Ev Tipi Rüzgar Türbini Fiyatları Nasıl?

ev tipi rüzgar türbini fiyat
Yazan Ekolojist

Ev Tipi Rüzgar Türbini Fiyatları Nasıl?

Rüzgâr, yüksek hava basıncının alçak hava basıncıyla yere yakın yerlerde birleşmesiyle oluşur. Rüzgar enerjisi ise havanın içindeki moleküllerin kinetik enerjiye dönüşmesiyle oluşuyor.

İnsanlar geçmişten günümüze kadar rüzgar enerjisinden yararlanmışlardır. Öncelikle 1700’lü yıllarda yelkenli gemiler ve yel değirmenleri için kullanılmıştır. Teknolojinin ilerlemesiyle ve küreselleşmesiyle tabiki kullanım alanları da artmaya başlamıştır. Rüzgar enerjisi tertemiz bir enerjidir. Ayrıca hiçbir kötü tarafı olmamasıyla tercih listelerinin başında gelmektedir.  Rüzgar enerjisinin kullanım alanı çok çeşitlidir.

Tıklayın: Ev Tipi Rüzgar Türbini Yapımı, Püf Noktalar

Dünyada rüzgar enerjisinin kullanım alanı şu an için çok dardır. Fakat 2020 hedefi olarak elektriği rüzgar enerjisinden %12 üretebilmektir.

rüzgar türbini fiyat

Rüzgar Enerjisi Kullanım Alanları Nelerdir ?

  • Şarj sistemleri
  • Su depolama
  • Taşımacılık
  • Elektrik üretimi
  • Soğutma ve
  • Tahıl üretme

Alanlarında kullanılabiliyor. Çoğu insan maliyetinin az olması, tükenmeyecek olması ve çevreye zararının olmaması nedeniyle yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanırlar. Rüzgar enerjisi de bu kaynaklardan biridir. Evde rüzgar enerjisini kullanarak kendi elektriğiniz üretebilirsiniz.

Tıklayın: Evde Rüzgarla Elektrik Üretebilmek

Doğanın sunduğu harikalardan biridir bu. Ev tipi 1Kw gücünde rüzgar enerjisi ilk olarak Danimarka’da üretilmiştir. Küçük tip rüzgar enerjileri sabit mıknatıslar ile elektrik üretir. Bu küçük tip rüzgar enerjileri daha çok evlerde kullanılır. İnsanlar bazı malzemelerle rüzgar enerjisini kullanarak elektriğe dönüştürebiliyor. Ya da bunun yerine küçük daha çok ev tipi rüzgar enerjisini satın alıp kendi elektriklerini üretebiliyorlar.

ev tipi rüzgar türbini fiyatları

Peki ya ev tipi rüzgar enerjisi fiyatları nasıl? Türkiye’de 50 wattan 1000 kw kadar rüzgar enerjisinden elektrik üretimi sağlayan şirketler bulunmaktadır. 500wat kadar bir enerji bir evin ihtiyacı olan elektriği sağlamaktadır. Bilindiği üzere lisanssız elektrik üretimi bakanlar kurulu tarafından yasayla 1MW çıkarıldı. Fakat belgeler alınarak 5MW ‘a kadar izin alınabilmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra bankalar rüzgar enerjisinin kullanımı için düşük faizli krediler sunmaktadır.

Ev Tipi Rüzgar Enerjisi Fiyatları Nasıl?

Türkiye’de ve Dünya’da bir çok şirket rüzgar enerjisinin elektriğe dönüştürülüp kullanılması için teşvik etmektedir. Devlet destekli alım gücü ve bankaların insanlara rüzgar enerjisinin kullanımı için verdiği düşük faizli krediler sayesinde rüzgar enerjisi kullanımının daha fazla olması amaçlanmaktadır.  Ev tipi rüzgar enerjisi fiyatları, küçük rüzgar enerjisine ihtiyaç olduğu için büyük işletmelere kurulan şebeke uyumlu rüzgar enerjilerinden daha uygundur.

rüzgar türbini fiyatları

Rüzgar enerjisinin gücüne göre yani watt’ına göre fiyatlar değişmektedir. Ev tipi rüzgar enerjisi için 500 watt kadar güç yeterli olmaktadır. Bu da 1.500 TL – 5000 TL civarında seyretmektedir.

ev tipi rüzgar turbini satın al

Ev Tipi Rüzgar Türbini Listesi

SATIN AL

Sizin İçin Seçtiklerimiz

400 W Dikey Rüzgar Türbini Satın Al

400 W Rüzgar Türbini Satın Al

800 W Rüzgar Türbini Satın Al

Ayrıca devlet ve bankaların desteği ile uygun fiyatlı olarak rüzgar enerjisinden yararlanmak mümkündür. Ne kadar çok rüzgar enerjisine yönelim olursa o kadar çok devlet desteği artırılmaktadır.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi