ING Türkiye, Yeni Sertifikalarla Çevre Dostu Yaklaşımını Tescillendirdi

Yazan Ekolojist

ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda ING Türkiye, İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için uluslararası çevre dostu bina değerlendirme sistemi LEED Gold sertifikası sürecini başarıyla tamamlarken, aynı zamanda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını da aldı. ING Türkiye ayrıca WWF Türkiye’nin Yeşil Ofis- Yeşil Dönüşüm Programı’nı da başarıyla tamamlayarak İstanbul Genel Müdürlük binası için Yeşil Ofis Diploması almaya hak kazandı.

Sürdürülebilirliği stratejisinde önceliklendiren ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda ING Türkiye, aldığı yeni sertifikalarla çevre dostu yaklaşımını tescillendirdi. ING Türkiye, İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için uluslararası çevre dostu bina değerlendirme sistemi LEED Gold sertifikası sürecini başarıyla tamamlarken, aynı zamanda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını da aldı. ING Türkiye ayrıca WWF Türkiye’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Yeşil Ofis – Yeşil Dönüşüm Programı’nı başarıyla tamamlayarak İstanbul Genel Müdürlük binası için Yeşil Ofis Diploması almaya hak kazandı.

ING Türkiye, üç binası için LEED Gold sertifikasını almaya hak kazandı

USGBC (Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından geliştirilmiş yeşil bina sertifikası LEED (Leadership in Energy and Environmental Design – Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), en prestijli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul ediliyor. ING Türkiye, LEED sertifikası sınıflandırmaları kapsamında İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için Gold sertifika aldı.

ING Türkiye, Yeşil Ofis Diploması aldı

ING Türkiye, WWF Türkiye’nin Yeşil Ofis- Yeşil Dönüşüm Programı’nı başarıyla tamamlayarak İstanbul Genel Müdürlük binası için Yeşil Ofis Diploması almaya hak kazandı. Program kapsamında belirlenen hedeflere ulaşan ING Türkiye, enerji tüketimi ve atık yönetimini azaltırken aynı zamanda sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalar hakkında çalışanlar arasında farkındalığın artırılmasını sağladı.

ING Türkiye, ISO 14001 Çevre ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını aldı

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını alan ING Türkiye, bu kapsamda çevresel etkilerin azaltılması ve enerjinin verimli kullanılması ile karbon salınımının düşürülmesine yönelik yönetim anlayışını uluslararası standartlar ile tescil etti.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın