Nissan Güneş Paneli Satmaya Başladı

nissan güneş paneli

Tesla’nın elektrikli otomobil ve güneş panelleri satma modeli diğer otomobil üreticilerine de hitap ediyor gibi görünüyor. Japon otomotiv şirketi Nissan, güneş paneli pazarına giriş yaparak, Elon Musk’ın SolarCity şirketi gibi, ev çatıları için güneş panelleri satmaya başlıyor.

Nissan, Energy Solar şirketi ile, geçtiğimiz günlerde, çatılarda kullanılacak güneş panelleri ve enerji depolama ürünü xStorage Home’ı İngiltere’de hizmete sundu. Basın açıklamasında, İngiltere sakinlerinin Energy Solar güneş enerjisi ürünleri ile donatılmış evlerinin elektrik faturalarında yüzde 66’ya kadar tasarruf edebileceği belirtiliyor.

güneş paneli nissan

Nissan, Nissan Energy Solar’ı ​​hepsi bir arada çözüm olarak tanımlıyor. Ürün, verimlilik, fiyat ve tasarımın ön planda olduğu üç farklı panel seçeneği ile sunuluyor. Paneller, xStorage depolama pili ile birleştirildiğinde, İngiltere sakinleri için yenilenebilir enerjinin avantajlarından yararlanmanın daha kolay olacağı belirtiliyor.

nissan leaf

Ancak Nissan Energy Solar sahipleri, sadece güneş paneli, sadece depolama ürünü veya her ikisini birden almayı tercih edebilir. Ayrıca kullanıcılar sistemle birlikte bir Nissan Leaf veya e-NV200 şarj edebiliyorlar.

nissan e nv200

Nissan güneş paneli modellerinin fiyatları nasıl olacak?

Altı panelli sistemin kurulum da dahil olmak üzere maliyeti yaklaşık 5.383$.  Tam güneş ve depolama sistemini maliyeti ise yaklaşık 10.589 dolardan başlıyor. Şirketin ürünleri, Tesla’nın ürün fiyatlarından daha uygun olacak şekilde tasarlandı. Nissan New Energy, web sitesinde sistemlerin yakında satışa sunulacağını belirtiyor.

Yazar Hakkında

Pınar Özurgancı Eşkin

Çevre Mühendisi, doğa aşığı, Ekolojist.net kurucusu.

Düşüncelerinizi Paylaşın