LEGO’dan Bitki Bazlı Plastikten Üretilen Botanik Koleksiyonu

lego çiçek buketi satın al

Bu günlerde pek çoğumuz rahatlamanın yaratıcı bir yolunu arıyor. İster yetişkinlere yönelik boyama kitaplarını keşfetmek ister taze ekmek pişirmek olsun, dünyanın her yerinden insanlar kendi evlerinin rahatlığında yaratıcı hobiler edindiler.

Daha önce LEGO’nun sürdürülebilir oyuncak üretimine başladığından bahsetmiştik, LEGO şimdi ise yine bitki bazlı plastik kullanarak yetişkinlere yönelik yeni botanik koleksiyonu ile karşımızda.

Okuyun: Lego Sürdürülebilir Oyuncak Üretimine Hazırlanıyor

Botanik Koleksiyon, bir bonsai ağacı modeli ve canlı renkleri ile bir çiçek buketi modelinden oluşuyor. Koleksiyon, LEGO tarafından 18 farklı ülkeden 18.117 ebeveyn ve 5-12 yaş arası 12.591 çocuğu içeren bir araştırmanın hemen ardından piyasaya sürülmüş. Araştırma, dünyanın dört bir yanındaki yetişkinlerin % 81’inin oyunun rahatlamalarına veya streslerini atmalarına yardımcı olduğu sonucunu ortaya çıkarırken, yetişkinlerin % 73’ünün haftalık olarak stres atmak için benzersiz yollar aradığı sonucuna ulaşıyor.

Botanik Koleksiyon, yıllarca canlı kalacak, özelleştirilebilir, doğal görünümlü parçalar oluşturarak stresi azaltmak için yaratıcı bir fırsat sunuyor.

Bu devrim yaratan koleksiyon, sürdürülebilir şeker kamışından üretilen bitki bazlı bir plastikten yapılan çeşitli parçalar içermesi ile çocuklar ve yetişkinler için sürdürülebilirliğe vurgu yapıyor. Üstelik çevre dostu hediye arayışı içinde olanlar için de oldukça şık ve keyifli bir alternatif.

LEGO Çiçek Buketi

lego çiçek buketi

lego botanik koleksiyonu

lego çiçek buketi

SATIN AL

LEGO Çiçek Buketi, gül, gelincik, papatya ve zambak gibi gerçek çiçek türlerini barındıran ve ayarlanabilir saplı 756 parçadan oluşan bir set. Benzer şekilde, 878 parçalı LEGO Bonsai Ağacı seti, kullanıcılara pembe kiraz çiçekleri ve yeşil yapraklar arasında bir seçim sunuyor.

LEGO Bonsai Ağacı

lego bonsai

lego bonsai satın al

SATIN AL

LEGO Bonsai ağacı modeli, 878 parçadan oluşuyor ve ofis masası dekoru için mükemmel olan stand ve taban dahil olmak üzere yaklaşık 18 cm yüksekliğinde.

LEGO’nun tasarım lideri Jamie Berard, “Yetişkinlerin, rahatlamanın yeni yollarını ararken, kendilerini bu güzel botanik yapıları yaratmaya kaptırarak yoğun günlük yaşamlarından sıyrılmalarına yardımcı olabilmekten mutluluk duyuyoruz,” diyor.

Yazar Hakkında

Pınar Özurgancı Eşkin

Çevre Mühendisi, doğa aşığı, Ekolojist.net kurucusu.