En İyi 10 Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı
Yazan Ekolojist

Sağlıklı bir yaşam sürmek için gereklilikler arasında su, listenin başında yer alıyor. Günümüzde birçok insanın temiz suya erişimi yokken musluktan suya erişimi olanlar için ise suyu içilemez hale getirebilecek kirleticilerin sayısı astronomik düzeyde. İşte tam da bu noktada su arıtma cihazları devreye giriyor ve daha temiz ve lezzetli içme suyu için bakterileri, mikropları ve klor, kurşun, arsenik ve ağır metaller gibi diğer zararlı elementleri ortadan kaldırıyor.

Artan sanayileşme, hava kirliliği gibi bir çok problem beraberinde kendinizi su kaynaklı hastalıklardan korumak için temiz ve hijyenik içme suyuna erişimi şart hale getiriyor. Bununla beraber şebeke sularında yaşanan problemler nedeniyle tüketiciler damacana su kullanımını tercih ediyor olsa da damacana sularda hijyenik şartların sağlanamaması, plastik kullanımı farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

Günümüzde, ev için en iyi su arıtma cihazları, birçok hanenin günün her saatinde %100 temiz suya erişme avantajının keyfini çıkarmasını sağlayan inanılmaz derecede cazip fiyatlarla sunulmaktadır. Bu nedenle, bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsanız, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için ev için en iyi su arıtma cihazlarının kapsamlı bir listesini burada bulabilirsiniz.

En İyi 10 Su Arıtma Cihazı

1. Biohidrogen Alkali Premium pH 9,5 Su Arıtma Cihazı

FİYATLARI GÖSTER

1’e 1 atık su oranıyla sınıfının en iyisi diyebileceğimiz Biohidrogen su arıtma cihazının, NSF ve Water Quality belgesi bulunuyor.

Üstelik arıtılan suyun ph seviyesini 9,5 seviyelerine kadar yükseltebiliyor. Yanında sundukları ph ölçüm test kiti de ücretsiz.

Günlük 1100 litre kullanım kapasitesi ve 8 litre çelik tanka sahip.

Aşamalı mineral filtresi ile suyun arıtma esnasında kaybolan sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin tekrar kazanılmasını sağlıyor. Toplamda 6 adet filtreye sahip.

Tüm Türkiye’ de ücretsiz montaj hizmeti mevcut.

Kullanıcı Yorumu:

 • Ürünün kargoya verilişi ve servis hizmeti gayet hızlı gelişti. Servis kibar ve işini temiz yapan personellerden oluşuyor. Kurulumdan sonra birer saat arayla 2 kez boş akıtmamız gerektiğini ve bu süreçten sonra suyu kullanabileceğimizi belirttiler. Bu uygulamalardan sonra suya yaptığım pH testinde arıtmadan aldığım su ph değeri ortalama 9 görünüyor şebeke suyu 6.5 – 7 aralığında gibi görünüyor. Sağlıklı su için Alkali su kullanmayı tercih edin. Firmaya ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

2. Sumosu Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı sumosu

FİYATLARI GÖSTER

2.000 TDS’de bile yüksek performans sunan NSF Ona ylı Sumosu Filtreleri, Dünya’nın en kireçli bölgelerinde kusursuz arıtım sağlıyor. Üstelik Sumosu, rakipleri arasında 100 gün iade garantisi veren tek marka. Ürünü 100 gün boyunca evinizde deneyebiliyorsunuz. Deneme sürenizin sonunda gerekçe göstermeden iade edebiliyorsunuz ve kesintisiz para iadesi yapılıyor. Hatta iade ederken bile kargo ücretini Sumosu karşılıyor. Sumosu arıtma cihazı, suyu acılaştırmadan ve doğallıktan ödün vermeden arıtıyor. Çünkü cihazlarında pH artırıcı katkı maddeleri bulunmuyor. Bunun yerine; doğal su havzalarından elde edilen mineral kayaçları sayesinde arıtmada kaybolan minerallerin geri kazanılmasını sağlıyor.

6 filtreden oluşan Sumosu Filtre Seti’ni web sitesinden ücretsiz kargo ile temin edebiliyorsunuz. Filtreler kolay sökülüp takılabildiği için servis masrafı da olmuyor. Filtreleri set halinde yılda 1 defa değiştirmeniz yeterli. Cihaz 304 kodlu orijinal inox musluk hediyesi ve tüm bağlantı ekipmanları ile birlikte geliyor. 81 ilde teknik servis ekibi bulunan Sumosu hızlı ve ücretsiz montaj hizmeti sunuyor.

Kullanıcı Yorumu:

 • 1 haftada suyun tadı oturdu. İçimi güzel. Öncesinde farklı bir markanın sürahi filtresini kullanıyordum. Arada çok fazla lezzet farkı var. Satış sonrası hizmetlerden memnun kaldım.
 • Sipariş verdiğimin ertesi günüde kuruluma geldiler. Gelen arkadaş işinde gayet iyi temiz çalışan bir arkadaştı. Açıkcası bu kadar memnun kalacağımı beklemiyordum. Günün sonunda iyi ki Sumosuyu tercih etmişim diye söyleyebilirim.

3. DreamWater R/O 300 Black Box Su Arıtma Cihazı

dreamwater 300 box FİYATLARI GÖSTER

Su arıtma sektörünün lider markalarından biri olan DreamWater, dünya’nın en iyi su arıtma teknolojisi olan NASA tarafından geliştirilen Reverse Osmosis teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Ev ve ofis kullanımına uygun olan bu su arıtma cihazı güvenilir su arıtma sağlayarak evinizde ve iş yerinizde sağlıklı suya kolay erişim imkanı tanıyor. Sudaki tüm bakteri, mikrop, kum, ağır metaller, zararlı bileşenleri arıtarak vücuda faydalı mineralleri korur ve lezzetli bir içim sağlar. NSF onaylı bu su arıtma cihazı Water Quality Association, Gold Seal, Altın Mühür, CE belgeli filtrelere sahiptir. Pompalı ve pompasız seçeneği mevcuttur. Elektriksiz çalışma özelliği ile doğa dostudur.

Kullanıcı Yorumu:

 • 5 yıldır dreamwater kullanıyoruz. Aldığımız su arıtma cihazından da çok memnunuz. Servis konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadık.
 • Benim için ph, mineral değeri ve en önemlisi satış sonrası hizmet çok önemliydi. Dreamwater su arıtma sistemleriyle tanıştım, uzun süredir kullanıyorum, inanılmaz memnunum. Sağlıklı su için bu su arıtma cihazını şiddetle tavsiye ediyorum . Teşekkürler Dreamwater.

4.  Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Aura Cebilon SILVER, belediye arıtma proseslerinden geçmiş şebeke sularından içme suyu elde etmede kullanılan ve en çok tercih edilen su arıtma cihazlarından biridir.  Reverse Osmosis teknolojisi ile geliştirilen Aura Cebilon Silver, şebeke suyunu sağlıklı, içilebilir suya dönüştürürken 5 farklı filtreleme sisteminden geçirmektedir.
5 Mikron Sediment Filtre: Su içerisinde bulanıklığa neden olan kum, kil toprak gibi kirlilikleri tutar. Bu filtreden 5 mikrometreden büyük partiküller geçemez.

Aktif Karbon Filtre (GAC) : Suyun içerisinde bulunan serbest klor ve organik kimyasalları filtreler. Karbon filtreler genellikle bakter iüremesine elverişli ortamlardır. Bu nedenle Aura Cebilon Silver’da kullanılan karbon filtreler antibakteriyel özelliğe sahip gümüş iyonları içerir.

1 Mikron Sediment Filtre: Aktif Karbon (GAC) filtreden kaçabilecek karbon tozlarını filtreleyerek membranın uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu filtreden 1mikrometreden büyük partiküller geçemez.

Ters Osmoz Membran Filtre: Ters Osmoz sisteminin kalbidir. Su molekülleri hariç su içindeki tüm olumsuz unsurları %98 oranında arıtır.
Mineralli Son Karbon Filtre: Arıtılmış suya yararlı minerallerin ilavesini yaparak suyun tadını ve kokusunu iyileştirir. Suyun pH derecesini dengeler. Bu filtre Aura Cebilon’un özel tasarımıdır. Sıradan benzer filtrelerde mineral katkı ilavesi yoktur.

Kullanıcı Yorumu:

 • Tüm aileme bu su arıtma cihazından aldırdım, ben iki evimde de kullanıyorum suyun tadı muhteşem kesinlikle tavsiye ederim. Bazen kampanyaya giriyor o zaman çok uyguna denk geliyor alırsanız asla ama asla pişman olmazsınız.
 • Alın aldırın indirimde denk gelmişti gerçekten muhteşem, hazır sulardan hiç bir farkı yok gözü kapalı alabilirsiniz. Ben her suyu içemem ama bunda bir fark göremedim.

5.  Rainwater Superior Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı öneri

FİYATLARI GÖSTER

Rainwater Superior su arıtma cihazı doğal mineralleri yok etmeden eşsiz bir lezzet sunuyor.

Rainwater su arıtma sistemleri berrak, kötü koku ve tat içermeyen, klor kokmayan, dengeli mineral yapısına sahip, mikroplardan arındırılmış pH değeri yüksek ideal içme suyu sağlar. Ayrıca diğer sıradan su arıtma cihazlarının aksine Alkali Mineral Filtre vücudu besleyen (Ca, K, Na, Mg) besin elementlerini koruyarak, extra mineral desteği sağlar. EPA, DIN, USA, TS-266 içme suları tüzüğüne uygun yüksek mineralli pH 8,5 su sağlayan yüksek kalitede bir su arıtma cihazıdır.

Aynı zamanda çevre dostu bir ürün olan bu su arıtma cihazı %70 oranında su tasarrufu ve enerji tasarrufu da sağlıyor.

Yeni jenerasyon LED göstergeli musluklar, filtrenizin değişim zamanını size bildirir. Musluğunuz filtre değişim zamanını sizin yerinize takip eder.

Mavi Işık: Sağlıklı içme suyu olduğunu gösterir.

Kırmızı Işık: Filtre değişim zamanının geldiğini gösterir.

Kullanıcı Yorumu:

 • Montaj öncesi ve sonrası bilgilendirmeler, temizlik, hijyen, akıcı ve net konuşan personellerinizden memnun kaldık. Rainwater ailesine katılmaktan dolayı mutluyuz. Şimdilik suyumuz yeni olduğu için pH değeri yüksek, bol mineralli olduğuna dair bilgilendirme yaptılar. Ayrıca 14 yaşındaki oğlum Efe’ye de bizzat bu su arıtma cihazını denettirdim, kendisi tadım konularında tam bir gurmedir. Koku, tat, baharat vb.. gibi. Test sonucu başarılı. Gerekli kişilere bu su arıtma cihazını tavsiye ettik, etmeye de devam edeceğiz.
 • Rainwater’ın ürünlerini yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz. 4 şubemize servis hizmetlerinden ve üründen memnunuz, hiçbir sorun yaşamadık. Düzenli olarak bakımları yapılıyor, çok lezzetli ve sağlıklı su elde ediyoruz. Büyük bir tasarruf sağlıyor bu arıtma aygıtları.
 • Rainwater Cihazlarını yaklaşık 5 aydır hastanemizde kullanmaktayız. Kendimiz, çalışanlarımız ve misafirlerimiz suyun kalitesinden oldukça memnun kaldık ve olumlu geri dönüşler almaktayız. Rainwater çalışanlarına, özellikle güler yüzü ve içtenliğiyle bize yardımcı olan Rıza Bey’e teşekkürlerimi sunarım.
 • Merhaba, Rainwater su arıtma sistemini evime kurdurmamın üzerinden henüz bir kaç hafta geçmiş olmasına rağmen bana “neden daha önce kurdurmamışım” dedirten, bitecek kaygısı taşımadan sağlıklı su içmemizi sağlayan Rainwater hakkında düşüncelerimi ve memnuniyetimi paylaşmak istedim. Her şeyden önce şirketinizin her aşamadaki profesyonel yaklaşımının beni etkilediğini ifade etmeliyim.

6.  Spring Water Vaha 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazları FİYATLARI GÖSTER

Saatte 10, günde 240 litre üretim kapasitesine sahip Spring Water 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı sodyum, potasyon, kalsiyum ve magnezyum gibi minarelleri içeren filtresi ile insan sağlığında dost yapıdadır.

5 mikronluk gözenekleri sayesinde sudaki tortu, pas, yosun, gibi suyun içinde askıda bulunan 5 mikron ölçeğindeki her türlü toz, çamur, asbest (demir su borularında kullanılan kanserojen madde) gibi kaba malzemeleri filtre eder.

İlk 3 aşamada kaba tortu ve partiküllerden ayrıştırılan su detaylı arıtmaya hazır haldedir, ilk 3 filtrenin asıl amacı membran filtresinin işini kolaylaştırmak, ömrünü uzatmaktır ancak özel bir yapım mebran filtre olan Pentek Membran filtresi suyun alkali derecesinde neredeyse hiçbir değişiklik yapmaz. Arıtmanın en önemli aşamasıdır ve cihazımızın “ana” filtresi konumunda olan membran yarı geçirgen bir zar gibi hareket eder, bitkilerin topraktan suyu emdiği gibi suyun içerisinden sadece yararlı maddelerin geçmesine izin verir. Tamamen doğaldır. Yüksek basınçla içinden sadece suyu geçirirken, mikron boyutunda suda var olan zararlı bakterileri, kireci, tortuyu, pası, asbesti, partikülleri ve ağır metalleri %99 oranında arıtır. Blok karbon filtreden gelen temiz su Hindistan cevizi kabuğu bazlı karbon filtreden geçerek daha lezzetli ekstra mineralli ve yumuşak bir hale gelir. Yüzde yüz organik filtredir. Bu filtre sayesinde içtiğiniz suyun kalitesi yükselecektir.

Kullanıcı Yorumu:

 • Spring water su arıtma cihazını yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz, kullanmadan yorum yapmak istemedim uzun araştırmalar sonucu spring water su arıtma cihazı aldık ve aşırı memnun kaldık her şeyden önce suyun tadı çok güzel çaylar yemekler ayrı bir lezzet kazandı ayrıca servis çok ilgiliydi kurulum aynı gün içinde hızlıca yapılarak kullanım sağlandı. Alın aldırın herkese. Teşekkür ederiz spring water.
 • Önce anneme sonra kendime aldım. Arkadaşıma da önerdim. O da memnun. Benim şebeke suyum son derece kireçliydi. Demligimizin altı hep kireç tutar çay da kireçli olurdu. Spring water su arıtma cihazı ile tamamen berrak kokusuz bir suya kavuştuk, kireç ise sıfırlandı. Aradığımda ise her türlü bilgi konusunda hassaslar. Kurulum bedava hemen yapıldı. Teşekkür ediyorum, herkese öneririm.
 • Ürünü 15 gün önce aldık. Öncelikle firma çok ilgili sorunsuz şekilde elimize ulaştı ve ertesi gün ücretsiz kurulumu gerçekleşti. Çok yer kaplamıyor musluğu da oldukça kaliteli. Firmanın web sitesinde de yazdığı gibi ilk 2 gün su sanki klorluymuş gibi içinde baloncuklar vardı ve dürüst olmak gerekirse ağzımıza bir musluk suyu tadı geliyordu (Belki de psikolojik). Ancak 2. günden sonra arkadaşımın evinde tattığım lezzetin aynısını almaya başladık. Bilindik markalardan vazgeçmem diyen 3 arkadaşıma 6 bardağın 3’üne damacana su 3’üne spring’in suyundan koydum 3’ü de farkı anlayamadılar:-)) Şu anda tek söylediğimiz şey “İyi ki almışız!!” Damacana ve şişelenmiş suların fiyatlarının uçtuğu dönemde kesinlikle alınması gereken bir ürün. Bugün için yıllık 300 TL filtre masrafı olacak 4 kişilik aileyiz evde okulda işyerinde içtiğimiz suya verdiğimiz para neredeyse aylık 500 TL’ye ulaştı (6 damacana evde aylık 200 TL, okulda ve işte 0.5 ilk günde 6 su adet 2.5 TL= 15 TLx20 gün 300 TL) Şu an ben dahil hepimiz birer termos ya da suluk aldık paramız cebimizde kaldı. Hiç düşünmeden alın memnun kalmama ihtimaliniz yok suya verdiğiniz paraya yazık. Umarım alacak kişiler için yaptığımız yorumlar faydalı olur.

7. Brita On Tap Musluk Üstü Filtreleme Sistemi

su arıtma cihazı önerileri

FİYATLARI GÖSTER

Brıta on tap ile musluk suyunu filtrelenmemiş olarak normal akışta ve duş modunda kullanabilir, ayrı bir su çıkışından filtrelenmiş suyun tadını çıkarabilirsiniz. Bu 3 akış arasında kolaylıkla değişim yapabilirsiniz!

Lcd gösterge kalan suyu lt olarak gösterir: Üzerindeki lcd gösterge sayesinde kalan kullanım miktarını görebilirsiniz. Üstelik bu gösterge, sadece filtrelenmiş su kullanıldığında devreye girer ve litre bazından 600’den geri sayım yapar!

Filtresi ile 600 lt’ye kadar musluk suyunu filtreler: On tap filtre sistemi, suyun tadını bozan klor ve diğer maddeleri azaltır. Suyunuzda bulunması durumunda böcek ilaçlarını, bitki öldürücü ilaçları, kurşun gibi metalleri ve ayrıca > 1 µm (mikro plastikler gibi) parçacıkları ve bakterilerin %99’unu filtreler. Kalsiyum ve magnezyum gibi yararlı mineralleri muhafaza eder. Tek bir filtresiyle 600 litreye kadar musluk suyunu filtreler!

Brıta on tap filtreleme sistemi, japon jıs ve amerikan nsf uluslararası test enstitüleri tarafından onaylıdır.

Bir Alman markası olan Brita’nın bu modeli, kolay kurulabilir yapısıyla saniyeler içerisinde kullanıma hazır hale geliyor. Son yılların en çok tercih edilen su arıtma cihazları arasında yer alan Brita On Tap, fiber membranı sayesinde %99,99 oranında bakterileri filtreler. Bu sayede tertemiz bir suya sahip olursunuz. Son olarak suyun içerisindeki istenmeyen şeyleri temizlemede oldukça etkili olan cihazı kaliteli su arıtma aleti isteyen okurlarımıza öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumu:

 • Bence oldukça başarılı bir ürün. Evde denedikten sonra bir tane de yazlık için almaya karar verdim. İçinden bir adet de filtre çıktı. Kullanımı çok pratik, su damlatmıyor. İstanbul’da kullanıyorum. şebeke suyunun tadını almıyorsunuz.
 • Bu üründen 2 adet aldım. bir arkadaşım aynı markanın sürahisini tavsiye etmişti. Maliyet hesabı yaptığımda musluk tipinin daha kullanışlı olacağını düşünerek karar verdim. Olur olmadık zamanlarda hazır suyun bitmesi gibi durumlarda susuz kalmamak, sipariş verdiğimizde su dağıtıcılarının gelmesini beklemek, vb dertleriniz kalmıyor. Üstelik 3 farklı akış seçeneğinin ve arıtılan su için litre sayacı olması çok güzel. Şebeke suyunuz çok sert ve kireçli ise yüksek performans beklemeyin. Onun haricinde kesinlikle tavsiye ederim.
 • Önyargılarım vardı almadan önce ancak iyi ki almışım. Su gayet lezzetli, tazyikli duş ucu sayesinde içme suyu dışında bulaşık yıkamada da işe yarıyor. Damacana derdinden(bitince su söyle, yer kaplar, pompası hep çıkar) kurtulduk. Ek olarak dolapta yada sürahide mutlaka içme suyu yedek tutun, sular kesilince malum içme suyu da olmuyor. Brita sürahiye göre daha avantajlı bir ürün.

8. Arçelik 3140 Sfc Su Arıtma Makinesi

su arıtma makinesi

FİYATLARI GÖSTER

Arçelik markasının kalitesi ile ön plana çıkan bu su arıtma cihazıı en çok tercih edilen su arıtma cihazları arasında yer alıyor. 4 pompa ile çalışan Arçelik 3140 SFC, günde 189 litre su arıtıyor ve ergonomik yapısı sayesinde her yere kolaylıkla sığabiliyor. Tazgah altında kullanılan bu ürün su arıtma cihazı önerileri başlığında önemli bir yere sahip ve fiyatını fazlasıyla hak ediyor.

Kullanıcı Yorumu:

 • Ürünü alıp kullanalım 10 ay oldu. Çok memnun kaldım. Kesinlikle verilen parayı hak ediyor. Arçelik markasının servis kalitesi kesinlikle mükemmel. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
 • Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. 3 yıl içinde ürün ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu sur arıtma cihazını kesinlikle almanızı tavsiye ederim.

9. AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli 12 Lt Çelik Tanklı Su Arıtma Cihazı 

su arıtma cihazı markaları

FİYATLARI GÖSTER

Fiyat performans ürünü arayanlar için AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli 12 Lt Çelik Tanklı Su Arıtma Cihazı biçilmiş kaftan.  Günde 280 litre su üretme kapasitesine sahip bu su arıtma cihazı 12 aşamalı filtre özelliğiyle yumuşak bir içim sunuyor.

Kullanıcı Yorumu:

 • Kurulumdan sonra ilk ön set filtre yıkaması ve sonrasında tatlandırıcı filtre yıkaması yapılıyor sonra zaten cihaz kullanıma hazır. ilk 2 veya 3 tank doldur boşalt yapmalısınız çünkü su bulanık oluyor. Bulanıklık geçince bir sürede musluktan akan su hava kabarcıklı akıyor buda 1-2 hafta sonra geçecektir. Bu yazdıklarım cihaz ile alakalı değil genel olarak her su arıtma cihazında olan bir durum. cihazın kasa kaliteli değil ama filtre ve malzemesi kaliteli hissi veriyor. Pompa çalışırken neredeyse ses yok. En önemlisini sona sakladım suyun tadı. Su gerçekten içim olarak çok güzel. Arıtmadan çıkan su ile damacanadan aldığım suyu içerek karşılaştırdım. Damacana suyun tadı acı geldi. Arıtmanın suyu yumuşak ve doyurucu. Bence uçuk fiyatlı markalara gerek yok. Ben su arıtma cihazı hem suyu arıtsın hem de sertlik monitöründen bana suyun sertliğini ölçsün diyorsanız bir şey diyemem. Pahalı su arıtma markalarının belki kasa ve filtreleri daha kalitelidir ona da bir şey diyemem. Lakin bu cihazda gözü kapalı içtiğimiz damacana sudan daha güzel içimli su veriyor. Yakınımdaki herkese tavsiye ettim. yakın bir tarihte 1 adet cihaz daha alacağım. İyi ki almışım…
 • Kurulumunu YouTube üzerinden izleyerek kendim yaptım. suyun tadı güzel. kat kat para vererek diğer markalardan almaya bence gerek yok. Cihazda önemli olan filtreler. Filtreler iyiyse güzel su içersin bu kadar basit.

10. Hotpoint Ariston CT NTC IX2 82227 Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı markası

FİYATLARI GÖSTER

Su arıtma cihazları kategorisinde pratik kullanımı ile dikkat çeken Hotpoint Ariston CT NTC IX2, şık tasarımı ve kullanışlı yönüyle kullanıcıları etkilemeyi başarıyor. Bu su arıtma cihazı 10 mikron aktif karbon filtresi ile suyun klorunu tamamen temizlerken musluk suyunuzun yeniden asıl kaynağındaki besin değerlerine, tadına ve berraklığına ulaşmasını sağlıyor.

Kullanıcı Yorumu:

 • Ürün çok pratik ve kullanışlı.Fişe tak kullan. Extra su bağlantısı veya orayı burayı delme işleri yok.Su tadı olarak içilebilir düzeyde.Bu kadar küçük bir cihazdan pınar suyu kalitesi beklememek gerekir.Tek kötü tarafı suyu normalden ılık yapıyor.Sanırım UV lambasından dolayı.Onun için içine soğuk su doldurursanız sorunu çözebilirsiniz.Fazla yer işgal etmesin, bağlantı sorunu olmasın ve istediğim yerde kullanayım diyenlere tavsiye ederim.
 • Çok güzel ve pratik su kalitesi güzel, çoğu piyasada satılan sudan iyi diyebilirim.

Bonus 1. OXYGEN WATER 13 Aşamalı Lg Membranlı Çelik Su Tanklı Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Saatte 15 litre arıtma kapasitesine sahip 13 aşamalı ve lg membranlı bu su arıtma cihazı kullanıcılar tarafından tam not almayı başarıyor. 13 aşamalı bu su arıtma cihazı sessiz ve ergonomik bir tasarıma sahip, aynı zamanda tam bir fiyat performans ürünü .

Kullanıcı Yorumu:

 • Ürünü bir haftadır kullanıyorum. Gerçekten çok kaliteli memnunum iyi ki bu su arıtma cihazını almışım. Benim suyum çok kireçliydi. Artık çaydanlığın altında hiç kireç oluşmuyor. Suyun tadı da hazır sudan hiç farklı değil güzel.
 • Alalı bir kaç gün oldu gayet lezzetli suyu. Kireçsiz tertemiz. Diğer pahalı marka su arıtma ürünlerine para harcamaya hiç gerek yok. İyiki de bu su arıtma cihazını almışım.
 • Gayet kaliteli bir cihaz filtrelerinden dış görünüşüne kadar mükemmel herkese tavsiye ediyorum kaliteli su için.
 • Ürünüm geldi , ilk başta biraz çelişkideydim normal olarak endişem vardı suyun tadı kaliteli mi diye dün kurulum yaptırdım mükemmel çok beğendim şimdi ikinciyi kardeşime alacağız fiyat olarak da bu kaliteye daha yüksek olması gerekiyor bence. Yani hem uygun olsun hem en iyisi olsun diyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz bu su arıtma cihazı olmalı ;))

 

Bonus 2. Aura Ihlas Cebilon Unique Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı tavsiye

FİYATLARI GÖSTER

En iyi su arıtma cihazları listemize Aura Cebilon Unique, su arıtma cihazı ile devam ediyoruz. Aura İhlas Cebilon Unique su arıtma cihazı belediye arıtma proseslerinden geçmiş şebeke sularından içme suyu elde etmede kullanılır. Arıtılacak su mikrobiyolojik olarak güvenli, gerekli dezenfeksiyon işlemine tabi tutulmuş olmalıdır.

Kullanıcı Yorumu:

 • Servis çok ilgiliydi ihlasın en iyi ürünü olduğu söyleniyor şimdilik sorunsuz kullanıyoruz teşekkürler.
 • Beklentimin çok üstünde; suyun tadı ve içimi gayet yumuşak. Sau satın almaya son.. Ayrıca firma yetkilileri oldukça ilgili. Sipariş verdiğimden itibaren her adımda bilgilendirildim bunun için ayrı teşekkür ederim. Su arıtma cihazı önerisine gelince hiç tereddüt etmeyin alın derim pişman olmazsınız.

 

Bonus 3. AO Smith Daisy Su Arıtma Cihazı

su filtre cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Kompakt ve şık tasarımıyla AO Daisy su arıtma cihazı, 280 litre (75 gpd) günlük su arıtma kapasitesi, side stream membran teknolojisi, 9,5 litre (2.5 galon) toplam hacimli tank, dijital ekran sistem göstergeleri ile çalışma durumu, su girişi, dolu tank ve r.O. özellikleri ile göz dolduruyor.

Çok katmanlı filtresi sayesinde suyu %99.9 oranında temizleyebilirken, side stream membran teknolojisiyle diğer modellerden daha uzun süre çalışabilen cihaz, dayanıklı filtreleriyle %56’lık su verimliliği sağlıyor. Tezgat altı ve üstü olmak üzere istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz ürünün taşıması da oldukça kolay.

Kullanıcı Yorumu:

 • Ürün o kadar güzel ve lezzetli ki gerçekten 5 yıldızı hakediyor. En güzel özelliklerinden biri de mutfak tezgahının altında çok yer kaplamıyor.
 • Kurulum desteği konusunda da çok iyiler. Sipariş tarihinden sonra 4 gün içerisinde kullanmaya başladım. filtre edilmiş suyun tadını ailecek çok beğendik.

Su Arıtma Cihazları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Damacana su sağlıklı mı?

Damacana sularda hijyenik şartların sağlanması önemli bir unsur olurken, plastik kullanımı da farklı sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir.

Damacana Sularla İlgili Önemli Hatırlatmalar

 • 24 Saat içerisinde tüketilmelidir.
 • Güneş ışığı ile temas etmemelidir.
 • 65 Dolumdan sonra imha edilmelidir.
 • Damacananın yıpranmamış, temiz, saydam olması gereklidir.
 • Damacana üretiminin ham maddesi Bisfenol A(BPA) maddesi zehirlidir, hormonal bozukluklar dışında obeziteye sebep olmaktadır.
 • Uzmanlar tarafından düzenli denetlenmeli, pompa ya da su çeşmesi kullanılıyorsa, bunların en az ayda bir kez temizliği yapılmalıdır.

Neden su arıtma cihazı tercih etmeliyim?

Şebeke suları merkezi şehir arıtma sistemleri tarafından arıtılarak evlerimize ulaşmakla beraber dezenfeksiyon olarak klorlama yapılması, eski şebeke sistemleri, arızalı boru hatları, su depolarında bekleme gibi etkenler sonucu suyunuz kirleticiler, ağır metaller, kimyasallar ile kötü kokulu ve tatsız hale getirecek diğer yabancı maddeleri içerebilir. Bu kirleticiler sağlığınıza zarar verebilir. Su arıtma sistemleri, kokusuz ve güzel bir tad ile bütün bu kirliliklerin giderilmesine ve içeceğiniz suyun güvenli hale getirilmesine yardımcı olur. Musluğunuzdan zahmetsizce lezzetli ve taze içme suyunu size sunar.

Su arıtma sistemi sudaki iyi mineralleri de filtreler mi?

Su arıtma sistemlerinin amacı sudan zararlı etmenlerin alınmasıdır. Çalışma prensibi olarak bir su arıtma cihazının sudaki maddeleri zararlı ve yararlı diye ayırması mümkün değildir, sudan tüm bakteri, virüs, tortu, klor gibi kirletici unsurları ve mineralleri almaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde litrelerce su içmemiz gerekir. Bu nedenle yaygın bilinenin aksine vücudumuz gerekli mineralleri besinlerden almaktadır.

Arıtılmış suyun pH değeri kaçtır ?

Arıtılmış suyun pH değeri, giriş suyu Ph değerine göre değişkenlik göstermektedir. “TS266 İnsani Tüketim Amaçlı Sular” standartlarına göre kabul edilen içme suyu pH değerleri 6.5-9.5 arasındadır.

Arıtılmış su sağlıklı mıdır?

Su arıtma sistemleri suda bulabilecek tüm bakteri ve virüsleri, ağır metalleri, tarım ve böcek ilacı kalıntılarını ve diğer tüm zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır. Filtre değişim zamanlarını dikkate alarak kullanım yapıldığında en temiz suyu elde etmenizi sağlar.

Suyu nasıl ve nerede test edebilirim?

Su arıtma cihazı satın almanın ilk adımı suyun kalitesini test etmektir. Yalnızca devlet onaylı su kalitesi test laboratuvarlarını ziyaret ettiğinizden emin olun. Su analizi test raporu, genel analizi içeren suda bulunan kirleticileri söyler:

 • Fiziksel Analiz: magnezyum, kurşun vb. gibi metallerin konsantrasyonu.
 • Kimyasal Analiz: klor ve florür gibi kimyasalların konsantrasyonu.
 • Mikrobiyolojik Analiz: Bulanıklık kontrolü (sudaki görünmez bakteriler, çamurluluk, asılı parçacıklar nedeniyle bulanıklığının ölçülmesi).

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi