En İyi 5 Organik Bebek Oyuncağı

Yazan Ekolojist

Ebeveynler olarak, bebeklerimizi güvende ve sağlıklı tutmak bizim görevimizdir. Ancak yattıkları, ağızlarına koydukları, her yere yanlarında taşıdıkları oyuncakları her zaman dikkate almıyoruz. Olgunlaşmamış bağışıklık sistemleri, hassas vücutları ve büyüyen beyinleri ile yetişkinlerden daha fazla risk altındadırlar, bu yüzden onları korumak için elimizden geleni yapmalıyız.

Belki de şaşırtıcı bir şekilde, tüm bebek oyuncakları sağlık ve güvenlik göz önünde bulundurularak yapılmamıştır ve hatta bazıları çeşitli kimyasallar veya kalıntılar içerebilir. Neyse ki, AB standartlarını karşılayan oyuncakların üzerine basılan “CE” ürünün güvenilir olduğunu göstermektedir. Bilinçli ebeveynler tarafından ilk akla gelen organik bebek ürünleri oluyor. Bu noktada organik bebek oyuncakları en doğru seçenek olacaktır.

Organik malzemelerden yapılmış oyuncaklar aramak aynı zamanda çevre dostu ebeveynler için de popüler bir stratejidir.

Organik bebek oyuncakları seçenekleri pek az gibi görünse de sizler için en iyilerini bir araya getirdik. Aşağıda, büyüyen bebeğinizi rahatlatacak ve oynamaya teşvik edecek sevimli, iyi derecelendirilmiş, sertifikalı organik ve doğal bebek oyuncaklarından sadece birkaçı bulunmaktadır. Her biri ayrıca mükemmel bir bebek hediyesi olacaktır.

En İyi 5 Organik Bebek Oyuncağı

  1. Amigurumi Organik Oyuncak Ahşap Diş Kaşıyıcısı ve Emzik Zinciri Bir Arada Set

organik bebek oyuncakları

FİYATLARI GÖSTER

%100 Organik Pamuk Amigurumi Çıngırak ve Ahşap Diş Kaşıyıcı ile Emzik Zinciri tasarım ve işlevselliği ile bebeğiniz için ideal bir oyuncak olacaktır. İki işlevi bir arada birleştirir: bir yandan, değerli ve eğlenceli bir çıngıraktır, öte yandan diş çıkarırken bebeği rahatlatmak ve dişlerinin patlamasını teşvik etmek için kullanılır. %100 organik pamuktan yapılan tavşanın içinde miniğinizi eğlendirecek bir çıngırak vardır ve ergonomik tasarımı minik ellerine mükemmel uyum sağlar. Bebeğiniz için ekolojik ve güvenlidir çünkü zehirli bileşenler içermez.

Diş kaşıyıcı halka cilasız ham akçaağaçtan üretilmiştir bebeğiniz için güvenlidir. Çıngırak, bebeğin emziğini veya diğer eşyaları taşımak veya saklamak için güzel bir zincir ile birlikte gelir. Zarif ve sofistike tasarımı, kozmopolit bebekler ve ekolojiyi seven babalar için idealdir.

?Kullanıcı Yorumu: Bu kadar güzel geleceğini tahmin bile edemedim çok beğendim birebir aynısı gelmiş çok tatlı resimdekinden bile.

 

2. Masalinka Linka Taht Seti – Organik Ve Doğal Ahşap Oyuncak

organik bebek oyuncak

FİYATLARI GÖSTER

Bebeğiniz ve çocuklarınız için doğal ve ahşap oyuncaklar üreten Masalinkanın tüm ürünleri el yapımı %100 ahşaptan oluşmaktadır. Su bazlı boyaları herhangi bir zararlı madde içermez. Organik oyuncak seçiminde Masalinka’nın ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Görselde yer alan ürün 3 yaş ve üstü içindir ancak daha küçük bebekler için de uygun alternatiflere yukarıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:  Bayılıyoruz, en yakın zamanda yeni setlerle koleksiyonumuzu büyüteceğiz.

3. Organik Oyun Hamuru

organik oyun hamuru

FİYATLARI GÖSTER

Bebeğinizin motor becerilerinin ve hayal gücünün gelişimi için oyun hamuru çok önemlidir. Ancak bildiğimiz oyun hamurunun içerisinde bulunan çeşitli kimyasallar bebeğimiz için endişelenmemize neden olurken bu noktada tamamen doğal ve organik oyun hamurları imdada yetişiyor. Şeker kamışı ve mısır nişastası gibi bitkisel içeriğe sahip, organik oyun hamurları ile bebeğiniz ve siz güvenle oynayabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:  Kokusu harika ve güzel paketleme ile geliyor yemeden durabilirseniz iyi 🙂 Çocuklardan ziyade biz oynadık, tavsiye ederim oldukça doğal ve kaliteli.

4. Dünya Haritası Eğitici, Çok Amaçlı Organik Oyun Halısı

organik oyuncak

FİYATLARI GÖSTER

  • Bebeklerin 1. aydan itibaren boyun, sırt ve kol kaslarının gelişmesi için yüz/göbek üstü vakit geçirmesi gerekir. Bu dönemde oyun halıları bebeklerin gelişimine büyük destek sağlar. %100 pamuktan üretilmiş doğal ve organik bir oyun halısı bebeğiniz için en sağlıklı seçim olacaktır. Dünya haritası desenli bu oyun halısı ile bebeğinizle dünyayı keşfe çıkabilirsiniz. Bu organik bebek oyun halısı ayrıca çift yönlü kullanım sağlar.

?Kullanıcı Yorumu:  Bugün geldi ürün hemen açtım ve bayıldım. Beklediğimden çok daha büyük geldi boyutu, renkleri çok canlı aynı fotoğrafta göründüğü gibi, arkası yeşil düz renk çift taraflı kullanabilirsiniz, çanta da gönderilmiş taşıma rahatlığı ?, alın derim ??

5. Carioca Bebek Organik Yıkanabilir Parmak Boyası

organik bebek ürünleri

FİYATLARI GÖSTER

İtalyan markası Carioca; çocukların ve yetişkinlerin yaratıcılık becerilerini serbest bırakmak için tasarlanan renkli, keçeli, pastel ve sulu boya kalemler, parmak boyası ve oyun hamurları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Carioca ‘nın keçeli kalemlerinde kullanılan mürekkep Settimo Torinese fabrikasında tamamen gıda boyalarından üretilen organik ve yıkanabilir özelliktedir. Dermatolojik testlerden geçmiş ve onaylanmış Carioca kalemlerin içerisindeki mürekkep toksik madde ve/ya çocuk sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Sabun ve su ile tenden, kıyafetlerdeki lekeler de yıkanarak rahatlıkla çıkar.

Carioca organik yıkanabilir bebek parmak boyası, tamamen gıda boyalarından üretilen, organik, sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen boya kalemleridir. Bebeğiniz için güvenle kullanabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu: Bebeğime güvenle kullanıyorum, çok kolay temizleniyor. Kızım 2 yaşında bayıldı bırakmak istemiyor.

The Lifeco Baby Organik Biberon Emzik ve Oyuncak Temizleyici

Bebeğiniz için oyuncakların doğallığı kadar temizliği de doğal olmalı. Temiz içerikli ve sentetik parfüm içermeyen oyuncak temizleyiciler bu noktada imdadınıza yetişiyor.

organik bebek ürünü

FİYATLARI GÖSTER

İçeriğindeki saf ve doğal aktif bileşenler sayesinde biberon, göğüs pompası ve oyuncak gibi bebeğiniz için kullandığınız tüm suda yıkanabilir gereçleri güvenli ve etkili bir şekilde temizler. Yoğun formülü uzun süreli kullanıma uygundur. Suda kolay çözünür, az köpürür, kalıntı bırakmaz ve hızlı durulanır. Sentetik tat ve koku bırakmaz.

Neden The LifeCo Baby?

-Etkili formüle sahiptir.

-Ağartıcı, fosfat, boya, amonyak ve ağır kimyasal madde içermez.

-Sentetik parfüm içermez.

-Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.

-ICEA (İtalya Etik ve Çevre Sertifikasyon Enstitüsü) sertifikalı, organik, bitkisel bazlı, GDO içermeyen hammaddelerden üretilmiştir.

-İyonlaştırıcı radyasyona maruz bırakılmamıştır.

-Vegandır. Hayvansal kaynaklı hammadde içermez ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

-Ambalajı geri dönüşümlü veya tekrar kullanılabilir paketleme kriterleri dahilinde denetimden geçmiştir.

Kullanım Talimatı: Ürün elde yıkama için uygundur. 3 litre suya 30 ml (yarım çay bardağı kadar) ilave ederek malzemeyi yıkayınız ve durulayınız.

Organik Bebek Oyuncaklarında Nelere Dikkat Etmeli?

Sertifikalar

Global Organic Textile Standards (GOTS) veya Soil Association tarafından sertifikalandırılmış organik pamuğu seçin. Plastik oyuncaklar satın almanız gerekiyorsa, polivinil klorür (PVC), bisfenol A (BPA) ve ftalat içermeyen olarak işaretlenmiş olanları seçin, çünkü bu kimyasallar üretim sırasında zararlıdır ve zamanla bozulduklarında toksik kimyasallar salmaktadır.

Güvenli Boyalar

Bebeğiniz için oyuncak seçerken bitki veya su bazlı boyalar kullananları tercih edin. Diğer boyalar, kansere neden olduğu bilinen kadmiyum gibi ağır metaller içerebilir. Bazı oyuncak boyalarının, bebeğimizin büyüyen sinir sisteminde kalıcı hasara neden olabilecek kurşun gibi ağır metaller içerdiği bulunmuştur.

Daha Az Sentetik Malzeme

Bazı oyuncaklar kansere yol açan pestisitlerle yetiştirilen pamuk ve kimyasallarla işlemden geçirilerek zamanla mikro plastiklere dönüşen petrolden yapılan polyester dolgu ile yapılır. Bunun yerine organik pamuk, kenevir, ahşap veya doğal kauçuk gibi doğal malzemelerden yapılmış oyuncaklar aramak iyi bir fikirdir.

Neden Organik Oyuncak Tercih Etmeliyim? 

Oyuncaklar, bebeklerin fiziksel, dil ve bilişsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çok önemlidir. Birçok ebeveyn, güvenli ve dayanıklı doğal bir malzemeden yapıldıkları için organik oyuncakları tercih eder. Organik oyuncakların çoğu biyolojik olarak parçalanabilir, bu da onları çevre için harika bir seçenek haline getirir. Çocuğunuzun yaratıcılığını harekete geçirmek ve plastikten kurtulmak istiyorsanız organik oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Ahşap ve diğer doğal ve organik malzemelerden yapılmış bebek oyuncakları, gelişmekte olan yenidoğan için zengin bir duyusal deneyim sağlar. Ayrıca yeni annelerin, bebeğinin ağzına koyduğu oyuncağın güvenliği konusunda kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olabilirler.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi