Bebekler İçin En İyi 10 Islak Mendil

en iyi ıslak mendil
Yazan Ekolojist

Bebek bezlerinin yanı sıra ıslak mendiller, bebeği olan tüm evlerin olmazsa olmazlarındandır. Bebek ıslak mendilleri, bebeğinizin temiz bir bez alanına sahip olmasını sağlamanın yanı sıra, yüz ve el temizliğinde de faydalıdır. Bu ıslak mendilleri oyuncakları ve mama sandalyelerini silmek veya halıdan dökülenleri toplamak için bile kullanabilirsiniz.

Bebek ıslak mendillerini seçerken cilde nazik davranmak çok önemlidir. Birçok bebek ıslak mendillerdeki parfümlere ve diğer bileşenlere karşı hassas olabilir, bu nedenle su bazlı veya en az içerikli ıslak mendilleri tercih edin. Herhangi bir reaksiyona neden olup olmadıklarını görmek için küçük bir ıslak mendil paketi ile başlamak ve ardından bebeğinizin cildine uygun olan tercih üzerinden stok yapmak isteyebilirsiniz. Bebeğin altını etkili bir şekilde temizlemek için yeterince kalın ıslak mendiller arayın.

En iyi bebek ıslak mendillerini bulmak için malzemeleri, yumuşaklığı ve kalınlığı inceledik. Tek kullanımlık mendillere ek olarak, çevresel etkilerinin azalması nedeniyle doğada %100 çözünen mendilleri de düşündük. İncelemelerimize göre, bunlar bugün piyasadaki en iyi bebek ıslak mendilleridir.

Bebekler İçin En İyi 10 Islak Mendil

1. Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil

uni baby ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil anneler tarafından en çok beğenilen ve tercih edilen en iyi yenidoğan ıslak mendildir.

%100 doğal kaynaklı lifler ile dokunulmuş yapısı, saflaştırılmış su ve organik pamuklu içeriğiyle yenidoğan bebeklerin cildine uygundur.
Ekstra emici, ince ve hassas cilt yapısına uygun olarak geliştirilmesi sebebiyle tahrişi önler. El, yüz ve tüm vücutta güvenli temizlik sağlar.
Yaprak boyutunun daha büyük olması sebebiyle bir kerede kolay temizlik sağlar.
Dermatolojik olarak test edilmiştir. Hipoalerjeniktir.
Alkol, Paraben, Parfüm, Sentetik Lif, SLS, SLES ve boya içermez.
Yenidoğan mendile özel üretim hattı ile uluslararası bağımsız kuruluş olan Etko Cosmos sertifikası almayı başarmıştır.

Anneler tarafından en çok tavsiye edilen yenidoğan bebekler için ıslak mendil olan Uni Baby markasına gönül rahatlığıyla güvenebilirler.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Yenidoğan ıslak pamuk mendil tek tercihim oldu her zaman, Uni baby bu konuda aldığım tek marka.
 • Bildiğim en iyi yenidoğan ıslak mendili, gerisi yalan.
 • Sürekli kullandığım bir ıslak mendil indirime girince iki tane aldım hemen, tavsiye ederim.
 • Kızıma doğduğundan beri uni baby yenidoğan ıslak mendilini kullanıyorum zaten ürün güzel tavsiye ederim.

2. Sleepy Natural Ultra Hassas Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu 

sleepy yenidoğan ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Anneler tarafından en çok önerilen bir diğer yenidoğan ıslak mendil ise Sleepy Natural yenidoğan ıslak mendildir, Uni Baby markasına kıyasla tam bir fiyat performans ürünüdür diyebiliriz. Bebeklerin hassas ciltleri göz önünde bulundurularak üretilen Sleepy Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu ürününü bebeğinizin temizliği için güvenle kullanabilirsiniz. Bebekler için en iyi ıslak mendil kategorisinde en üst sıralarda yer alan bu ürün özel formülü ve özel yapısı sayesinde bebeklerinizin cildine uygulanabilir. Özel yumuşak yapısı bebeklerinizin cildine uygun olacak şekilde tasarlandığı için bebeklerinizin cildinde tahriş gibi etkiler bırakmaz. Aksine yumuşak pamuklu yapısı bebekleriniz ve onların hassas ciltleri için ideal yapıdadır.

Özenle ve titizlikle geliştirilen formülü sayesinde Sleepy Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu ürünü bebekleriniz için pişik önleyici özelliği taşımaktadır. Bebeklerinizin temizliğinde düzenli bir kullanım sağlamanız durumunda pişik oluşumunu ciddi ölçüde önler. Islak mendilin özel olarak geliştirilen formülünde paraben içeriği bulunmamaktadır. Aynı zamanda ıslak mendilin bileşenleri arasında alkol de yer almamaktadır. Dolayısıyla bebeğinizin cildinde tahriş yaratmadığı gibi alerjenik cilt problemlerine de sebep olmaz.

Sleepy Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu ürününü bebeğinizin bez bölgesinin temizliği için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat yalnızca bez bölgesi temizliği için değil bebeğinizin tüm cildinin temizliği için kullanılabilir. Sleepy Yenidoğan Islak Pamuk Havlu ürününün ambalajının tasarlanmasında uzun süreli kullanım ilkesi esas alınmıştır. Bundan dolayı ürünün ambalajında bir adet kapak yer almaktadır. Ürünün kullanımının ardından kapağının kapanması ile birlikte mendil ıslaklığını korumaya devam edebilmektedir.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Çok farklı ürünler denedik, bu ıslak mendili kesinlikle tek geçerim, en iyi ıslak mendil.
 • Ürün kaliteli, pişik yapmıyor. Sıvı tutma kapasitesi iyi. Nefes aldığından bebeği rahatsız etmiyor, kesinlikle öneriyorum bu ıslak mendili.
 • Erken doğum yaptım ve bebeğimin hassas cildine çok iyi geldi doğal yapısı bebeğimin cildine dokunmadı. Fiyat olarak uygun, bir ıslak mendil yeterli oluyor, benden geçerli not aldı, tavsiyemdir.

3. Water Wipes Yenidoğan Islak Bebek Mendili 

ıslak bebek mendili

FİYATLARI GÖSTER

Temiz içerikli ve performans açısından tatmin edici olan Water Wipes ıslak mendil sayesinde uzun süre bebeğinizin temizliği için masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır. Doğal içerikler kullanılarak imal edilmiştir. %99’u sudan ibarettir. Bu sayede bebeklerinizi güvenli bir şekilde temizlemenizi sağlar. Cilde hasar veren herhangi bir kimyasala içinde yer vermez. Bu sayede tüm yaş gruplarındaki bebek ve çocuklar için kullanılabilir.

Formülünün çok küçük bir kısmını meyve özleri oluşturur. Hem koku hem de hijyen açısından daha etkili bir formül oluşmasını sağlayan meyve özleri sağlığı herhangi bir biçimde tehdit etmez. Bebekleriniz için en emniyetli koşulları bu sayede yaratabilirsiniz.

Hayata gözlerini yeni açmış olan bebekler için tercih edilebilir. Ciltleri çok hassas olan bu bebekler çoğu zaman özel bir bakım gerektirirler. Ebeveyn olarak bu bakımı WaterWipes ıslak mendil kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir endişe duymadan bebeği temizlemiş olursunuz.

Her biri makul ölçülerde nemli olan mendilleri kullanması çok kolaydır. Yumuşak hareketlerle bebeğinizin bedenini temizleyebilirsiniz. Yüz, gövde, eller ve bez bölgesi dahil olmak üzere her yerde kullanılabilir. Böylece bebeğinizin bakımı için ayrıca masraf yapmanıza gerek kalmaz.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Bebeğim doğduğundan beri bu ıslak mendili kullanıyoruz. Çok memnunuz, bence en iyi ıslak mendil diyebilirim ve tavsiye ederim.
 • Ürünü elime geçer geçmez denedim, kalite farkı o kadar önemli ki bunu anladım çok çok güzel bir ıslak mendil, yumuşacık. Yeni doğan için daha iyisi yok.
 • İlk 3 ay bunu kullanacağım, tartışılmaz en iyisi bol bol stok yaptım. Böyle bir ıslak mendil yok.

4. Deep Fresh Probiyotik Yenidoğan Islak Mendil

yenidoğan ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Deep Fresh Probiyotik yenidoğan ıslak mendil, mikrobiyom dengesini düzenleyip, güçlendirerek cilt hassasiyetini yatıştırmaya yardımcı olur. Probiyotikler cildin bariyer fonksiyonunu destekler. Lipid bariyerini güçlendirerek cildin kurumaya karşı daha dirençli hale gelmesinde rol oynar. Probiyotikler dışardan gelen yabancı mikropları kolayca saptar ve potansiyel tehditlere karşı koruyucu duvar oluşturur.

Probiyotikler bebek cildinin doğal florasına zarar vermez. Verniks katmanı bebeğin vücut ısısını dengede tutarak, dış etkenlere karşı koruyan bir bariyerdir ve verniksin kimyasallardan korunmasını amaçIayan probiyotikler sayesinde doğal koruma ve bakım sağlanır. Probiyotikten elde edilen peptidler doğal nemlendirme, doğal bakım ve doğal antimikrobiyal etki sağlar.

✔ Doğal probiyotikten elde edilen peptidler içerir.
✔ Alkol, parfüm, alerjen, boya, ftalat, fenoksietanol ve koruyucu içermez.
✔ Pediatrik olarak ve dermatolojik olarak test edilmiştir.
✔ pH değeri bebeğinizin narin cildi için uygundur.
✔ Hipoalerjeniktir. Bebeğinizin hassas cildi için uygundur.
✔ Vegan sertifikasına sahiptir.
✔ Formülasyonunda hayvansal kökenli hammaddeler kullanılmamıştır.

Botanik kökenli elyaflardan üretilen VEOCEL mendil kumaşı, ekstra yumuşak yüzey yapısı ve üstün nem tutma kapasitesi ile bebeğinizin hassas cildini narince temizlemenizi sağlar.

VEOCEL elyaflar yenilenebilir ağaç hammaddesinden üretildiği için doğada %100 çözünür, bu nedenle DeepFresh ıslak mendilleri doğa dostu anneler için çevreye duyarlı bir tercihtir. Gelecek nesillerin temiz bir çevrede yaşamaları için katkı sağlar.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Katkısız ve en doğal içerikli ıslak mendillerden. 1 tanesi tek kullanımda yetiyor. Yeterince kalın ve yeterli ölçüde!
 • Ürün mükemmel yaklaşık bir yıldır kullanıyorum bebeğim için ne bir pişik ne de kuruluk, diğerleri gibi yapışıp kalmıyor.
 • Çok güzel bir ıslak mendil, bebeğim ishal olduğunda almıştım. İnanılmaz pişiği olmuştu, geçirdi resmen pişiği.

5. Mustela Islak Mendil

mustela ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Mustela Soothing Cleansing ıslak mendil, çok hassas cilde sahip bebek ve çocukların yüz, vücut ve bebek bezi bölgesini temizlemek için doğumdan itibaren kullanıma uygun ıslak temizleme mendilidir.

Avokado Perseose ®: Cilt bariyerini korur ve cildi nemlendirir.
-Şizandra Meyvesi: Çok hassas cildi rahatlatır.
-%0 Parfüm

?Kullanıcı Yorumu:

 • Çok memnunum bebeğimin yüzü için kullanıyorum, Mustela zaten iyi bir marka bebeğimin cildi çok hassas o yüzden bu ıslak mendili tercih ettim, teşekkürler.
 • Alerjik olan bebekler için kesinlikle bu ıslak mendili tavsiye ediyorum.
 • Alerji tahriş vs. sıfır risk, her ürününü tek geçerim, tavsiye ediyorum. ??

6. Sleepy Doğal Zeytinyağı ve Pamuksu Lifler Islak Mendil 

sleepy ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Zeytinyağlı özel içeriği ile Sleepy Islak Mendil bebeğinizin cildine narin bir dokunuş yapar. Zeytinyağının etkisiyle ciltte kaymaya başlayan pamuksu lifler bebeğinizin cildini rahatlatır ve hava almasını sağlar. Kokusunu tamamen doğal kaynaklardan alan Sleepy Islak Mendil alkolsüz ve parabensizdir. Yapısında çocuğunuza zarar verecek herhangi bir zararlı kimyasal bulunmamaktadır. Doğal ve besleyici içeriği bebeğinizin cildini temizlerken aynı zamanda besler.

Islak mendil, paketin hava almasını engelleyen özel tasarım bir koruyucu kapağa sahiptir. Bu kapak ıslak havluların hava almasını engelleyerek zeytinyağı ve diğer ıslatıcı bileşenleri güvenle paketin içerisinde tutar. Böylelikle ıslak mendil uzun süre kullanılabilir halde pakette sizi bekler. Hipoalerjenik bir ürün olan ıslak mendili gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mikroorganizmalara ve bakterilere karşı güçlü bir antibakteriyel temizlik ürünü olan ıslak mendil çocuğunuzda herhangi bir alerjiyi tetiklemez. Tüm dermatolojik testlerden başarıyla geçen Sleepy Islak Mendil, güvenle kullanım imkanı sunar. Bebeğiniz ve kendiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Yıllardır 2 çocuğuma da kullanıyorum, hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım.
 • 3 yıldır kullandığım ve vazgeçemediğim bir ıslak mendil. Hem performans hem de fiyatı düşük gelire hitap ediyor, cidden sleepy sen hep yanımda kal. ????
 • Memnun kaldığım için yıllardır kullandığım bir ıslak mendil. Piyasada bu fiyata en uygun ürün.

7. Komili Islak Bebek Mendili

komili ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Komili Soft Islak Mendil, ıslak mendil konusunda sektöründe öncü isimlerden biri olmayı sürdürüyor. Bir ıslak mendilden beklenilen her şeyi tek başına sunan Komili Soft Islak Bebek Mendili ile tanışarak kendinize ve çevrenize kolaylık sağlayarak güzellik yapın!

Komili Soft Islak Mendil içinde geliştirilen özel formülü ile hayatımızın pek çok alanında bize kolaylık sağlayarak günlük yaşantımızı oldukça kolaylaştırır. Komili soft ıslak mendilin pek çok kullanım alanı mevcuttur. Ufak sakarlıkların sebep olduğu lekeleri kolayca çıkarır.

Bu noktada alanında en sevilen ürünlerden biri olan Komili Soft Islak Havlu; gerek içeriğindeki özel formülü ile inatçı lekeleri çıkarması açısından olsun gerek yumuşak yapısı ve hoş kokusu ile sevilmesi ile olsun ve gerekse de kolay taşınabilir ebatlarda olması olsun pek çok açıdan sevilir ve tercih edilir.

Günlük olarak evlerde ve iş yerlerinde bez yıkama derdi ile uğraşmak istemeyenlerin tercihi olan Komili ıslak mendili siz de yaşamınızın hemen hemen her alanında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Kokusu ve dokusu çok hoş, herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Alın, aldırın, çok güzel bir ıslak mendil, tam bebekler için.
 • Bu fiyata en iyisi bu ürün. Zarar vermiyor kesinlikle. 2. defa aldım.
 • Oğlum doğduğundan beri bu ıslak mendili kullanıyorum. memnunum.

8. Baby Turco Zeytinyağlı Islak Bebek Havlusu

baby turco ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Bebeğinizin hassas cildine en az sizin kadar hassas davranan Baby Turco Zeytinyağlı Islak Bebek Havlusu, hem sizin hem de bebeğinizin cildini temizlemek için etkili bir ıslak mendil. Hem temizlik hem koruma bu üründe bir arada!

• Baby Turco Zeytinyağlı Islak Bebek Havlusu, hoş kokusu ile cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendirir ve yumuşatır.
• Bebekler kadar yetişkinlerde de kullanılabilen ıslak mendil, el, yüz ve vücut temizliğinde tercih edilebilir.
• Pratik kapağı sayesinde kolay bir kullanım sunarken ürünün kurumasının da önüne geçer.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Ürün çok güzel kokusu ve dokusu çok hoşuma gitti. Bebeğim getirirken hep kokluyor. ??
 • Ürün ekonomik ve kaliteli hiç şüpheye düşmedim, kutuyu açtığımdaki kokusu bile muhteşem.
 • Ürün içerik olarak ıslaklığı ve dokusu gayet güzel. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir ıslak mendil. Oğlumda ilk aldığımdan beri pişik yapmadı. Uzun zamandır bu üründen kullanıyorum.

9. Molfix Yenidoğan Islak Mendil

molfix ıslak mendil

FİYATLARI GÖSTER

Molfix izotonik sulu yenidoğan ıslak mendil son derece yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu sayede yenidoğan bebeğinize nazik dokunuşlar yaparak temizler. Ciltlerini acıtmadan etkili bir şekilde silebilirsiniz. Bu sayede sağlıklı ve güvenilir bir seçenek olan bu ıslak mendil 5.5 pH derecesi sayesinde bebeğinizin sağlığı için ideal bir kullanım sağlar. Bu sayede cildinizde kızarıklık, tahriş, yanma, kaşınma gibi durumların oluşmasını önler. Nazik ve hassas ciltler için idealdir.

Hoş kokusu ile bebeğinizin vücudunu sararak gün boyu mis gibi kokmasını sağlar. Bu sayede temizlik hissini daha kalıcı bir şekilde yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda ferahlık vererek bebeğinizin kendini daha rahat hissetmesini sağlar.

Molfix ıslak mendil formülünde alkol ve paraben bulundurmaz. Bu sayede bebeğinizin cildi için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Tamamen cilt dostu bir şekilde geliştirildiğinden hassas bebek ciltleri için bile güvenle kullanabilirsiniz. Dermatolojik olarak kalitesi test edilmiş olması sayesinde bebeklerin vücudu için tercih edebileceğiniz ideal ıslak mendillerden biridir. Kesinlikle vücuda zarar vermeden etkili bir temizlik sağlar. Bebeğinizi mikroplara karşı korur.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Kesinlikle harika bir ürün yumuşacık, hassasiyeti olan çocuklar için çok uygun. Beklentimden fazlasını verdi.
 • Bebeğim doğduğundan beri gözüm kapalı kullandığım tek ıslak mendil, asla pişik kızarıklık problemi yaşamadım, güvenerek alabilirsiniz.
 • Yeni doğan için en zararsız ıslak mendil, fiyatı da çok uygun.

10. Prima Pampers Aqua Pure Islak Bebek Mendili

prima ıslak mendil

Bebeğinizin cilt sağlığı her şeyden önemlidir. Prima Pampers Aqua Pure Islak Bebek Mendili, organik pamuk dokulu üründür. Bebeğinizin hassas cildini korur ve ona zarar vermez. Anneler rahatlıkla bu ıslak mendili bebeklerinin cildinde kullanabilir. Prima için bebeğinizi sağlığı çok önemlidir. Bu nedenle ıslak mendil içinde kesinlikle alkol ya da parfüm bulunmuyor. Diğer zararlı kimyasal ürünlere de yer verilmemiştir. Prima kullanan bebeklerin cildine zararlı kimyasallar değmez bile!

Bebeğinizin cildinin sağlıklı olması için cilt pH dengesinin korunaklı olması son derece önemlidir. Bu ıslak mendiller bebek cildinin Ph dengesini sağlar. Bunu içerikte yalnızca yüzde 1’lik kısım yapar. Bu ıslak mendil içeriği dermatolojik olarak test edilmiştir. Bebeğinizin cildinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bebeklerin cildi Prima ile sağlık bulur. Ürün bebeğinizin farklı bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Hassas yüz bölgesi, eller, popo ve yeni doğan bebeklerin bütün cildi için Prima tercih edilebilir.

Nazik cilt temizliği sağlanması için ıslak mendil içeriği yüzde 99 sudan üretilmiştir. Gücünü doğal içeriklerinden alan marka, bebeklerin sağlıklı olması için gerekli olan bütün içerikleri barındırmaktadır. Prima’nın etkisi kanıtlanmıştır. İçerik pH tamponlama bileşenlerinden oluşur. Yapılan testlerin sonuçları bunu kanıtlar niteliktedir.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Doğduğundan beri bu ıslak mendili bebeğimize kullanıyoruz. Hiç alerjik bir durum yaşamadık ve son derece memnun kaldık.
 • Yenidoğan bebeğim için kullandım, bu ıslak mendilin içeriği tamamen temiz, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
 • Çok kaliteli çok güzel bir ürün, yeni doğan ikizlerime kullanıyorum, çok memnunum. % 100 doğal bir ıslak mendil, her anneye tavsiye ederim.

Bebek Islak Mendili Nasıl Seçilir? 

Bir bebek ıslak mendili seçmek, kişisel tercihinize ve biraz (bazen çok fazla) deneme yanılma yöntemine bağlıdır. Islak mendillerin doku ve ıslaklık seviyesi değişkendir ve farklı markaları kendiniz denemeden önce en çok neyi seveceğinizi bilmek zor. Ayrıca, bebeğinizin cildinin belirli kokulara veya formüllere karşı ne kadar hassas olacağını tahmin etmek de zordur. İlk başta birkaç farklı markadan küçük miktarlarda ıslak mendil satın almanızı, ardından uzun süre kullanmak isteyeceğinizi bulduktan sonra stoklamanızı öneririz.

Bebek ıslak mendili seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler:

Fiyat

Paket boyutları markadan markaya değişmektedir. Fiyatları karşılaştırmanın en kolay yolu, silme başına maliyeti belirlemektir. Ancak, daha ucuz kalitedeyse daha fazla ıslak mendil kullanabilirsiniz.

Nezaket

Ekstra hassas cilde sahip bebekler için ıslak mendiller tahrişe, kurumaya ve genel rahatsızlığa neden olabilir. Normal ıslak mendilleri atlayın ve ekstra hassas cilde sahip küçüklerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş bir markayı tercih edin. Genellikle hipoalerjenik bileşenlerle yapılan bu mendiller genellikle kokusuz, alkolsüz olarak lanse edilir ve bazı markalar mendillerini dermatologlar tarafından test ettirerek bir adım daha ileri götürür. Bebeğinizin hassas cildinde günlük kullanım için uygundurlar.

Kalınlık

Bebeğinizin poposunu temizlerken ıslak mendilin parçalara ayrıldığını hissetmekten daha kötü bir şey yoktur. Daha kalın ıslak mendiller birkaç lira daha pahalıya mal olsa da, temizleme verimliliği sayesinde bebek bezi değişiminde daha az ıslak mendil kullanacağınız için aslında uzun vadede tasarruf etmenize yardımcı olurlar.

İçindekiler

Tüm ıslak mendiller eşit yaratılmamıştır. Bazıları sadece su (veya %99 su) ile formüle edilirken, diğerleri küçük çocuğunuzun en hassas bölgelerini nemlendirmeye yardımcı olmak için ekstra nemlendirici formüle sahiptir. Bebeğinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak, bebeğinizin ihtiyaçlarını içerdiğinden emin olmak için formüle bir göz atmak isteyeceksiniz.

Çevresel Etki

Tek kullanımlık ıslak mendiller en yaygın olanıdır, ancak bazı aileler çevreye daha duyarlı olan yeniden kullanılabilir mendilleri seçer. Evdeyken, yeniden kullanılabilir ıslak mendiller kullanışlı olabilir, ancak yoldaysanız, mendilleri saklamak ve yıkamak çok daha zordur. Yaşam tarzınızı planlayın ve yeniden kullanılabilir mendilleri seçerseniz, her ihtimale karşı bir veya iki paket tek kullanımlık mendil bulundurmak yardımcı olabilir.

Miktar

Genellikle toplu alımlarda tasarruf edebilirsiniz, ancak ıslak mendilleri yeterince hızlı kullanmazsanız bazılarının kuruyabileceğini unutmayın. Ayrıca, bebek bezi çantanıza atmak için birkaç küçük paket isteyeceksiniz.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi