En İyi 10 Hava Temizleme Cihazı

en iyi hava temizleme cihazı
Yazan Ekolojist

Evcil hayvanlara,polenlere ve toza karşı alerjileri bastırmaya ve bakterisiz bir hava solumanıza yardımcı olan hava temizleyicileri bir araya getirdik. İçeriğimizde en iyi hava temizleme cihazlarını bulabilirsiniz.

Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

Evinizi düzenli olarak temizlemenin önemli olduğunu zaten biliyorsunuz, ancak yüzeylerin ötesinde çoğunlukla gözden kaçırdığımız bir nokta var, hava. Bir hava temizleyici kullanmak, soluduğunuz havanın daha temiz olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir, ancak tüm hava temizleme cihazları aynı özelliklere sahip değildir.

Bu nedenle, piyasadaki en iyi hava temizleme cihazlarını bulmak için alerjenik hava temizleme, nemlendirme, ısıtma ve soğutma gibi özellikle sahip hava temizleyicileri derinlemesine araştırdık. Bununla birlikte hava temizleyicileri hakkında en sık sorulan soruların yanıtları için, iç mekan hava kalitesi konusunda laboratuvar uzmanlarının yanıtlarına başvurduk.

Mevsimsel alerjisi olanlar için, havadaki kirleticileri evinizin içinden filtreleyen bir hava temizleyici bir nimet olabilir. En iyi hava temizleyici, evcil hayvan kokularını ortadan kaldırabilir, virüs parçacıklarını ortadan kaldırabilir ve iç mekanlardaki hava kirliliğinin olumsuz etkilerini en aza indirebilir – bu da günümüz dünyasında onu alerjilerden daha fazlası için çekici kılar.

Ancak piyasada çeşitli arıtma yöntemleri sunan sayısız makineyle, ihtiyaçlarınız için en iyi hava temizleme cihazını bulmak zor olabilir. Aktif karbon filtreli bir arıtma cihazı ister misiniz? İyonik bir hava temizleyiciye veya hatta tam bir ev filtreleme sistemine yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak ve en iyi hava temizleyici seçeneklerini belirlemenize yardımcı olmak için buradayız.

Son zamanlarda hava temizleyicilerine artan odaklanma göz önüne alındığında, güvenilir markaların daha ayrıntılı teknik incelemelerine başvurmak önem taşıyor. Örneğin; her hava temizleyicinin bir hava kalitesi monitörü veya temiz hava dağıtım hızı olup olmadığı, filtreyi ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiği, yıkanabilir bir filtre olup olmadığı ve değiştirme filtresinin maliyeti gibi faktörleri de dikkate almak gerekiyor.

Tüm bu bileşenleri de göz önünde bulundurarak hazırladığımız en iyi 10 hava temizleme cihazı listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

En iyi 10 Hava Temizleme Cihazı

1. Dyson Pure Humidify+Cool Hava Temizleme Cihazı

en iyi hava temizleme cihazı

 

FİYATLARI GÖSTER

Yaz ve kış ayları için evinizde kullanabileceğiniz en ideal hava temizleme cihazı olan Dyson Pure Humidify + Cool Hava Temizleme Fanı, kullanıcılar tarafından en çok beğenilen bir çok farklı fonksiyonu taşıyan son teknoloji ürünüdür.

 • Temizler. Nemlendirir. Serinletir. Hepsi bir arada.

Havanızı kirleten partikülleri hisseder ve yakalar. Dyson ultraviyole temizleme teknolojisi sayesinde hazne içerisindeki her damla ultraviyole ışık yayar. Bu sayede partiküllerin %99.9’u yok edilir. Havanızı kirleten diğer partiküller evinizin içerisine yerleşebilir. Yalıtımlı filtrasyon sistemi bu partikülleri yakalar.

Kuru hava su kaybına neden olabilir. Dyson hava temizleyici nemlendirici fan otomatik olarak havanızın içerisindeki doğru nem oranını kontrol eder ve düzenler.

 • Gazları ve küçük partikülleri yakalar.

Dyson Pure Humidify+Cool™ 360˚ kaplı filtre sistemine sahiptir. Aktif karbon filtresi sayesinde gazları ve kokuları1 ve cam HEPA filtresi sayesinde ultra ince partiküllerin %99.95’ini yakalar.

 • Havayı karıştırır ve dağıtır.

Air Multiplier™ teknolojisi 320 litre havayı serinletir ve her saniye dağıtır. Havayı karıştırır ve oda içerisinde dağıtır , böylece siz de kuru bir hava solumak zorunda kalmazsınız. Bütün bir yıl cihazınızın açık kaldığı süre boyunca temizlenmiş ve nemlenmiş bir hava akımı sunar. Biyostatik evaporatör havadaki sıcak enerjiyi alır ve serinletir, oda içerisinde taze bir hava akımı sunar.

 • Tüm kontrol parmaklarınızın ucunda

Dyson Link uygulaması sizlere hava temizleyici nemlendiricinizi izlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olur. Böylece nerede olursanız olun evinizin hava kalitesini ayarlayabilirsiniz.

 • Havayı kirletenleri ve nem seviyesini hisseder.

Akıllı sensörleri otomatik olarak havada uçuşan partikül ve gazları hisseder, aynı zamanda ortam sıcaklığını ve nem seviyesini de ayarlar. Cihaz içerisindeki algoritmasını kullanarak hava kalitenizi ölçer ve düzenler, daha sonrasında sizlere gerçek zamanlı analiz sunar.

 • Devamlılık sağlayan performans

Dyson Derin temizlik döngüsü sayesinde kireç birikintilerini makinenizin su sistemi boyunca yok eder. Bir tuş ile bu özelliği çalıştırabilirsiniz, cihazınız sizlere adım adım ne yapmanız gerektiğini gösterecektir.

 • Biyostatik evaporatör

Biyostatik gümüş teller, ultra ince partiküllerin yayılmaması için evaporatörün 3D hava ızgarasının içerisine örülmüştür. Bu şekilde filtrelenmiş hava nemlendirilir.

 • 36 saate varan nemlendirme

Verimli su yönetimi ve 5 litrelik su tankı sizlere devamlı bir nemlendirme sunar, böylece sürekli tekrar doldurmak zorunda kalmazsınız.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Alerjik astımlı kızım İçin doktor tavsiyesi üzerine aldık. Kış mevsiminde olduğumuz İçin hava üfleme özelliğini henüz deneyimlemedik. Gece kullanmamız gerektiği için ses konusunda çok memnunuz. (Başka bir hava temizleme cihazını bu sebeple iade ettik) otomatik modda hava kalitesi düştüğü anda kendi kendine modunu artırıyor. Tüm gece çalıştırıyor odanın kapısını açtığımız anda tertemiz bir hava karşılıyor. Temiz havayı sonuna kadar hissediyorsunuz ayrıca nemlendirme konusunda da çok başarılı bir ürün.
 • Fiyatının yüksek olması performansından dolayı Son derece iyi nemlendirirken hava yı da mükemmel temizliyor. Yemek yapıldığnda evin havasının (koku) değişmesi ile hızlanan temizleme ayarı kısa zamanda ortamı eski haline döndürüyor. Herhangi bir istenmeyen koku kaynağı varsa sayesinde anlayabiliyorsunuz. (Bacadan gelen kötü kokular vs.)

2. UFO O2 Beyaz Hava Temizleme Cihazı

hava temizleme cihazı tavsiye

FİYATLARI GÖSTER

Uygun fiyatlı hava temizleme cihazı arayanlar için Ufo O2 Beyaz Hava Temizleme Cihazı tam bir fiyat performans ürünü.

Ultraviyole özellikli lambası UV ışınları yayarak havada oluşan bakteri ve birçok zararlı maddeyi ortadan kaldırmaktadır. Ürünün tablet yuvasına sivrisinek kovucu takarak yaz günlerini daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Modelin arka kısmında görebileceğiniz koku haznesi sayesinde istediğiniz kokuyu odanın içine yayabilirsiniz. Ayrıca cihaz, karanlık ortamlarda bile görebilmeniz için loş mavi ışığa sahiptir.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Ürünü sigara dumanı için almıştım. Küçük bir odada günde iki paket sigara içen biri olarak sürekli cam açık oturmak zorunda kalıyor ve havalar soğuduğundan beri sık sık hastalanıyordum. Mükemmel bir şekilde havayı ve sigara dumanını temizliyor. Çalışırken 3. kademede fan ses yapıyor ama havayı mükemmel temizlediği için bence önemli değil. Diğer özellikleri sivrisinek kovmak için tablet yeri, gece lambası, parfüm gözü, uv özelliği, iyonizer, uzaktan kumanda v.b. Kış şartlarında odalarda sigara içenler hiç düşünmesin.
 • Babam sigara içmeye devam ederken, biz de astım hastalı ev sakinleri olarak ürünü aldık. kapı kapalı olsa da sigara diğer odadan nefesimi tıkıyordu. babamın sigara yakmasıyla eş zamanlı ürünü çalıştırdım, bana koku gelmedi. Yalnız babamın odasındaki sigara kokusunu tamamen alması için sanırım bir 5-6 saat çalışması gerekecek. plastik kokusu çok az,yok denecek kadar az.dibine girip koklamasam almazdım herhalde.. ürünle birlikte koku parçacıkları ve sinek kovucu tablet de geldi. Ürünün tek eksiği, havayı yavaş temizlemesi bence ama diğer yandan gerçekten 55 watt çekiyorsa, ona da diyecek bir şey yok aslında. Diğer taraftan işin fiyat kısmı da var. Tam bir fiyat performans ürünü.

3. Fakir Vigor Plus İyonik Hava Temizleme Cihazı LR600

hava temizleme cihazı öneri

FİYATLARI GÖSTER

5 Filtreli İyonik Hava Temizleyici olan Vigor Plus, bulunduğu ortamın havasını analiz ederek havayı temizler ve hoş olmayan kokuları yok eder. Zarif tasarım ile dikkat çeken Vigor Plus yalnızca kalitesi ve teknolojisi ile değil zarif tasarımıyla da benzersiz bir hava temizleyicidir.
Vigor Plus iyonik hava temizleyici geliştirilmiş kontrol paneli ile size sınırsız hakimiyet sunmaktadır. Dilerseniz otomatik çalışma seçeneği ile koku ve toz sensörlerini kullanarak çalışma hızını kendisi ayarlayabilir. Koku ve toz sensörleri ortamdaki havayı analiz ederek sizi uyarır. Sessiz, düşük, orta ve yüksek çalışma modları ile yaşam alanınızdaki havayı dilediğiniz hızda temizleyebilirsiniz.
Zaman ayarı sayesinde Fakir Vigor Plus hava temizleyiciniz dilediğiniz süre boyunca çalışır ve evinizde bulunmadığınız süre boyunca havayı temizleyerek sizi tertemiz bir atmosfer ile karşılar. Fakir Vigor Plus hava temizleyicinizi evlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vigor Plus 70 m2 boyutlarındaki iç mekanın havasını rahatlıkla ve hızlıca temizler. Özellikle sürekli bulunduğunuz yaşam alanlarınız olan evlerinizde kullanımı, hayatınızı olumlu yönde etkiler.
?Kullanıcı Yorumu:
 • Ne kadar işe yaradığını 2 noktada anlıyorsunuz. Birincisi filtreleri temizlemeye kalktığınızda ne kadar çok toz zerresini topladığını görüyorsunuz. İkincisi de bir süre çalıştırmadığınızda nefesinizde ufak da olsa bir fark hissediyorsunuz. O zaman işe yaradığını anlıyorsunuz. Şu detayı da belirteyim. Astım vs. gibi bir rahatsızlığımız yok. Belki bu tarz rahatsızlığı olanlarda ekstra etkilidir. Ona bir şey diyemeyeceğim. Koku sensörü inanılmaz iyi. Kahve yapıyoruz cihaz coşuyor. Dezenfektan sıkıyoruz çıldırıyor. Kolonya bile sürsek hemen devreye giriyor. Sensörlerinin de iyi olduğu kesin.
 • Ürün çok iyi ve kesinlikle parasının hakkını veriyor. Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Ürünü her fişe taktığınızda ilk iki dakika ortamın hava kalitesini tespit ediyor ve otomatik modda tespit ettiği bu kalitenin altına düştüğünde devreye giriyor. Bu nedenle ürünü fişe takmadan önce ortam havalandırmasını iyi yapmak çok önemli. Bu durum kullanma kılavuzunda belirtilmiş. Üründen şikayetçi olan kullanıcıların bu noktayı atladıklarını tahmin ediyorum.
 • İlk gün tesadüf olabilir diye düşündüm ancak 2 nci gün anladım ki bu hava temizleme cihazı işe yarıyor. Geceleri sık uyanmak, sabah dolu bir burun ve geniz akıntısı istemiyorsanız tavsiye ederim. Odayı güzel havalandırın. Camı kapatıp cihazı fişe takın ama çalıştırmayın. 2 dk sonra çalıştırın auto modda görevini yapacaktır. İsterseniz direk açıp max modda 2-3 saat çalıştırın. Gece yatmadan önce auto moda ya da en düşük seviyeye alıp yatın. Sabah farkı anlayacaksınız. Cihazın eksi yönleri ise üzerindeki etiket. Çünkü yazıları okumak güç. Kumandası var. Gündüz salonda kullanımdan ziyade gece yatarken odanızda kullanın.

4. Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı

hava temizleme cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Cihaz 6 seviyede havadaki zararlı maddelerin tümünü yok ederek sağlıklı bir hava ortamı sunmaktadır. 16 dB ses seviyesinde çalışan cihaz, kullanıcılardan yüksek puan alan bir performans ürünüdür.

Modelin filtresini 2 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ek olarak motor hızını kontrol ederek enerji tasarrufu yapan temizleme cihazı, ortamdaki bakterileri tespit ederek 3 farklı renkle gösterir. Bu sayede daha etkin bir temizleme yapılır.

?Kullanıcı Yorumu:
 • 3 haftadır kullanıyoruz ve çok memnunuz. Çocuk doktoru tavsiyesiyle aldık, virüs ve bakteri korumasını çok steril bir ortamın sağlıklı olmaması açısından tavsiye etmemişti doktorumuz. Eğer kriteriniz virüs bakteri koruması değilse tereddütsüz alabilirsiniz. Kızımın burnu hep tıkalı olurdu geceleri nefes alamıyorum diye çok uyandırdı ilk günden etki etti gerçekten ve artık deliksiz uyuyor. İki gözümün çiçeği diyebilirim kendisi için.
 • 2 aydır kullanıyoruz ve çok memnunuz. Daikin hava temizleyici çok üst düzey bir ürün; elbette ucuz değil ancak kalitesi ve içinden çıkan 5 adet yedek filtresiyle maliyetini rahatlıkla karşılıyor. 40 m2’lik salonumuzda kullanıyoruz ve salonun havası her an tertemiz. Alerji derdiniz varsa ya da salonunuz açık mutfaksa ya da salonda sigara içiliyorsa muhakkak tavsiye olunur. Pek çok başka üründe yedek filtre bulmak dahi mümkün değil.

5. Winix Zero Pro Hava Temizleme Cihazı

oda hava temizleyici

 

FİYATLARI GÖSTER

En iyi hava temizleme cihazları listemize Winix Zero Pro ile devam ediyoruz. Düşük enerji tüketimi sayesinde gün boyunca çalıştırabileceğiniz Winix Zero Pro, yalnızca bir ampul kadar harcama yapmaktadır.

28 dB ses çıkaran model, bulunduğu ortamdaki tüy, kepek ve bakteri gibi maddeleri yok ederek evinizin havasını temizlemektedir. Ayrıca modelin 5 aşamalı HEPA filtresini istediğiniz zaman yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Alerjime çok iyi geldi, geceleri ağzım kapalı uyumaya başladım diyebilirim.
 • Fiyat performans ürünü çok memnun kaldık.
 • Astım hastaları için gerekli bir ürün.

 6. Xiaomi Mi Air Purifier 3H Hava Temizleme Cihazı

hava temizleme cihazı fiyatları

 

FİYATLARI GÖSTER

Gerçek HEPA filtreye sahip Xiaomi Mi Air Purifier 3H hava temizleme cihazı, duman, ev tozu, evcil hayvan, küf sporları, polen küçük diğer ince parçacıkları ortadan kaldırır.

Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaya girerek evde olmadığınız durumlarda cihazı uzaktan kullanabilirsiniz.

Xiaomi nin bu hava temizleme cihazı kullanıcılardan da olumlu yorumlar alıyor.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Ürünü mutfakta sigara içtiğim için aldım. Yorum yapmak için özellikle 1 ay bekledim. Ürün damacana su boyutlarında diyebilirim. Az yer kaplıyor. 3 kademe ses ayarı var. Ses yüksekliğini anlamak için davlumbazınızı çalıştırabilirsiniz. 1. Kademe çok sessiz gece modunda hiç ses yok. 2. Ve 3. Kademe ses aynı davlumbaz sesi gibi. Auto modda kullanıyorum ve sigaramın 2. nefesinde sensörü algılıyor ve hemen çalışmaya başlıyor. Mutfakta 3 kişi sigara içtik ve gram duman yoktu. Normalde göz gözü görmezdi. Bu inanılmaz. Koku için 10 dk kadar bir süre gerekiyor. Kesinlikle diğer odalara koku ve duman gidişini engelliyor. Hava temizleme cihazını hiç kapatmıyorum. Sabah uyandığımda mutfak leş gibi sigara kokardı şimdi sanki hiç sigara içilmemiş gibi. 1 ayda elektrik faturamda hiç fark görmedim. Ben ürünü aldığımda yeşil filtreyi de aldım ve onunla kullandım. Yeşil olan filtre içinden cıkan gri filtreye göre daha hızlı temizliyor gibi. İçinden çıkan filtreyi yazın kullanırım diye düşündüm. Malum yazın cam açabiliyoruz en azından. Sigara içenler hiç düşünmeden alsın derim.
 • Xiaomi’nin kullandığım tüm ürünlerinde genel olarak memnunum. Evde 5 kedim olduğu için bu hava temizleme cihazını aldım. İlk kullandığımda çok fark yaratmadığını düşünüyordum ancak 3.gün sonunda filtresini görünce ve sabahları daha zinde kalkmaya başlayınca aslında ne kadar faydalı olduğunu gördüm. Üzerinde gelen filtresi toz için uygun diğer yorumlarda anlatıldığı gibi koku olunca modunun değiştiği ve hızlanması gibi bir durum bende olmadı. Belki diğer filtreleri kullanılınca farklı olabilir. Otomatik modda çalıştırıyorum,ses yapmıyor. Geniş alanda etki etmesi için modunu yükseltmek gerekiyor. Yüksek modda sesli çalışıyor. Dijital göstergesinde hava temizlik ve nem durumunu görebiliyorsunuz. Temiz havayı üst kısmından dışarıya veriyor. Evde tozu minumuma indirmek için oda oda dolaştırdığım oluyor. Ağır değil rahatlıkla yeri değiştirilebiliyor. Tavsiye ederim.

7. Delonghi AC100 Hava Temizleme Cihazı

oda hava temizleme cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan ve uygun fiyatlı hava temizleme cihazı arayışında olanlar için oldukça uygun olan Delonghi AC100’ün HEPA filtresinde yer alan iyonizer özelliği havadaki toz, polen ve sigara veya egzoz dumanını ortadan kaldırarak size mükemmel bir hava temizleme performansı sunuyor.

Üzerinde yer alan LED panelinden kontrol edebildiğiniz bu model, 40m2 alanı rahatlıkla temizleyebilmektedir.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Ürün fiyat performans cihazı. Sesinden şikayet edilmiş ama benim beklediğimden daha sessiz çıktı. 1. aylarda gece hiç rahatsızlık duymadan uyuyabiliyorum. Hava kalitesini gösteren ışık görevini 5 üzerinden 3 yapıyor. İyonizer özelliğinin açılıp kapatılabilmesi önemli bir özellik. Bu cihaz genel olarak alerji ve astım bronşiti olan biri olarak bende işe yaradı. Şu bir gerçek sabahları daha rahat uyanıyorum. Daha zihinde kalkıyorum. Kısaca tavsiye ediyorum.
 • Topladığı toz açısından güzel, iki filtreden oluşuyor, hepa ve karbon 1 filtre, toz 1 filtre şeklinde. Filtreler makinaya tam oturuyor.

8. Electrolux Pure A9 Hava Temizleme Cihazı

hava temizleme cihazı yorum

FİYATLARI GÖSTER

En iyi hava temizleme cihazları listemize Electrolux markasının kullanıcılar tarafından yüksek puan alan bu modelini almasak büyük hata olurdu. PureSense teknolojisiyle evinizin hava kalitesini anlık olarak ölçen cihaz, temizleme oranını size gerek kalmadan ayarlıyor. Böylelikle evden çıkarken cihazı çalıştırarak odanızı temizleyebilirsiniz. Electrolux Pure A9’un en önemli özelliği olan 360 derecelik HEPA filtresiyle istediğiniz mevsim ayarını oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu temizleme cihazı 17 dB gibi düşük ses seviyesinde çalışmaktadır.

?Kullanıcı Yorumu:
 • İstanbul gibi havası kirli bir şehirde kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum. Diğer modellere kıyasla en önemli özelliği bence 360 derece hava akışı sağlaması. Piyasada gördüğüm diğer bir çok model yalnızca ön-arka şeklinde hava akışı sağlıyor. Ama Electrolux 360 derece hava akışı sağlıyor bu da odanın her tarafının temizlenmesi demek. Birkaç farklı hız ayarı var, otomatik modu da var odanın kirliliğine göre kendi ayarlıyor temizleme hızını, en yüksek güçte bile sesi neredeyse duyulmuyor. TV falan açıkken mümkün değil fark edilmez, uyurken rahatlıkla kullanıyorum. Müşteri hizmetlerinden öğrendiğime göre günde 12 saat kulanımla filtresi 1 yıl kadar dayanıyormuş (Evin kirlilik durumuna göre değişmekle beraber) Filtre maliyetlerini de göz önüne alınca diğer markalara kıyasla çok öne çıkan bir ürün.
 • Öncelikle tasarım olarak çok şık ve malzeme kalitesi olarak çok iyi bir hissiyatı var. 360 derece hava akışı olması benim tercihimde önemli bir rol oynadı. Evdeki havanın durumuna ögre otomatik fan ayarı veya manuel fan ayarı yapılabiliyor. Electrolux Wellbeing uygulaması üzerinden kontrol sağlanabiliyor ve geçmiş verilere erişilebiliyor. En yüksek performansta 46dB ses düzeyine çıkıyor ki klimalardan bile çok daha sessiz. Harika bir ürün olduğunu düşünüyorum. Evde herkes çok memnun.

9. Samsung AX34R3020WW Hava Temizleme Cihazı

hava temizleme cihazları

FİYATLARI GÖSTER

Her türlü yaşam alanında kolayca kullanabileceğiniz Samsung AX34R3020WW/SK Hava Temizleyici, ortamdaki toz miktarını ve hava kalitesini gerçek zamanlı olarak ölçüyor.

3 adımlı temizleme sistemi kullanan cihaz, havanın sürekli temiz kalmasını sağlarken kötü kokuları da yok ediyor. Ürünün ön kısmında bulunan hava girişi, filtre değiştirmeyi kolaylaştırıyor.

Yıkanabilen ön filtresi, düzenli aralıklarla temizlediğiniz takdirde uzun yıllar kullanılabiliyor. Otomatik moda ek olarak uyku modu da olan ürün, bu programda sessiz ve yumuşak bir hava akımı sunuyor. Çocuk güvenlik kilidi sayesinde ekranda yer alan butonlara rastgele basılmasını engelleyen cihaz, yuvarlatılmış kenarları ile çarpma halinde darbenin etkisini azaltıyor.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Aldığımız günden beri kullanıyoruz çok memnun kaldık havayı kısa sürede temizliyor yanında parfüm vs. sıktığında veya kötü koku kırmızı renge dönüşüyor bu özeliği mükemmel aldığı parayı sonuna kadar hakediyor samsung bir harika.
 • Çok kaliteli ve güzel. Dyson’a o kadar para vermeye gerek yok.

10. SMG OZON Cihazı Hava Temizleme Cihazı Mini Taşınabilir Ce Onaylı A5000S

hava temizleyici

FİYATLARI GÖSTER

CE Onaylı Mini Taşınabilir Çok Fonksiyonlu SMG Ozon Hava Temizleme Cihazı ev tipi kullanılabilir bilimsel araştırmalara uygun tek üründür.

Özellikle araç için hava temizleme cihazı arayanlar, bu mini hava temizleyici oldukça işinize yarayacak.

Ozon temizleyicinin bakterileri ve virüs öldürmesi, kötü kokuları gidermesi ve hava kalitesini iyileştirmesi ve yaşamak için daha sağlıklı bir ortam yaratması için yalnızca birkaç dakikaya ihtiyacı vardır.

?Kullanıcı Yorumu:
 • Doktor olarak, ozonun hem insan biyolojisine faydalı hem de en doğal ve etkili dezenfektan olduğunu bildiğimden ürün ilgimi çekti. Ürünü satın aldım, önce tereddüt ettim piyasadaki diğer ürünlerden de almıştım hiç memnun kalmamıştım. Fakat bu üründen çok memnun kaldım ve özellikle işim gereği şarj edilebilir ve kablosuz kullanılabilmesi vazgeçilmezim oldu. Biz yıllardır ozonun faydalarını anlatmaya çalışırken böyle sevimli bir ürünün piyasaya çıkması sevindirici, şiddetle tavsiye ederim.
 • Ürünü araçlarımın iç dezenfektesi için aldım. Passat ve passat cc araçlarımın ikisinin de iç havası değişti. Faydasını görmedim diyenler mutlaka bir yerde yanlış yapıyor şiddetle tavsiye ederim şarjlı ve sessiz. Akşamdan aracın içine bırakıp çıkıyorum sabahleyin mükemmel temizliği hissediyorsunuz.

Eviniz için en iyi hava temizleyici nasıl seçilir?

Hava temizleyicinizi nasıl kurar, kullanır ve bakımını yaparsınız?

Bir hava temizleyiciden en iyi şekilde yararlanmak için onu doğru bir şekilde kurmanız, doğru şekilde çalıştırmanız ve çok nadiren bakım yapmanız gerekir. İşte yapılacakların bir listesi:

Çoğu hava temizleyici, filtreler takılı olarak gelir – ancak aynı zamanda plastik ambalajlarla kapatılmıştır. Ayrıca, hava temizleyicilerini çalıştırmadan önce plastiği çıkarmaları gerektiğinin farkında olmayıp onları işe yaramaz hale getiren kullanıcılar da mevcut. Bu yüzden makinenizi açın ve filtreler gerçekten sarılmışsa, paketini açın ve yeniden yükleyin. HEPA filtrelerinde doğru yönü gösteren bir ok veya başka bir işaret bulunmalıdır.

Hava temizleyici nereye yerleştirilir?

Makine odadaki tüm havayı temizler ve sirküle eder. Bu yüzden önemli olan tek şey onu duvara veya mobilyalara çok yakın yerleştirmemek. Hava temizleyiciye giren ve çıkan hava akışını garanti etmek için her tarafında 10 cm olması önerilir.

Oda başına bir hava temizleyici en iyisidir. Hava temizleyiciler en iyi şekilde bitişik bir alanda çalışır; Örneğin hem oturma odasındaki hem de yatak odasındaki havayı temizlemek istiyorsanız, her oda için bir temizleyici almak veya yanınızda tek bir temizleyici taşımak en iyisidir.

Yakındaki bir orman yangını gibi bilinen kötü hava koşullarında, temizleyicileri bir saat boyunca yüksekte ve ardından sessiz/orta derecede çalıştırmanızı öneririz. 

Kapıları ve pencereleri kapalı tutun. Hava temizleyici kullanırken kapıları ve pencereleri kapalı tutmalısınız. Bir hava akımı veya açık bir kapı, filtrelenmemiş havayı hava temizleyicinin kaldırabileceğinden daha hızlı bir şekilde odaya çekebilir.

Hava temizleme cihazınızın ön filtresi evcil hayvan tüyü gibi büyük şeyleri yakalar ve aylık olarak temizlenmesi gerekir. Optimum performans için ön filtreyi her ay vakumlayın, silin veya durulayın. Ön filtreyi temiz tutmak, HEPA filtresinin ince parçacıklar üzerinde engellenmeden çalışmasına yardımcı olur.

Hava temizleyicinizin filtrelerini değiştirmek için bir takvim hatırlatıcısı ayarlayın. Hava temizleme cihazı üreticileri genellikle yıllık değiştirmeyi önerir, ancak emin olmak için kılavuzu kontrol edin; bazıları daha az sıklıkta veya daha sık değiştirmeyi gerektirir. Üreticinin tavsiyesine uymanın en akıllıca olduğunu düşünüyoruz, ancak HEPA filtrelerinin bir yıllık sürekli kullanımdan sonra bile neredeyse yeni gibi çalışmaya devam ettiğini gördük, bu nedenle belirtilen filtre ömrünün birkaç ay ötesine geçmeye cesaret ederseniz, büyük bir sorun olmayacaktır.

Hava Temizleme Cihazları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hava temizleme cihazları ne işe yarar?

Önerdiğimiz türden hava temizleyicileri, evinizin havasındaki küçük parçacıkları yakalamak için fiziksel filtreler kullanır. Neredeyse tüm havadaki küf ve mantar sporlarını, dumanı, poleni, tozu, bakterileri ve virüsleri yakalayabilirler. Birçoğu, gazları ve kokuları (uçucu organik bileşikler veya VOC’ler) yakalamak için aktif karbon gibi adsorban bileşikleri içeren ikinci bir filtre kullanır.

HEPA’nın anlamı nedir?

HEPA, yüksek verimli partikül hava anlamına gelir ve HEPA filtrelerinin havanın taşıdığı hemen hemen tüm partikülleri hızla yakalarken havanın çok az dirençle geçmesine izin verdiği gerçeğine atıfta bulunur. Teknoloji, II. Dünya Savaşı sırasında geliştirildi ve atom bombasını geliştiren laboratuvarlarda radyoaktif ve diğer tehlikeli parçacıkları yakalamak için tasarlandı.

Hava temizleme cihazları kokuları giderir mi?

Aktif karbon filtreleri kullanan hava temizleyicileri, kokuya neden olan Uçucu Organik Bileşikleri (VOC’ler) ortadan kaldırır. Bu, küf kokusu veya kokulu bir mum veya aerosolün partikülleri olabilir.

Bir hava temizleyicinin bir odayı temizlemesi ne kadar sürer?

Bu sadece hava temizleyicisine değil, odanın ne kadar büyük olduğuna da bağlıdır. Zemin alanınızı ölçün ve bu büyüklükteki bir odadaki havayı saatte beş kez temizlemeyi vaat eden bir makine arayın. Bu, odadaki tüm havayı 12 dakikada bir filtrelediği anlamına gelir. Makineler bazen geniş alanları temizlediklerini iddia ederler, ancak havayı yalnızca saatte birkaç kez temizleme sözü verirler.

Hava temizleme cihazımı sürekli açık bırakabilir miyim?

Cihaz, sensörlerin yardımıyla odanın durumuna göre otomatik olarak kendisini ayarlar. Tüm gün açık olduğu zamanlarda ise etrafı temizledikten sonra uyku moduna girer. Yeniden bir kirlilik tespit edildiğinde ise tekrardan çalışmaya başlar.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi