Geleceğe Nefes ile Her Vatandaş Adına Dikilen 3 Fidan Sertifikası E-Devlet Üstünden Görüntülenebiliyor

Yazan Ekolojist

2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 11 Kasım tarihi Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmiş ve “Geleceğe Nefes” sloganı ile “11 Milyon Fidan, Bugün Fidan Yarın Nefes” çağırısıyla düzenlenen kampanyada bir gün içerisinde tüm Türkiye’nin katılımıyla 11 milyondan fazla fidan aynı anda toprakla buluşturularak dünya rekoru kırılmıştı.

Geleceğe Nefes Seferberliğinin daha çok insana dokunması, ağaç ve toprak sevgisinin, bilincinin artması ve yarınlara daha yeşil bir miras bırakılabilmesi için bir çok kuruluş bu kampanyaya destek vermeye devam ediyor.

Bu yıl da Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında her vatandaş, adına 3 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Bu Yıl Geleceğe Nefes Kampanyası Kapsamında 252 Milyon Fidan Dikimi Gerçekleşti

84 milyon için toplamda 252 milyon fidan dikimi gerçekleştirildi ve her vatandaş dikilen fidanlara karşılık kendi adlarına düzenlenen sertifikalarını, e-devlet üzerinden görüntüleyebiliyor.

Fidanların illere göre dağılımı ve dünden bugüne illerdeki ağaçlandırma görselleri ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde, bugün 81 ilin yanı sıra birçok ülkede planlanan etkinliklere milyonlarca vatandaşın katılımı bekleniyor.

Kampanya kapsamında, vatandaşlar, dikilen fidanlara karşılık kendi isimlerine özel düzenlenen “Geleceğe Nefes” sertifikasına e-devlet sisteminden ulaşabiliyor.

Sertifikada kişilerin adına dikilen 3 bölgenin isminin yanı sıra “Bugün fidan yarın nefes diyerek fidan sahiplendiğiniz, geleceğe nefes olduğunuz için teşekkür ederiz.” mesajı yer alıyor.

Sertifikanızı buradan e-devlete giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz.

Etkinlik çerçevesinde, yıl sonuna kadar Orman Genel Müdürlüğü tarafından yetiştirilen 252 milyon fidanın “geleceğe nefes” olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi