En İyi 10 Diş Macunu Markası

en iyi diş macunu
Yazan Ekolojist

Hemen hemen her eczane veya süpermarkete girildiğinde reyonlarda bir çok farklı türde diş macunlarıyla karşılaşırız. Her tür sorun için seçeneklere sahip olmak güzel olsa da, bunları sıralamak ve bu açıdan da karar vermek oldukça güç olabiliyor.

En iyi diş macunu, ağzınızı taze hissettirmekten fazlasını yapar – aktif bileşenleri her dişi temizlemeye, plak ve bakterileri ortadan kaldırmaya, diş eti iltihabını ve diş çürümesini önlemeye yardımcı olur.

Ayrıca dişleri beyazlatma, nefesi tazeleme ve istenirse diş hassasiyetini azaltma gücüne de sahiptir. Bunların yanı sıra diş yüzeyini yeniden mineralize etmeye, kavite saldırıları nedeniyle kaybedilen mineralleri geri kazanmaya ve lekelenme ve erozyonun dengelenmesine yardımcı olan bileşenlere de sahip diş macunları bulunmaktadır.

Uzmanlara göre bazı diş macunu markaları diğerlerinden daha güvenli ve insanların dişleriyle ilgili sorunlarına bağlı olarak farklı ihtiyaçları olma durumu söz konusu. Ağız kokusu, hassas dişler veya daha beyaz bir gülümseme için en iyi diş macununu arıyorsanız, aşağıda yer alan doktorların önerdiği en iyi 10 diş macunu markasına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca, bu kılavuzun sonunda size en uygun diş macununu nasıl seçeceğinize ilişkin birkaç Sıkça Sorulan Sorular’ın yanıtını ve ipuçlarını da bulacaksınız.

En İyi 10 Diş Macunu Markası

1. Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

beyazlatıcı diş macunu>>FİYATLARI GÖSTER<<

Opalescence Whitening Beyazlatıcı Diş Macunu yüzey lekelerini çıkararak dişlerinizi sadece 1 ay içerisinde 2 tona kadar beyazlatır. Günde birkaç kez ve her gün kullanıma uygun derecede güvenlidir. Ferah Nane aromalıdır. En iyi beyazlatan diş macunu kategorisinde şüphesiz kullanıcıdan tam not alan Opalescence beyazlatıcı diş macunu, göz kamaştırıcı bir gülümseme için üretilmiştir. Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu sağlıklı, ışıltılı ve beyaz bir gülüşü korumak için mükemmeldir.

Kullanıcı Yorumu:

 • İlk kullanımda bile etkisini gördüm, etkisi beni hayrete düşürdü gerçekten bu etkiyi beklememiştim, en iyi beyazlatan diş macunu kategorisindeki bu ürünü denemenizi öneririm.
 • Çok etkili, çay kahve içen biriyim anında etkisini gösterdi.

2. Eyüp Sabri Tuncer Doğal Aktif Bambu Karbonlu Diş Macunu

doğal diş macunu>>FİYATLARI GÖSTER<<

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu; diş minesine zarar vermeden temizler ve mükemmel beyazlık sağlar. Doğal bambu aktif karbonu, asidik plak oluşumunu azaltır ve ağız kokusu ile mücadele ederek nefesi tazeler. Yuvarlatılmış doğal perlit ve doğal bambu aktif karbonunun mükemmel birlikteliği ile formülize edilmiş yapı dişteki yüzeysel lekeleri gidererek diş minesini koruyup, pürüzsüz beyaz görünümü destekler. Doğal diş macunu kategorisinde kullanıcılardan tam not alan bu diş macunu içeriğindeki doğal okaliptüs ile ağız içi hijyenini, doğal nane yağı ve menthol ile gün boyu ferah kalmanızı sağlar. Şeker içermez bitkisel stevia kullanılmıştır. Sls, florür, paraben, titanyum dioksit, gluten, boya ve tuz içermez.

Kullanıcı Yorumu:

 • Şuana kadar üretilmiş en iyi diş macunu desem abartmış olmam. Daha ilk günden itibaren inanılmaz beyazlık hacmi kazandırdı. Fırçaladıktan sonra çok güzel temizlik hissi veriyor. Diş macunu diğerlerine göre daha fazla rahatlama sağlıyor. İçeriği doğal olması gönül rahatlığı açısından tatmin edebilecek bir seviyede. Daha yeni aldım ama ilk andan itibaren beni bu kadar etkilemesini beklemiyordum. Herkese ısrarla tavsiye edeceğim. Bundan sonra benim değişmez tek tercihim bu olacak. Herkese iyi alışverişler.
 • Çok kıymetli bi firma, ürünlerinin geneli çok kaliteli. Müşteri memnuniyeti için sağlığı hiçe sayan ürünlerin yanında Eyüp Sabri Tuncer bir cevher, kıymeti bilinmeli bence. Pandeminin ilk aylarında kişisel temizlik ürünleri %300/500 artarken bu tip firmaların avuçlarını ovarken, bu firma şimdi ticaret zamanı değil birlik olma zamanı deyip zamsız satışlarına devam etti, helal olsun. Benim kısaca bana lazım olan ne varsa ilk tercihim. Bu arada, Şeker içermez %100 bitkisel stevia kullanılmıştır.
  SLS, Florür, Paraben, Titanyum dioksit, Gluten, Boya ve Tuz içermez. Titanyum dioksitin zararını bilen bilir. Teşekkürler Eyüp Sabri Tuncer.

3. Farmasi Eurofresh Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu

bitkisel diş macunu>>FİYATLARI GÖSTER<<

Farmasi Eurofresh Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu içeriğindeki misvak ile hassas bir bakım sağlamaya, çay ve kahve lekelerinin giderilmesine, doğal parlaklık ve beyazlık vermeye, ferah bir nefes sağlamaya yardımcı olur. En iyi bitkisel diş macunu kategorisinde kullanıcılardan büyük beğeni toplayan diş macunu Paraben, Florür, Triklosan, Gluten ve Aşındırıcı içermez.

Kullanıcı Yorumu:

 • Bitkisel bir diş macunu olduğu için tercih ediyorum. Farmasi kalitesi iki yıldır düzenli kullanıyorum, gayet memnunum.
 • Şimdiye kadar bir çok macun denedim ama bunun kadar ferahlık hissi veren yok, bittikçe stokladığım bir ürün.
 • Gayet güzel bir ürün. Hem de organik bir diş macunu, sağlıklı. Herkese tavsiye ederim.
 • Ürünü organik olduğu için tercih ettim. Farmasinin ürünlerini severek kullanıyorum. Beyazlatıcı etkisi düzenli kullanımda kendini gösteriyor.
 • Yeni kullanmaya başladım, tadı hoş, çocuklar da rahatlıkla kullanabilir.

4. More Than Iodent Diş Macunu

iyotlu diş macunu

>>FİYATLARI GÖSTER<<

More Than Iodent potasyum iyodür içeren diş macunu köpürmeyen formülüyle ağız sağlığı için önemli etkiye sahiptir. SLS, Florür, paraben, renklendirici gibi maddeler içermeyen bu iyotlu diş macunu temiz içeriği ile fırçalama sonrası ağızda kuruluk hissi bırakmaz.
Kullanıcı Yorumu:
 • Tavsiye üzerine aldım, tadı güzel ağızda temiz his uyandırıyor, kuruluk yapmıyor, beğendim. Bundan sonra diş macunum budur.
 • Normal günlük iyot içiyoruz. macununu henüz yeni aldık, deneyeceğiz. İyot ağız sağlığı için yararlı bir mineral olduğu için iyotlu bu macunu kullanmayı tercih ettik. Çocuklarım için de kullanmayı düşünüyorum. Küçük çocuklar fırçalarken macunu yutabildikleri için bunun iyi olabileceğine karar verdim, içinde sls florür paraben renklendirici yok.
 • Köpürmediği için habire tükürmeden rahatça fırçalanıyor temiz içerik olduğu belli çok ferahlık vermiyor nanelisi deneyeceğim.
 • Çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

5. Marvis Smokers Whıtening Mint

leke çıkarıcı diş macunu>>FİYATLARI GÖSTER<<

Marvis Smoekers Whitening Diş Macunu ile eşi benzeri bulunmayan bir ferahlık ve egzotik baharatın karışımıyla, büyüleyici bir uyuma hazırlıklı olun. Sigara içenler için diş macunu arayanların sevilen diş macunu, zengin kremsi diş macunu özellikle sigara yemek ve kahveden kaynaklanan lekeleri gidermeye yardımcı olur. Dişlerinizin doğal beyazlığını ortaya çıkarır. Serinletici nane yapraklarından oluşan tat size unutulmaz bir ferahlık sağlayacaktır.

Kullanıcı Yorumu:

 • Herkese tavsiye ediyorum. Farkı kullanınca göreceksiniz, artık herkese hediye alır hale geldim.
 • Gerçekten beyazlatıcı etkisi var verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor.

6. Rocs Sensation Yoğun Parlatıcı – Beyazlatıcı Diş Macunu

diş beyazlatıcı macun

>>FİYATLARI GÖSTER<<

Rocs Sensation Yoğun Parlatıcı – Beyazlatıcı Diş Macunu ile dişlerinizde sansasyonel beyazlık ve parlaklık etkisi. Diş beyazlatmada yeni bir devrim yaratan etki sistemi sayesinde size hiç yaşamadığınız bir deneyim sunuyor. R.O.C.S. Sensation Whitening ekstra parlatıcı granüller ile dişlerinizin çok daha beyaz ve parlak gözükmesini sağlar.
İçeriğindeki Bromelin enzimi renklenmiş diş plağını çözer. Özel parlatıcı granüller ile diş minesine zarar vermeden ve aşındırmadan temizleyerek beyazlatır. Hassasiyete yol açmaz ve fırçalama sonunda dişlerin ışıldamasını sağlar. R.O.C.S. Sansation Whitening formülü Florid, SLS ve kimyasal antiseptikler içermeden çok doğal ve sağlıklı diş beyazlığı sunar.
Kullanıcı Yorumu:
 • Rocs benim sürekli kullandığım bir markadır. Hem fırçaları hem de tüm macunları beni asla pişman etmedi. Çok fazla ürün denedim galiba en beyazlatan macun bu. Ayrıca çocuk macunlarında florür olmaması benim gönlümden fethetti, teşekkürler.
 • Daha önceden de kullandığım bir ürün. Düzenli kullanımda beyazlatan etkisini görüyorsunuz. Tadı aşırı ferahlatıcı ya da yakıcı değil, ama keyif verici bir şekerli tat bırakıyor. Temizliği ve plaktan arınmışlığı ilk kullanımda hissettiriyor.

7. Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu

beyazlatıcı diş macun

>>FİYATLARI GÖSTER<<

Dermatolojik olarak test edilen Diş Beyazlatma Macunu, sararmış diş tabakasının temizlemesine ve daha beyaz dişlere kavuşmanıza yardımcı olur. Dişlerdeki lekelerin ve ağız kokusunun giderilmesine de katkı sağlar.
Luis Bien beyazlatıcı diş macunu özellikle sigara yemek ve kahveden kaynaklanan lekeleri gidermeye yardımcı olur.
Nikotin, kahve ve çay lekelerini etkili bir şekilde hedefler. Renklenmeye yol açan pigmentasyonu giderirken diş minesini temizler, bembeyaz gülümsemenize yardımcı olur.
Kullanıcı Yorumu:
 • 1 senedir kullandığım karbon diş macunu artık vazgeçilmezim oldu, inci gibi dişler için her zaman Luis Bien ?
 • Uzun zamandır kullanıyoruz ailecek. Hepimiz çok memnunuz. Gerçekten dişlerinizdeki beyazlığı ilk kullanımda fark edebiliyorsunuz.
 • 1 haftadır kullanıyorum bu beyazlatıcı diş macununu, çok memnun kaldım artık favorilerimdesin.??

 

8. Parodontax Florürlü Diş Macunu

parodontax diş macunu

>>FİYATLARI GÖSTER<<

Parodontax Florürlü Diş Macunu diş etini güçlendirmeye ve plak oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. İçerdiği florür ile diş çürümelerine karşı daha güçlü koruma sağlar. Parodontax Beyazlatıcı Diş Macunu doğal bitkisel formülüyle diş ve diş etini korur, güçlendirir. Diş macunu tavsiyeleri listesinde bilinen bir marka olan Paradontax’ın bu diş macunu hassas dişlere sahip kişilere öneriliyor.

Kullanıcı Yorumu:

 • Ortodonti tedavisi görüyorum ve bugüne dek kullandığım en iyi diş macunu markası diyebilirim.
 • Çok severek kullandığım bir diş macunu, diş köklerim zayıf olduğu için başlamıştım güzel sonuç aldım.
 • Doktor tavsiyesi ile aldım, çok memnunum, Parodontax kalitesi tartışılmaz.

9. Oral-B Professional Diş Eti ve Diş Minesi Pro-Onarım

diş macunu tavsiye

>>FİYATLARI GÖSTER<<

Oral-B Professional Diş Eti ve Diş Minesi İçin Onarım Ekstra Ferah diş macunu tahrişi azaltır ve sadece 2 haftada diş minesinin onarımına yardımcı olur. Eşsiz ActivRepair teknolojisi sayesinde tahrişi azaltmak için plağı nötralize eder. Üstelik, diş minesini remineralize eder ve dişleri asit aşındırmasına karşı savunur. 2 hafta içinde diş eti tahrişini azaltır ve diş minesi onarımına yardımcı olur Diş eti tahrişini azaltmak için plağı nötralize eder. Diş minesine yeniden mineral kazandırır ve dişleri asit aşındırmasına karşı savunur. Uzun süre kalıcı ferahlık ve temizlik hissi bırakır.

Kullanıcı Yorumu:

 • Diş etleri için harika bir ürün. Çok güzel rahatlatıyor diş etleri için çok faydalı.
 • Çok güzel bir ürün, dişimde oluşan siyah lekeleri yavaş yavaş temizliyor ve beyazlatıyor.
 • Türkiye’ye geldiğine en çok sevindiğim ürün olabilir, bayılıyorum, lütfen alın aldırın. Ben şarjlı diş fırçasıyla birlikte kullanıyorum, çok güzel sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

10. Colgate Natural Extracts Aktif Karbon ve Nane Saf Temizlik Diş Macunu

diş macunu öneri

>>FİYATLARI GÖSTER<<

Colgate Natural Extracts Aktif karbon ve Nane Saf Temizlik Diş Macunu günlük ağız koruması için etkili formülü ile çürüklere karşı korumaya yardımcı olur. % 100 doğal kökenli aktif kömür ile daha fazla gülümsemeniz için özenle üretildi. Yüksek sıcaklıkta aktive edilmiş porlu siyah kömür tozu, temizleme etkisi ile bilinir. Özenle seçilmiş mineraller, yüzey lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Ferahlık sağlar.

Glutensiz, şekersiz ve geri dönüştürülebilir karton ile geri dönüştürülebilir tüpü ile özenle üretilmiş çevre dostu bir üründür.

Kullanıcı Yorumu:

 • Şu ana kadar diş etlerim içi parodontax kullanıyordum şimdi ikisini de kullanır oldum, gerçekten iyi temizliyor.
 • 3. kez aldım, son zamanlarda en memnun kaldığım diş macunu.
 • Birkaç fırçalamada etkisini gördüm ben, bu fiyat için bence güzel bir ürün.
 • Dişlerinin beyazlığına önem veren insanları diğer macunlara göre bir tık mutlu edecek bir ürün. Ancak muhteşem beyazlıklar beklemeyin. Fiyatına göre gayet iyi performans sergiliyor. Ağız kokusu önlemesi de başarılı.

Diş Macunları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş macunu nasıl seçilir?

Kendi ağız sağlığı hedefleriniz için diş macunu arayın.

Diş macunu satın alırken, kendi ağız sağlığınız için hedeflere özel içerikler aramak istersiniz. Bazen bu, diş hassasiyeti yaşıyorsanız veya dişleriniz sararıyorsa bu sorunlara özel bir diş macunu arayışındasınız anlamına gelir. Ancak diş eti çekilmesi, demineralizasyon veya çürüklere eğilim gibi diğerleri gibi konuları yalnızca diş hekiminiz fark edebilir.

Yardımcı malzemeleri seçin

Remineralizasyon arıyorsanız, diş doktorları diş macununuzun diş yapısını güçlendirmeye yardımcı olan “en etkili bileşenlerden” biri olarak adlandırdığı kalsiyum fosfat içermesi gerektiğini söylüyor.

Dişleriniz hassassa potasyum, kalay florür ve potasyum nitrat gibi duyarsızlaştırıcı ajanları arayın.

Birçok insan, içinde florür bulunan bir diş macunu da aramak isteyecektir; ancak diş doktorları çocuklar hariç herkes için mutlaka “olması gereken” bir şey değil, diyor.

Florürün güçlü antibakteriyel ve plak önleyici özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Uzmanlar, yemek yedikten ve içtikten sonra pH dengesini sıfırlamaya yardımcı olan “etkili bir minerali geri kazandıran iyon” olduğunu açıklıyor, böylece asit, minemizin demineralize olmasına ve dolayısıyla boşluklara neden olabilir.

Florürlü veya florürsüz diş macununa ihtiyacınız olup olmadığını anlamanın en iyi yolu yerel diş hekiminizle konuşmaktır.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi