksine, Mijia Sivrisinek Kovucu sivrisinekleri öldürmez, ancak gazları buharlaştırarak evden dışarı çıkarır.

28 metrekarelik alanda etkilidir. 720 saatlik pil ömrü vardır.

Kullanıcılar Mijia Uygulamasını kullanarak akıllı telefonlarına bağlayabilirler. kullanıcıların diğer işlevleri gerçekleştirmenin yanı sıra zamanlayıcıları ayarlamasını ve kalan pil ömrünü kontrol etmesini sağlamaktadır.

Tek tablet ile 90 gün sürekli kullanım sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi