En İyi Egzama Şampuanları

Yazan Ekolojist

Egzama ile savaşıyorsanız, yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Yapılan bir araştırmaya göre ABD’de tahminen 31.6 milyon insan egzama sorunu ile karşı karşıya kalıyor.  “Egzama, genetik bir varyasyonun cildin kendisini tahriş edici maddeler ve alerjenler gibi dış etkenlerden koruma yeteneğini etkilediği ve cildin kırmızı ve kaşıntılı hale geldiği bir durumdur şeklinde açıklanıyor. Bu kızarıklık ve iltihaplanma, kafa derisi de dahil olmak üzere yüzün veya vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir.

En yaygın kafa derisi egzaması türü seboreik dermatit olarak bilinir. Pullu yamalar, kırmızı, iltihaplı, kaşıntılı cilt ve hatta pul pul dökülme olarak kendini gösterir.

İşte burada doğru şampuanı seçmek devreye giriyor. Temelde iki seçenekten birini kullanabilirsiniz. Çinko pirition, salisilik asit ve selenyum sülfit gibi maddeler içeren ve tümü bu istenmeyen semptomların giderilmesine yardımcı olabilecek ilaçlı formüller arayabilirsiniz. Ya da cildinizi daha fazla tahriş etmemek için cilde çok nazik olacak ultra hafif, hipoalerjenik seçeneklere bağlı kalabilirsiniz. (İkisi arasında geçiş yapmayı da deneyebilirsiniz.)

En iyi egzama şampuanları, stresli saç derinize tatlı bir rahatlama getirecek. Saç derisi egzaması için özel olarak formüle edilmiş bazı dermatologların önerdiği şampuanları satın almak için okumaya devam edin.

En İyi Egzama Şampuanları

1.  Mustela Stelatopia Köpük Şampuan

egzama şampuanı

FİYATLARI GÖSTER

Bebekler için formüle edilen ve son derece nazik olan bu şampuan, sadece çok hafif bileşenler içeren, kafa derisi egzamanız şiddetlendiğinde kullanmak için harika bir seçimdir. %99 doğal orijinli içerikli, doğumdan itibaren atopiye eğilimli bebeklerin saç derisi için özel olarak geliştirilmiştir. Bu şampuan saç derisini nazikçe temizler ve yatıştırır, atopiye eğilimli ciltlerin rahatsızlık hissini ve bebek saç derisindeki kızarıklıkları anında azaltır. Nazik ve yumuşak olması açısından Ulusal Egzama Derneği tarafından onaylanmıştır ve hem hipoalerjenik hem de kokusuzdur. Ayrıca ağırlık yapmayan, köpük benzeri kıvama sahiptir.

Kullanıcı Yorumu:

  • Doktorumuzun tavsiyesi üzerine aldığımız bir şampuan. kuruluğa ve döküntüye yol açmıyor, alerji yapmıyor ve aylarca gidiyor.
  • Mükemmel bir ürün gerçekten verdiğiniz paraya değer emin olun.

2. Quality Life Ql Kepek Ve Egzama Karşıtı Şampuan

egzama şampuan

FİYATLARI GÖSTER

QL Kepek ve Egzama Karşıtı Şampuan içerisinde yer alan Climbazole, Saç derisinde meydana gelen kepek oluşumlarını (seboreik dermatit )önlemek için kullanılan kepek önleyici aktif maddedir.
Aynı zamanda ciltteki kepe , mantar ve egzama oluşumlarını engellemek için, yok etmek için üretilen ilaçların içerisinde antifungal özelliklere sahip bir hammaddedir. Özellikle kaşıntı problemi yaşayanlar ideal bir bitkidir.

Kullanıcı Yorumu:

  • Kafa derimde oluşan egzama ileri düzeydeydi; neredeyse alçı sıva ustası gibi saçım beyaz tozlu halde geziyordum. Tavsiye edilen şampuanları ucuzdan pahalıya denemeye karar verdim ve ilk siparişim bu şampuan oldu zira fiyatı en ucuz olanlardan birisi buydu. Sonuç olarak bende işe yaradı arkadaşlar. 10 günlük bir kullanım sonrası çok az bir beyazlık kaldı saç diplerimde yani neredeyse farkedilmiyor bile. Saç dökülme vs yaşamadım ve umarım böyle devam eder. Bu derdi çeken bilir, çok mutluyum gerçekten. Merhaba siyah elbiseler, sizi çok özledim :))
  • Daha önce vich marka ürün kullanıyordum malum fiyatı uçtu ayrıca artık fayda etmiyordu bende bu ürünü denemeye karar verdim. Fiyatında normal şampuan fiyatı zaten. Ürün gerçekten işe yarıyor. Saçımda kızarıklık aşırı pullu dökülme vardı. Vallahi bu egzama şampuanı ile 3. yıkamada tamamen geçti. Teşekkürler.

3. W-Lab Centellin Shampoo (Egzama Şampuan)

egzama şampuanları

FİYATLARI GÖSTER

W-Lab egzama şampuanı, Laureth 9 ile cildinizde ki kaşıntıyı azaltır, Climbazole ve Piroctone olamine ile pul pul dökülmeleri önler. Papatya ve Aynısafa özü ile cildinizi yatıştırır. Sarı kantaron ve Centella asiatica özü ile hücreleri yenileyerek cildinizi onarmaya yardımcı olur. Vitamin B5 ve Sodium PCA (aminoasit) yoğun nemlendirici etkisi ile cildin ihtiyacı olan nemi karşılar.

Kullanıcı Yorumu:

  • Yıllardır olan saç egzama ve kepeği anında kesti. İnanılmaz bir ürün bu kadar işe yaracağını düşünmezdim.
  • Egzama ve geçmeyen kepeğimi geçirdi alın aldırın kullanmadığım şampuan kalmamıştı inanmayarak aldım bunu da ama gerçekten ilk yıkamada fark yarattı bu egzama şampuanı. ?

4. Natrumin Egzama ve Sivilce Şampuanı

egzama şampuanı

FİYATLARI GÖSTER

Avantaj sağlaması için dörtlü set halinde sunulan ürünler saç derisinde egzama ve sivilce gibi oluşumları önleme amaçlı geliştirilir.

Düzenli kullanımda saç derisinin yapısından veya dış etken kaynaklı egzama, sedef, sivilce ve benzeri sorunların giderilmesine yardımcı olabilir. Doğal bitki özlü polifenol saç hücrelerini besler. Ürün saç köklerinde uzunca bir süre aktif kalır ve saç derisine vitamin ile mineral desteği sağlar. Susuz şampuan olarak formüle edilen Natrumin egzama ve sivilce şampuanı saç dökülmesini azaltır, saçlarda sorunun kaynağına inerek kalıcı onarım sağlar. Saç derisinde peeling etkisi uygular ve ölü hücreleri uzaklaştırır.

Kullanıcı Yorumu:

  • 3 yıla aşkın saçımdaki kepek ve ölmüş derilerden bıkmıştım her yolu denedim hastaneler kremler bir çaresini bulamadım ama bu egzama şampuanı sayesinde 2 haftadır kullanıyorum saçımdaki egzama çok hafifledi ben memnun kaldım inşallah devam eder faydası, bu tür sorunu olanlar için tavsiye ederim.
  • Ablamın aşırı bir kepeği vardı gerçekten etkili oldu benimde saçım kuru resmen kendine geldi kepek ve egzama konusunda çok etkili bir şampuan diyebilirim ne zamandır şampuan denedik kaç tane sonunda aradığımızı bulduk şükür çok iyi geldi saçlarımız misler gibi oldu, incecik saçlarım toparlandı.

Egzama Şampuanında Nelere Bakmalı?

İlaçlı Formül

Daha spesifik olarak, çinko pirition, salisilik asit veya selenyum sülfür içeren, kaşıntı ve pullanma gibi egzama semptomlarıyla mücadeleye yardımcı olabilecek aktif maddeler.

Süper Nazik Formül

Öte yandan, egzamanız daha hafifse veya belki de ilaçlı bir seçenek istemiyorsanız, zaten stresli saç derinizi tahriş etmeyecek hafif, hipoalerjenik formüller kullanın. (Kokusuz olması her zaman önemli bir kriterdir.)

Egzama Şampuanı için Sıkça Sorulan Sorular

Egzaması olan biri için en iyi şampuan hangisidir?

Bu cilt rahatsızlığınız varsa, egzama için özel olarak formüle edilmiş şampuan en iyisidir. Çinko pirition ve/veya salisilik asit ve selenyum sülfit içeren bir şampuan kullanmayı düşünün. Saç deriniz çok hassassa, ilaçlı şampuanlardan kaçınmak en iyisi olabilir. Bunun yerine, yumuşak bir formül seçin veya ara sıra kullanım için ayrılmış ilaçlı bir formülle öncelikli olarak hafif bir formül kullanın.

Saç derimdeki egzama için ne kullanabilirim?

Saç derinizdeki egzama için egzamalı kişiler için özel olarak formüle edilmiş bir şampuan ve saç kremi arayın. Bunlar, çinko pirition ve/veya salisilik asit ve selenyum sülfit içeren ilaçlı ürünleri veya kızgın, iltihaplı cildi sakinleştirmeye yardımcı olabilecek yumuşak, tahriş etmeyen ürünleri içerebilir. Hangisini seçeceğiniz, egzamanızın nedenine ve cildinizin nasıl tepki verdiğine bağlıdır. Kişiselleştirilmiş tavsiyeler için bir dermatologdan yardım isteyin.

Şampuan egzamayı daha da kötüleştirebilir mi?

Bazı şampuan türleri egzamayı daha da kötüleştirebilir. Bazı insanlar alerjik reaksiyonlar ve cilt hassasiyetleri nedeniyle egzamaya sahiptir. Sizin için durum buysa, hassas ciltler için tasarlanmış bir şampuan aramak en iyisi olabilir. Özellikle egzama tedavisine yönelik ilaçlı şampuanlar yardımcı olabilir veya çok sert olabilirler. Saç derinizin nasıl tepki verdiğine bağlı olarak sizin için en iyi seçimi belirleyin.

Egzamanız varsa saçınızı her gün yıkamalı mısınız?

Egzamanız varsa, özellikle saç ürünleriniz tahriş ediciyse, saçınızı her gün yıkamak cildinizi kötüleştirebilir. Her iki ila üç günde bir yıkamayı kesmeyi ve egzama için ilaçlı bir şampuan veya cildi iyileştirmeye yardımcı olabilecek amino asitler gibi bileşenler içeren tahriş edici olmayan bir formül kullanmayı deneyin.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi