Geri Dönüştürülmüş Plastikten Köpek Ürünleri Üreten Şirket: Wanderruff

döngüsel ekonomi ürün

Kaynakların sınırlı olduğu gezegenimizde, doğrusal bir ekonomi modeline dayanan al-kullan-at yaklaşımının işlevselliğini yitirdiği artık çok açık. Bu nedenle döngüsel ekonomi modelini (azalt-tekrar kullan-geri dönüştür) benimseyen girişimlerin giderek artan tüketici bilinciyle gelecekte başarılı işletmeler olarak varlığını sürdüreceği gerçeği gün yüzüne çıkıyor.

Çevre bilincine sahip bir yaşam tarzına öncülük etmek üzere, hayvan sever girişimciler olan Anisa Musmary ve Paul Irwin tarafından kurulan Vancouver merkezli Wanderruff, kullanım sonrası geri dönüştürülen plastikten yapılan köpek ürünlerini tüketici ile buluşturuyor.

recycled products

Marka, evcil hayvan endüstrisinin moda endüstrisinde bulunan daha estetik ve çevre dostu uygulamalara ayak uyduramamasının yarattığı hayal kırıklığından yola çıkarak, sevimli dostlarımızı şehrin sokaklarından köpek parklarına götürmek üzere işlevsel, minimal ve modern ürünlere odaklanıyor.

Ürün skalasında bir dizi işlevsel tasma ve koşum takımı bulunan Wanderruff, maceradan ilham alarak konfor ve bilinci birleştirdiği ürünlerinde, büyük, küçük tüm köpeklerin iyi görünürken aynı zamanda iyi hissetmelerine de olanak tanıyor.

geri dönüştürülmüş ürün

Şirket kurucuları olan Anisa Musmary ve Paul Irwin; “İkimiz de büyük hayvan severiz ve Golden Retriever Norman’ımızın yeni ebeveynleri olarak, hem estetiğimize, yaşam tarzımıza hem de değerlerimize uyan aksesuarları bulmakta zorlandık. Evcil hayvan endüstrisinin yapması gereken bazı şeyler olduğunu gördük ve markalaşma ve pazarlama geçmişimiz ile bunu yapacak olanın biz olduğumuzu düşündük ve böylece Wanderruff doğdu.” diyor.

sürdürülebilir ürünler

Markanın sürdürülebilirliğe odaklanması, plastik geri dönüşümü ile üretilen ürünler ile sınırlı kalmıyor. Wanderruff, geri dönüştürülmüş plastik, kağıt ve askı etiketlerinden gönderildiği zarflara kadar doğal malzemeleri kullanarak sorumlu paketleme uygulamalarını kullanmayı taahhüt ediyor.

Wanderruff, gezegen için %1 For The Planet ile güçlerini birleştirerek, çevre odaklı kâr amacı gütmeyen kuruluşları desteklemek için yıllık satışların %1’ini bağışlama sözü vererek organizasyonun dışında daha da fazla etki yaratmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Pınar Özurgancı Eşkin

Çevre Mühendisi, doğa aşığı, Ekolojist.net kurucusu.