En İyi 10 Bebek Pişik Kremi – Markaları ve Fiyatları

en iyi pişik kremi
Yazan Ekolojist

Pişik, bebeğinizin hayatının ilk birkaç yılında çirkin yüzünü göstermesi muhtemel yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Pişik genellikle cilt tahrişinden kaynaklanabilse de, alerjik reaksiyonlardan veya bakteriyel veya maya enfeksiyonlarından da kaynaklanabilir. Pişik kremleri, pişik oluşumunu yatıştırmak ve önlemek için etkili bir çözüm sunar. En iyileri, boyalar, parabenler, alkol, kokular ve diğer zararlı maddeler olmadan formüle edilmiş temiz ve aktif bileşenlere sahiptir.

Güvenli bileşenlere sahip bir bebek pişik kremi bulduğunuzda, uygulama kolaylığını ve arkasında leke veya kalıcı koku bırakıp bırakmayacağını da göz önünde bulundurun. Güvenilir markaların popüler pişik kremlerini bu özellikleri göz önünde bulundurarak araştırdık. Fakat öncelikle bebeğinizin poposu için en iyi pişik kremini seçmekle ilgili bilmeniz gereken bazı hususlar var.

Pişik Kremi Çeşitleri

Piyasada pişik kremleri, pişik merhemleri ve balzamlara kadar pek çok pişik “tedavisi” varken, endişeli ebeveynlerin seçenekler karşısında bunalmış hissetmeleri şaşırtıcı değil.  Etkili bir pişik çözümü bulmak kesin bir bilim değildir ve her bebek farklıdır (benzersiz cilt hassasiyetleri ve tolerans seviyeleri açısından), bu nedenle pişik hemen geçmeyebilir. Bunun yanı sıra hatırlanması gereken en önemli şey “bebek bezi pişiğinin tamamen normal, beklenen ve yönetilebilir” olduğudur. Ufaklığınız için neyin işe yaradığını bulmak birkaç ürün denemesi gerektirse bile yanlış bir şey yapmıyorsunuz!

Pek çok pişik kremi değerlendirmesi, basit bir tercih meselesine indirgenir, ancak uzmanlar, zarar görmüş cildin çiş veya kaka nedeniyle daha fazla tahriş olmasını etkili bir şekilde engelleyen bir bariyer ajanın, elinizin altında olmasını isteyeceğiniz şey olduğu konusunda hemfikirdir. Çinko oksit kremler veya macunlar ve vazelin merhemler en yaygın ve saygın bariyerler arasındadır.

Çinko oksit bazlı pişik kremleri

Orta ila şiddetli pişik tedavisi için harika olan çinko oksit, bazı iyileştirici anti-enflamatuar ve temizleyici antiseptik ve büzücü niteliklere sahiptir (bakterilerin veya diğer mikroorganizmaların büyümesini durdurmak için); aynı zamanda, ıslak veya kirli bir bebek bezinden nemi uzaklaştırırken, doğal nemi ve hidrasyonu hapsetmek (bölgenin çok kurumasını ve çatlamasını önlemek) için cilt üzerinde bir tür su geçirmez tabaka oluşturur. Ürünlerdeki konsantrasyonlar yüzde 10 ila 40 arasında değişebilir ve daha yüksek konsantrasyonlar daha yoğun döküntüler için ayrılmıştır.

Petrol bazlı pişik kremleri

Bebek bezi pişiğine karşı korunmak için ideal olan vazelin (veya vazelin) ürünleri kalın ve camsı görünümlüdür. Bileşimi yağ-ileridir, bu nedenle bebeğin cildi ile bebek bezi arasında bir bariyer görevi görerek nemi iter ve bakterilerin içeri girmesini engeller. Aktif madde olarak vazelin içeren merhemler, pişiği iyileştirmekten çok, pişiği önlemek için kullanılır. Formül cilt tarafından kolayca emilmez, sadece kötü maddeleri dışarıda tutar, ancak lanolin gibi çatlamış veya tahriş olmuş cildi iyileştirmeye yardımcı olabilecek bileşenlerle geliştirilmiş seçenekler bulabilirsiniz . Sonuç olarak, bebeğin minik fıtığı için günlük kullanım önleyici bir önlem arıyorsanız, jöle benzeri petrol bazlı bir merhem en iyi seçeneğiniz olabilir.

Pişik Kreminde Nelere Bakmalı?

Bebek bezi pişiği, yaygın olmasına ve oldukça tedavi edilebilir olmasına rağmen, tipik olarak mutlu olan bebeğiniz aşırı derecede rahatsız olduğunda her zaman bir endişe nedenidir. Uzmanlardan alışveriş kararlarınız için en önemli kriterlerden bazılarını paylaşmalarını istedik ve işte en iyi pişik kreminde nelere bakmanız gerektiğine dair profesyonel ipuçları.

Kalın formülasyonlar

Cilt bariyerini göz önünde bulundurarak, daha kalın bir ürün, bebek bezindeki çiş ve kakadan kaynaklanan nem ile cilt arasında daha iyi bir sızdırmazlık sağlar. Amerikan Dermatoloji Akademisi (AAD), sanki bir pastanın üzerine krema sürüyormuşsunuz gibi, bebeğin etkilenen bölgelerine kalın bir krem ​​veya merhem tabakası sürmenizi önerir. Craiglow, “Sık sık pişik olan bebekler için daha kalın daha iyidir ve çinko bazlı müstahzarlar ve merhemler en iyi bariyer korumasını sağlayacaktır” diyor. Daha kalın formülasyonlar da genellikle daha iyi kalır; bu, cilt bariyerini sağlam tutmak istediğinizde önemlidir.

Mümkün olduğu kadar az “ekstra”

Bazen, daha az, daha çoktur – yani içerik yükü ile ilgili olarak. Aktif bileşenler olarak çinko oksit ve vazelin içeren ürünler genel olarak beğenilir, ancak bunun ötesinde, içerik listesi yalın ve ortalama olmalıdır. Bebek bezlerinin kendisi bile alerjik reaksiyonları tetikleyebileceğinden, ilave tahriş edici maddeleri bir bebeğin veya yürümeye başlayan çocuğun hassas cildinden uzağa yönlendirmek çok önemlidir. “Doğal” ve “organik” kesinlikle radarınızda tutmak için iyi moda sözcüklerdir, ancak bitki kaynaklı katkı maddeleri bile hassas cilde sahip bebekler için risk oluşturabilir.

Son olarak, hipoalerjenik ve koku, paraben, ftalat ve sülfat içermeyen pişik ürünlerini arayın.

Hijyenik kaplar ve aplikatörler

Pişik kremleri, macunları ve merhemleri genellikle tüplerde veya kavanozlarda bulunur. Her ikisinin de kullanımı kolaydır ve kavanozlar genel olarak daha ucuzdur (paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız!), ancak aynı zamanda kontaminasyon riskleri de oluşturabilirler. Craiglow, her bebek bezi değişiminden önce ellerinizi yıkayın ve çift daldırmadan kaçının, böylece kaba bakteri sokmazsınız.

En İyi Pişik Kremleri

En iyi pişik kremi, hangisini kullanmaktan mutlu ve rahatsanız odur, ancak belirli ihtiyaçları karşılayan pek çok seçenek vardır. Aşağıda, her küçük popoyu tedavi etmek için en iyi bebek pişik kremlerini seçtik.

1. Mustela Pişik Kremi

mustela pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Pişik kremi özellikle bebekler için vitamin takviyesi sağlayarak cilt üzerindeki koruyucu bariyerin hasar görmemesi için çalışır. Bu sayede son derece güvenilir bir şekilde bebeklerde kullanılabilir. İster yetişkinlerde isterse bebeklerinizde hassas bir bakım sunan pişik kremi sayesinde sizde kusursuz bir deneyime sahip olabilirsiniz. Tüm test aşamalarından geçen Mustela pişik kremini güvenilir bir biçimde kullanabilirsiniz. Oluşumdan önce veya sonra kullansanız bile son derece faydalı bir deneyim sağlayan pişik kremi sayesinde cildin koruyucu tabakası asla zarar görmez. Hassas ve derin bir bakım sunarak cildin isteklerini eksiksiz bir biçimde karşılar.

Cilde bir miktar sürülen pişik kremi masaj yapılarak hassas bir biçimde anında uygulanabilir. En hassas cilt dokusunu mükemmel bir biçimde besleyerek içerisindeki vitamin ve diğer minerallerin cilt tarafından alınabilmesini kolaylaştırır.
Pişik oluşumunu önlemenin yanında cildin beslenmesine ve nemlenmesine yardımcı olan Mustela pişik kremi cilt tarafından son derece kolay bir şekilde emilir ve anında işlem başlatarak kısa zaman sonra pişik oluşumunu engelleyerek bir daha oluşmasına izin vermez.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Mustela pişik kremini bebeğim için sürekli kullanıyorum, çok iyi bir pişik kremi tavsiye ederim.
 • Bebeğim için kullanıyorum gayet iyi bir ürün. Yoğun kıvamlı olması uzun süre ciltte kalması pişiğe engel oluyor. Başka bir markayla dönüşümlü kullanmıştım bir ara o hemen vücut sıcaklığıyla eriyordu bu yüzden etkisi kalmıyordu. Tavsiye ederim kaliteli ve etkili bir pişik kremi.
 • Tek ve en iyi pişik kremi diyebilirim, 1 aylık kızım doğduğu günden beri kullanıyorum ve tek bir sefer bile pişik olmadı, bu pişik kremini tavsiye ederim.

2. Sudocrem Pişik Kremi

sudocrem pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Özel bir yapıya sahip olan sudocrem bebek pişik kremi bebeğinizin cildini yumuşattığı için cilde ferahlık sağlayacaktır. Pişik olmuş ve kurumuş ciltlere uygulandığında hemen etkisini göstererek bebeğinize rahatlatacaktır. Bebeklerin cilt bariyeri, yetişkinler ile kıyaslandığında çok daha ince bir yapıdadır. Bu nedenle bebek cildi daha hassastır ve tahriş olmaya yatkın bir yapıdadır. Bu krem özel içeriği ile cilt bariyerine ulaşır ve orada koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu şekilde bebeğinizin cildi çevresel etmenlere daha dayanıklı bir hale gelir.

Bebek bezleri bebeğin altının sürekli kapalı kalmasına neden olur. Havasız kalan bebek cildinde zamanla pişik oluşumu meydana gelecektir. Bebeğinizi huzursuz eden ve canını yakan pişik probleminden sudocrem pişik kremi ile kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda bebeğinizin cildindeki pişikler yok olur ve tekrar pişik oluşmasına engel olur. Bebeğinizin temiz cildine ince bir tabaka şeklinde uygulayabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle cilde yedirdiğinizde kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

Hassas bebek cildine özel olarak üretilmiş olan bu bebek kremi her cilt tipine uygundur. Alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Bebek bakım kreminin içinde %15.25 oranında çinko oksit bulunmaktadır. Buna ek koruyucu madde olarak %0,48 oranında sodyum benzoat, %0,008 oranında butile hidroksianisol, lavanta fragnansı, linalil asetat, sitrik asit ve parafin maddeleri bulunmaktadır.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Süper sudocrem mükemmel bir pişik kremi, evde küçük çocuğunuz varsa eksik etmeyin.
 • Çocuğuma pek çok çeşitte bez almıştık. malum her şeyin fiyatı artınca ne ucuz bulursak aldık. Çocuğum çok pişik oluyordu, şimdi sürüyorum maşallah gayet memnunuz.

3. Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem

bepanthol pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Pişik oluşumunun en büyük sebeplerinden biri sürtünmedir. Sürekli olarak bez takmak zorunda olan bebeklerin cildi, bebek bezine sürtündüğü için pişik meydana gelmektedir. Pişik kreminin içerisinde lanolin bulunmaktadır. Lanolin ciltte kayganlaştırıcı etki yapar. Cilt kaygan olduğunda sürtünme azalır ve pişiğe karşı koruma sağlar. Bepanthol pişik kremi geçirgen yapısı ile bebeğinizin cildinin hava almasını engellemez. İnce bir tabaka halinde uyguladığınız zaman gözenekleri kapatmaz ve cildin doğal geçirgenliğini korur. Parfüm, koruyucu madde ya da renklendirici gibi hassas bebek cildine zarar verebilecek maddeleri içerisinde bulundurmamaktadır. Ciltte alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Bepanthol pişik kremi doğal yağlar ile zenginleştirilmiş bir kremdir. Çeşitli vitaminleri ve mineralleri yapısında bulundurmaktadır. İçeriğindeki doğal maddeler cildi besleyerek doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Bebeğinizin cildine zarar vermeyeceği için sürekli kullanıma uygundur. İçeriğindeki %5 oranındaki Provitamin B5 ile cildi nemlendirir.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Oğlum doğduğundan bu yana hep aynı pişik kremini kullanırız, yengem farklı bir marka önerdi denedik ama fayda olmadı. Bepanthol pişik kremi pahalı bir ürün ama kalitesi de tartışılmaz bence.
 • Kullandığım tek ve kızıma en iyi gelen pişik önleyici krem, kesinlikle teşekkürler bepanthol, bu arada kızım atopiye yatkın ciltli.
 • Çocuğumuzda pişik vardı, 1 günde bu kremi kullanınca geçti. Harika ama birazcık pahalı.

4. Weleda Calendula Pişik Kremi 

weleda pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Organik calendula – aynısefa çiçeği ve özenle seçilmiş faydalı bitki özlerinden oluşan doğal formülüyle, pişiğe karşı bebeğinizin cildine bakım yapmaya yardımcı olur. İçeriğindeki lanolin ve çinko oksit cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşmasına yardımcı olur. Sentetik parfüm ve boya içermez . Silikon içermez. Geliştirilmiş içeriği ile oldukça eşsiz bir formül yansıtan Weleda Calendula pişik kremi, birçok alan üzerinde kullanım olanağı sergiler. Yüksek kalitesi ve hızlı etki sağlayan formu ile bu krem, eşsiz bir içerik ortaya koyarken dirençli yapısı açısından uzun süreli koruma sağlar. Weleda Calendula pişik kremi, üstün bir işlev ile oldukça geliştirilmiş doku sunarak bebeklerin cildine uyumlu bir yapı oluşturur. Üstün içeriği ve onarıcı formülü açısından yüksek performans sergiler. Weleda Calendula pişik kremi, geniş bir kitlenin ilgisini odağı olmayı başarır ve genel olarak yeni anne baba olan ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında bulunur.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Muhteşem bir pişik kremi. Kızımın geçmeyen ve mantara dönen pişiği vardı bilindik bir pişik kremi kullanıyorduk, hiçbir işe yaramıyordu. Doktor mantar kremi verdi istemeye istemeye kullandık o bile geçirmedi. Bu pişik kremi ise resmen bir günde geçirdi, çok memnunum. Leblebi kadar kullanmak yeterli yoğun bir pişik kremi bu yüzden uzun süre gider. Üstelik de bir kimyager olarak temiz içerikli olmasını çok sevdim.
 • Bu pişik kremi ilk olarak bana Almanya’dan gelen kuzenim tarafından bebeğime hediye olarak gelmişti. O kadar memnun kaldım ki bu üründen başka hiçbir ürün bebeğimin pişiğine iyi gelmez. Tek seferde bile pişiği yok ediyor. En iyi pişik kremi diyebilirim. Tekrar tekrar alacağım tek ürün. İnanılmaz hızlı etkili ve bitkisel.
 • Yeni doğan döneminde aldık bebeğim 8aylık hala kullanıyoruz, pişiğe iyi gelen tek krem bu bebek pişik kremi oldu.

5. Incia Pişik Önleyici Jel Krem 

incia pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Bebeklerin cildi oldukça ince ve hassastır. Onu korumak için doğal ürünler gerekir. Tamamen doğal bitkilerden elde edilen yağlar ile üretilen Incia pişik önleyici krem bebeğinizin cildine uygun olarak üretilmiştir. Bebeklerin bez kullanmalarından dolayı oluşan kızarıklık, tahriş bebeğinizin huzursuz olmasına sebep olur. Bu durum anneyi ve bebeği rahatsız eder. Pişik oluşmadan önce kremi kullandığınızda bebeğinizin canı yanmaz ve daha huzurlu olur. Bebeğiniz için özel üretilen pişik önleyici krem kantoron ve aynısefa gibi değerli yağlar içerir. İçindeki bütün bitkisel yağlar soğuk sıkım olup %100 doğal arı bal mumu kullanılmıştır. Bu yağlar bebeğinizin cildini dış etkenlerden korur ve besler Her bez değişiminden sonra kullanılarak oluşabilecek tahriş ve kızarıklıkları önceden engellemenizi sağlar. Cildin sahip olduğu nemi koruyarak daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. İçinde bulunan E vitamini sayesinde üstün koruma sağlar. Incia pişik kremi hassas ve narin ciltlere uygun üretilmiştir. Hiçbir sentetik boya ve koku maddesi içermez. Doğal rengini içinde kullanılan bitkisel yağlardan almaktadır. Mikrobiyolojik olarak test edilmiş olup cildin doğal yapısına uyumludur.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Tüm pişik kremlerini denemiş biri olarak bir tek incia da tam istediğim etkiyi bulabildim, çok da memnunum. İkinci evladım için de stoğumu yaptım resmen.
 • Oğlum doğduğundan beri bir çok krem kullandım ama bu pişik kremi en iyisi. Hem organik hem de fiyatı çok uygun bence çok az bir miktar yetiyor pişiğini geçirmeye.
 • MBO yıldızlar listesinde görüp, indirimde olduğu için deneme amaçlı Incia pişik kremini aldım. Şu kadarını söyleyeyim, bir daha asla başka bir pişik kremi almam.

6. Sebamed Baby Pişik Kremi 

sebamed pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Paraben içermeyen temiz bir içeriğe sahip olan pişik kremi, etkisi ve temizliği dermatolojik testlerle kanıtlanmış olan klinik etkilere sahiptir. Krem, bebeklerin cildi üzerinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Her bebek cildinin üzerinde bulunan ve bebeklerin hassas ciltlerini dış etmenlere karşı korumaya odaklanan doğal bir bariyer ile dünyaya gelir. 5.5 pH değerine sahip olan Sebamed pişik kremi, uygun pH değeri ile bu doğal bariyerin ve cilt yapısının bozulmasını engeller. Lesitin ve skualen içeren yağlı bir formüle sahip olan pişik kremi, bebeklerin cildinin üzerinde herhangi bir zorlanmaya sebep olmadan, kolay bir şekilde uygulanır. Yağlı krem, cildi besleyerek pişiklerin giderilmesini sağlar ve yeni pişik oluşumunu engeller Günlük kullanıma uygun olan Sebamed pişik kremi, içerisinde bulunan besleyici bileşenler ile bebeklerin rutin bakımlarında kullanılmak için iyi bir seçenek oluşturur. Bebeklerin cildi için bir nem bombası görevi gören pişik kremi, cildin kurumasını ve doğal suyunu kaybederek daha sert bir yapıya sahip olmasını engeller. Uygulandığı bölgelerin daha nemli olmasını sağlayan krem, cildin sahip olduğu doğal esnekliğin korunmasına da olanak verir. Her ay ve yaş dönemindeki bebek için uyumlu bir yapıya sahip olan pişik kremi, yenidoğan bakımı için de tercih edilir. İlk günden itibaren uygulanan bebek pişik kremi, daha büyük çocuklar için de kullanılır.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Ürün harika ilk bebeğime de bu ürünü kullandım 2. Bebeğime de kullanıyorum mükemmel, tartışmasız en iyi pişik kremi.
 • Daha önce de defalarca kullandık, çok başarılı ancak şunu bilmeli, pişik olacak diye sürülmez pişik anında kullanılan bir üründür.
 • Daha yeni kullanmaya başladım ancak etkili oldu şimdiden kızımda. Daha önce bepanthol pişik kremini kullanıyordum o da iyiydi ama uzun süreli kullanımda o da etkisini kaybetmeye başladı, pişik oldu o yüzden bunu deniyoruz şuan.

7. Minoris Baby Organik Pişik Önleyici Sprey

minoris pişik önleyici sprey

FİYATLARI GÖSTER

Minoris Baby den Türkiye’de ilk ve tek sprey formda pişik önleyici. Cildin doğal yapı taşlarından Ceramid ve Lecithin içeriği ile en güçlü doğal koruma bariyeri. Minoris Baby pişik önleyici spreyde çinko oksit ile güçlü içeriği her zaman olduğu gibi organik yağlar ve doğal minerallerin ileri teknolojisi sayesinde müthiş uyumu. Annelerin pediatri hekimlerine geri bildirimleri ile 2 yıl süren yoğun Ar-Ge süreci sonunda Minoris Baby Innopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Laboratuvarları’nda geliştirilmiştir. Vegan sertifikasına sahip ve sülfat, paraben, parafin, sodyum benzoat ve alkol içermez.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Genelde herkesin ilk kullanımda fayda gördüğü ürünlerde ben görmem ama bu pişik kreminde gördüm. 1 aylık bebeğim baya pişik olmuştu kullandığım pişik kremi de daha beter etmişti soyuluyordu. Bunu sipariş verdim hemen kısa sürede elime ulaştı. Gerçekten ilk kullanımdan itibaren iyi geldi. İçeriğinin doğal olması da önceliğimdi. Sprey şeklinde olması da çok kolaylık sağlıyor. Doğum yapacak herkese bu pişik kremini tavsiye ediyorum.
 • Kaçıncı alışım bilmiyorum yeni hamile olsam bu pişik spreyini stok yapardım.
 • Vegan olması çok hoşuma gitti şahsen tamamen organik yağlardan yapılmış bir pişik kremi, gönül rahatlığıyla kullanıyorum.
 • Alalı 1 ay oldu kullanmadan yazmadım yalnız ben bu pişik kreminden çok memnun kaldım etkisini 2. kullanımda gördüm. Günlerce geçmeyen pişik 1 günde yok oldu, kızım da fısfıs olayını sevdi alıp geliyor pıs pıs yap diyor, teşekkürler.

 

8. Desitin Pişik Kremi – Mor

desitin pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Desitin pişik kremi sürtünmelerden ya da hava değişiminden kaynaklanan pişikleri, tahrişleri nemlendirir. Zenginleştirilmiş içeriği sayesinde ilk kullanımda büyük rahatlık sağlar. Yalnızca bebekler için değil aynı zamanda yetişkinler için özellikle kış mevsiminde ellerde görülen kuruluk – çatlama gibi cilt sorunlarının önüne geçer. Hassas cilt yapısına uygun olarak geliştirilmiş özel içeriğe sahiptir. Cildin hızlı bir şekilde yatışmasını ve ardından yumuşamasını sağlar. Bu sayede kızarıklara ya da tahrişlere karşı etkili koruma yaratır. Yumuşak kıvamı kolay sürülebilmesini sağlar. Desitin pişik kremi sürüldüğü bölgede anında emilerek etkisini gösterir. Kızarıklık görülen – tahriş olan alana hafif masaj yaparak uygulanması önerilir. Yenidoğan cildi için geliştirilmiştir. Parfüm içermez. Ürün içeriği klinik olarak test edilip onaylanmıştır. Ciltte tahrişe, pişiğe ya da kızarıklığa neden olan etmenlere karşı koruma sağlar. Parfüm kullanılmayan içeriğiyle ciltte alerjen tepkime yaratmaz. Dermatolojik olarak hassas ciltlere ve bebek cildine uygunluğu test edilip onaylanmıştır. Bu bakımdan yeni doğan bebeklerde görülen kızarıklık ve pişiklerin engellenmesini sağlar. Düzenli olarak her gün kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Desitin pişik kremi gerçekten anında rahatlıyor. Diş dönemlerinde pişik sorunu yaşıyoruz ve oğlumun teni çok hassas, pamuk beyaz. Öyle pişik düşünün ki derisi kalkıp kanıyor. İlk kullandığım anda oğlumun rahatlaması artık acısını o kadar yoğun hissetmiyor olup gülmeye başlaması muhteşemdi. Kesinlikle bitmeden stokladığım bir pişik kremi.
 • 16 aylık oğlum için aldım bir çok pahalı bilindik markalar denedim ama en iyi bu pişik kremi çıktı, mükemmel ilk kullanımda bile etki yaptı, kesinlikle alınmalı.

9. Oksizinc Pişik Kremi

oksizinc pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Oksizinc pişik önleyici pomadın içerisinde balık yağı bulunmaktadır. Balık yağı cilde bakım yaparak cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlayacaktır. Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilmiştir. Bu nedenle içerisinde cilde zarar verebilecek maddeler bulunmaz. Her gün, düzenli olarak kullanarak bebeğinizin cildinde pişik oluşmasını engelleyebilir ya da var olan pişiğin kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Bebeklerin cildi ıslak kaldığında pişik oluşumu daha sık meydana gelir. Oksizinc pişik kremi içeriğinde bulunan çinko oksit ile cildi kurutur. Bebeğiniz terlediğinde ya da temizlik sonrası ıslak cilde sahip olduğunda uygulayarak cildin kurumasına yardımcı olabilirsiniz. Bu pişik önleyici pomat bebeğinizin cildine güçlü koruyucu bir tabaka kazandıracağı için cildin çok daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Bebeğiniz ister kuru bir cilde sahip olsun ister yağlı bir cilde sahip olsun bu pomadı kullanabilirsiniz. Her cilt tipine ve her yaş grubuna uygun bir pişik kremidir. Kuru bir yapıya sahip olan pomat bebek cildinde yapışkan bir etki oluşturmayacağı için bebekleri rahatsız etmeyecektir.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Kızım ek gıdaya geçtikten sonra yiyeceklerin etkisi ile pişik önleyici krem kullanmamıza rağmen pişik olmaya başladı, Oksizinc pişik kremi şahane, sürüyorum sabaha bir şey kalmıyor ne zaman kızarıklık görsem hemen sürüyorum çok güzel ve bereketli bir pişik kremi, tavsiye ederim.
 • Süper bir pişik kremi, bebeğimi her açtığımda kullanıyorum, hiç pişik olmadı 3 ay da gidiyor. Ayrıca kendi yüzüme sivilce izlerim için de kullanıyorum.

10. Popolin Pişik Kremi

popolin pişik kremi

FİYATLARI GÖSTER

Bebeğiniz için tam bir koruma sağlan Popolin pişik önleyici kremi güvenilir bir şekilde kullanabilir, 100 gramlık ambalajını uzun ömürlü bir şekilde deneyimlemenin ekonomik olarak keyfini çıkarabilirsiniz. Bez yüzünden bebeklerin sürtünmeden kaynaklı oluşan pişikleri kusursuz şekilde temizleyerek nefes almasına yardımcı olan krem ürünü bebeklerin hassas ciltlerini ayrıcalıklı bir şekilde koruyabilir. Bebek cildinin hassas yapısını kusursuz şekilde koruyarak en ayrıcalıklı deneyimi sağlayan Popolin pişik kremi, pişik öncesinde veya sonrasında masaj yapılarak kolayca uygulanabilir. İçerisinde herhangi bir kimyasal ya da sentetik ürün bulunmayan pişik kreminde vitamin değerleri bakımından cildi besleyen özel yapısı bebeklere daima ayrıcalık sağlayarak bakımlarını eksiksiz gerçekleştirir. Son teknolojiyle geliştirilen üstün formülü ile bebekleriniz de güvenerek deneyimleyeceğiniz pişik kremi sayesinde sizde bebeklerimizin gün içinde daha rahat hareket etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: 

 • Hayatımda gördüğüm en iyi pişik kremi diyebilirim, kızım için aldım bepanthol gibi markalara fark atabilir. ????
 • Bebeğime iyi geldiği için sürekli stokluyorum. Yılların pişik kremi, tavsiye ederim.

Pişik Kremleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Bebek mendilleri pişiğe iyi gelir mi?

Bebek ıslak mendilleri, pişik için mutlaka kötü değildir, ancak ideal de olmayabilirler. Bebeğinizin bezinde pişik varsa, bezini değiştirirken temizlemenin en iyi yolu altını ılık suyla durulamaktır. Bir su şişesi, lavabo veya küvet kullanabilirsiniz. İsterseniz yine de mendil kullanabilirsiniz. Ancak ekstra nazik olanları seçtiğinizden emin olun ve alkol veya koku içerenleri kullanmaktan kaçının.

2. Her seferinde bebek bezi kremi kullanmalı mıyım?

Tahrişi önlemeye yardımcı olmak için her bez değişiminde bebek pişik kremi kullanmak genellikle gayet iyidir. Çinko oksit veya petrol içeren ürünler, koruyucu bir bariyer oluşturmak için idealdir. Bebek pudrası veya mısır nişastasından kaçındığınızdan emin olun çünkü bebeğinizin bunları soluması çok kolay olduğundan ciğerlerini tahriş edebilir.

3. Pişik kremini silmeli miyiz?

Pişik kremi, bebeğinizin poposu ile bezindeki tahriş edici maddeler arasında koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu nedenle, pişik kremli bölgeyi mümkün olduğunca açık bırakmak ve bir sonraki değişime kadar silmemek en iyisidir. Tabii ki, devam eden herhangi bir tahriş belirtisi fark ederseniz, çocuk doktorunuza başvurun.

4. Pişik Kremi Nasıl Uygulanır?

Ellerinizi kirletmeye hazır mısınız? (Ne demek istediğimizi anlıyorsunuz.) İşte pişik kremini hızlı, verimli ve etkili bir şekilde nasıl uygulayacağınız. Kirli veya ıslak bezleri mümkün olan en kısa sürede değiştirin. Bebek bezi bölgesini nazikçe temizleyin. Bölgeyi sert bir şekilde ovmak veya ıslatmaktan kaçınmak oldukça önemli çünkü tekrarlanan ıslak-kuru koşulları cildi kurutabilir ve daha fazla tahrişe neden olabilir. Bebek ıslak mendili için ise, cildi kötüleştirmeyecek alkol ve kokusuz bir seçeneği tercih edin. Aksi takdirde, alanı temizlemek için yumuşak bir yıkama bezi ve ılık su kullanabilirsiniz. Bir kızarıklık zaten varsa ve iltihaplanmışsa, kirli alana biraz su püskürtmek için bir fışkırtma şişesi kullanın ve kurulayın. Bebeği bezsiz bırakın ve artık nemli olmayana kadar havayla kurutun. Seçtiğiniz bariyer kreminizden kalın ve bol bir tabaka uygulayın ve ardından bebeğe yeni bir bez koyun. Bir sonraki değişimde kalan krem ​​yerinde mi? Bebek kremi ciltte kaldığı ve zamanla bozulduğu için emilmez. Ek krem ​​varsa ve çiş veya kaka ile işler çok dağınık değilse, sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz.

Okuyun: Bebekler İçin En İyi 10 Islak Mendil

Pişik Kremleri Ne Kadar Hızlı Çalışır?

En sinir bozucu derecede ateşli kızarıklıklar bile düzenli çocuk bezi kremi tedavisinden iki ila üç gün sonra geçmelidir, ancak iyileşme belirtileri görmeye başlamak için kendinize gerçekten bir haftaya kadar ek süre tanıyabilirsiniz.

Bir hafta sonra işler normale dönmediyse, çocuk doktorunuzla veya kurul onaylı bir dermatologla görüşmenizin zamanı gelebilir. Bu özellikle çocuğunuzda açık yaralar, kabarcıklar varsa, belirgin bir ağrı veya rahatsızlık varsa ve/veya bunun bir enfeksiyon olabileceğinden endişeleniyorsanız doğrudur.

Bebek bezi pişiği hiç kimse için hoş bir durum değildir, ancak doğru krem ​​veya merhemle, bebek bezi değişiklikleri kısa süre sonra tekrar hoş ve pürüzsüz hale gelir; tıpkı bebeğinizin poposu gibi!

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi