En İyi 10 Çim Biçme Makinesi

en iyi çim biçme makinesi
Yazan Ekolojist

Çim büyütme ve kalıcılığını sağlama zahmetli bir iştir. Çimlerinize büyük bir zahmet ve emekle bakarken, çim biçme makine seçiminiz de onları sağlıklı tutmak açısından son derece önemlidir. Sıkı bakım konusunda çok hevesli değilseniz, karşılayabileceğiniz en sağlam çim biçme makinesini satın almak iyi bir fikirdir.

Yalnızca işinize uygun değil, aynı zamanda nasıl biçmeyi sevdiğinize ve biçtiğiniz bahçe türüne de uyan bir çim biçme makinesi seçerseniz harika görünen bir çim elde etme şansınız artar. Son olarak, bir biçme makinesinin özelliklerini dikkatli bir şekilde değerlendirirseniz, kesim sezonu o kadar uzun görünmeyecektir. Çim biçme makinesi fiyatları dışında hesaba katacak çok şey var. En iyi çim biçme makinesi konusunda rehberlik ve mevcut en iyi elektrikli, benzinli, akülü çim biçme makineleri hakkındaki incelemelerimiz için okumaya devam edin.

Çim Biçme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bir biçme makinesi, kesilmiş bir çimi kadife gibi bırakmalıdır. Günümüzün çoğu bu konuda iyi bir iş çıkarıyor. Ancak bu, her çim biçme makinesinin her bahçeye veya sahibine uygun olduğu anlamına gelmez. Bazıları belirli faydalar sağlamak için inşa edilmiştir. Pilli çim biçme makineleri, benzinli muadillerinden daha sessizdir, ikincisi ise uzun, kalın çim gibi aşırı biçme koşullarının üstesinden daha kolay gelebilir. Güverte tasarımı ve kanat konfigürasyonu torbalama kapasitesini etkiler.

Bir diğer konu ise hız; Bazı kendinden tahrikli çim biçme makineleri o kadar hızlıdır ki onlara ayak uydurmak için koşmanız gerekiyormuş gibi gelir. Ayrıca, biçicinin önden çekişli mi yoksa arkadan çekişli mi olduğu önemlidir. Önden çekişli çim biçme makineleri manevra kabiliyetinde mükemmeldir ancak yokuş yukarı çekişte gevşektir ve arkadan çekişli biçme makineleri o kadar çevik değildir ancak yokuş yukarı kesimlerde olduğu kadar düz yüzeylerde de kesim yapar.

Sonuç olarak tüm bu konuları hesaba katarak çim biçme makinesi alırken neye ihtiyacınız olduğunu düşünün ve buna göre alışveriş yapın.

Karar aşamasında ayrıca sizin için derlediğimiz en iyi 10 çim biçme makinesi listemize göz atmanızı öneririz.

En İyi 10 Çim Biçme Makinesi

1. Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinası

çim biçme makinasıFİYATLARI GÖSTER

En iyi çim biçme makineleri listemize kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve tercih edilen bir model olan Bosch ARM 32 Çim Biçme Makinesi ile başlıyoruz. Kolay saklama için katlanabilir çift tutamak ve çıkarılabilir çim kutusuna sahip bu çim biçme makinesi power drive motoru sayesinde güvenilir ve güçlü kesim sağlıyor. Aynı zamanda hafifliği ile de kolay taşıma imkanı sunuyor.

1.200 W motor gücü, 32 cm kesme yüksekliği,  20-60 mm kademe sayısı, 31 litre ve 3 kademeli sepet hacmi, 6,8 kg ağırlığıyla kullanıcılardan tam not alan bu çim biçme makinesi kolay kullanım için ergonomik tutamaklar bulundurmaktadır. Rahat taşıma ve sorunsuz manevra için hafif ve kompakt Powerdrive motor en zor koşullar altında bile güvenilir kesim sağlar. Yenilikçi çim tarağı, duvar kenarları, çit kenarları ve çim kenarları boyunca yakın kesim sağlar.

Çim Bakımı İçin Öneriler 1. Kesim: Çimleri kalınlaştırdığı için çimenlerin düzenli olarak kesilmesi önemlidir. Kesim tekniğine değinecek olursakbir seferde fazla miktarda kesmek yerine az ve sık kesim yapmayı tercih edin. Çimleri biçerken her seferinde farklı yönlere ve şekillerde biçmeye dikkat edin böylelikle bitkilerin sürekli aynı yönde ezilmesini önlemiş olacaksınız. Her kesimde çimlerin yarısıyla üçte ikisini kesin, çimlerinizin yaklaşık uzunluğu 5 santimetre olmalıdır. Yaz ortalarında, kuraklık dönemlerine daha dayanıklı olmasını sağlamak için çimlerinizi daha uzun bırakmalısınız.

2. Gübreleme: Çimler kesilirken besin kaybına uğramaktadır, çimlerimizin büyümesini hızlandırmak için kaybettikleri bu besinleri yerine koymamız gerekir. Bu yüzden bahar aylarından başlayarak çimleriniz dört beş haftada bir gübrelemeniz gerekmektedir. Nitrojen, potasyum ve fosfor bitkileriniz için en gerekli minerallerdir.

3. Sulama: Çimlerinizin tüm yaz boyunca yeşil ve parlak olmasında sulama önemli bir rol oynamaktadır. Çimlerin sulanma ihtiyacı nem ve sıcaklığa göre değişiklik gösterir. Suya ihtiyaç duyan çimler, gri-mavi arası bir renk almaya başlar ve yaşlı yaprakların ayaları kıvrılır ve solar. Çimlerinizi yeni ektiyseniz tohumların çimlenebilmesi ve sağlam bir biçimde kök salabilmesi için her gün bir kez sulamanız gerekir. Günümüzde çimlerinizi zahmetsizce sulamanız mümkün. Bahçenizi elle ya da yarı ya da tam otomatik sistemlerle sulayabilirsiniz.

4. Yabani Otlarla Mücadele: Doğru yöntemleri kararlılıkla uygulayarak çimlerinizdeki yabani otlarla mücadeleyi kazanabilirsiniz. Birçok yabani ot mekanik yollarla bertaraf edilebilir. Küçük otlar (yavşanotları ve beyaz yoncalar) genellikle yabani otların rahatını bozarak yeniden büyümelerini engellemektedir. Bu otlar el kazıyıcıları yardımıyla sökülmelidir. Papatyalar ve karahindibağlar için otsöken kullanılmalı ve yeniden büyümelerini engellemek için köklerinin tamamını sökmeye özen göstermelisiniz. Tüm bunlara rağmen başarıya ulaşamazsanız bitki öldürücü (herbisid) kullanmanız gerekebilir. Yabani otların çimlere baskın çıktığı bu senaryoda, tüm toprağı yeniden yapılandırıp rulo çimle kaplamanız en doğru çözüm olacaktır.

5. Toprağı Sürmek ve Havalandırmak: Çimenlerin kökleri nefes almak ve büyümek için havaya ihtiyaç duyar. Çimlerinizin toprağı yeterince kumlu değilse, kökler beslenmekte zorlanacak ve büyümeleri duracaktır. Basit bir çatal bel yardımıyla toprakta açtığınız delikleri iri taneleri kumla doldurabilirsiniz böylelikle hem su toprağın içine nüfus edecek hem de köklere oksijen alabilecektir. Ölü kökleri ve diğer kalıntıları temizlemek için çimlerinizin toprağını sürmeniz gerekir. Çimlerinizdeki kuru bölümleri ve kalıntıları temizlemek çimlerin toprağa yakın bölümlerinin de hava almasını sağlayacak ve çimleriniz daha hızlı büyüyecektir.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Kullanışı çok rahat ve diğer markalara göre gerçekten çok hafif kullanımı, bu yüzden rahat.
 • Bahçemizin 80 metrekarelik çim alanını oldukça rahat biçebiliyoruz. Pratik ve kullanışlı bir makine oldukça yeterli.
 • Kurulumu çocuk oyuncağı. Çok hafif, hiç zorlanmadan uzun çimleri biçiverdi. Kenarlara kadar rahatça girebiliyor. Malzemesi sağlam, küçük bahçeler için kusursuz.
 • Bosch farkı tartışmasız ortada, fiyat performans ürünü, kafanızda soru olmadan alabilirsiniz.

2. Einhell GC-EM 1030/1, Elektrikli Çim Biçme Makinesi

elektrikli çim biçme makinesiFİYATLARI GÖSTER

Einhell GC-EM 1030/1 Elektrikli Çim Biçme Makinesi, güçlü ve manevra alabilen yapısı sayesinde küçük çimlik alanlarında en iyi biçme performansını alabileceğiniz bir üründür. Güçlü, yüksek torklu motoru ile yükselmiş çimlerde bile kolayca ilerleyebileceğiniz gücü sağlar. Hassas kesim ayarı için her tekerde ayrı olarak 3 seviyeli kesme yüksekliği ayar özelliği bulunur. Katlanır uzun tutamak ile saklarken daha az yer kaplar. Kablo gerilimini önleyen klips ile kablonuzu eskimeye karşı korur. Geniş tekerler zor zeminlerde bile giderken kolayca gitmenize ve alana daha az baskı uygulanmasını sağlar. 28 L kapasiteli çim haznesi uzun süren işler için gerekli kapasiteye sahiptir. Dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı yüksek sınıf darbe dayanımlı plastikten üretilmiştir. 250 m² genişliğe kadar olan çimlik alanlar için ideal bir çim biçme makinesidir.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Süper bir ürün çok hafif, her yere manevra yapilabiliyor. Diğer markalara ciddi para vermeye gerek yok, her türlü işinizi görür. Biçtiğinizde yerde bir tane bile çim bırakmıyor, tamamını sepete topluyor.
 • Çim biçme makinesi kategorisindeki yaklaşık en uygun fiyatlı ürünlerden biri olduğunu düşünerek yorum yapıyorum. 5 10 katı fiyatlı olan çim biçme makinesi ürünleriyle kıyaslamaya gerek yok.
  1 Ses seviyesi çok yüksek değil.
  2 En düşük kademede cok kısa kesiyor, dikkat edin.
  3 Hafif ve taşıması kolay
  4 Benim bahçe 200 metre kare ve çok kolay şekilde biçtim ama 4 defa hazne boşaltmam gerekti.
  5 Kablolu olduğu için 20 metreye yakın kablo almam gerekti.
  7 Uzatma kablosu alırken dikkat edin. 3 lü 2 li kablolar uymuyor. Tek duyluk uzatma kablosu almanız lazım.
 • 50 metrekare bahçemiz için gayet yeterli oldu. Benzinle falan uğraşmıyorsun, hafif o sebeple bizim işimizi gördü diyebilirim.

3. Palmera Dm 46p Do 140 Benzinli 46 Cm Çim Biçme Makinesi 

çim biçme makinesi benzinliFİYATLARI GÖSTER

Elektrikli çim biçme makinelerinin kablo konusundaki dezavantajını yaşamak istemeyenler için benzinli en iyi çim biçme makinesi ile listemize devam ediyoruz.

Çelik şasesi ve 55 litre sepet kapasitesi olan Palmera benzimli çim biçme makinesinin ağırlığı 25 kg. Benzinle çalışan Palmera’nın kesim alanı ise 1500 metre kare seviyesinde. 1000 Watt gücünde elektrik enerjisi tüketen güçlü motoru ve 140 cm silindir hacmi bulunuyor.  Bahçesi geniş olanlar için tasarlanmış bu çim biçme makinesi 46 cm kesme genişliğine sahip ve aynı zamanda 25, 35, 45, 55, 65 ve 75 mm olmak üzere 6 farklı seviyeden oluşuyor.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Mükemmel bir çim biçme makinesi, çimleri biçerken bana mısın demiyor.
 • İlk biçimi yaptık. 550m2 bahçeyi biçtik, gayet memnun kaldık.
 • 1.5 dönüm yeri rahatlıkla sorunsuz biçmekte, daha önce de benzer makineyi kullanmıştım, memnuniyetle tavsiye ederim.

 

4. Bosch EasyGrassCut 23 Misinalı Çim Biçme Makinesi

misinalı çim biçme makinesi

FİYATLARI GÖSTER

Çim biçme makinelerinde dar alanlar, kenar ve köşeler bazen sorun olabiliyor. Hem kenar ve köşelerde hem de küçük bahçelerde kullanıma uygun bu misinalı çim biçme makinesinin motor gücü 950 Watt, ağırlığı ise sadece 5,4 kilogram.  Makinenin dairesel kesme çapı, (bıçağının çapı) 23 cm. Kolay ve rahat kullanım için dengeli ve hafif olan bu çim biçme makinesini yer kaplamaması nedeniyle de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sorunsuz yarı otomatik makarası ile manuel ayarlamaya gerek kalmaz.  İdeal sonuçlar için yüksek kaliteli kaplaması ve güçlü motor ve dayanıklı misinası ile yabani otları, sert dikenleri dahi sıkıntısız bir şekilde keser.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Yaklaşık 100mt kare alanı çok dikkatli olarak 30dk da tertemiz biçtim. Normalde görevi bu değil tabii ki biliyorum kenar kesme görevini de gayet başarılı yapıyor.
 • Süper ötesi bir alet kocaman olmuş çimlerimi ve yabani otları çok kısa sürede tertemiz yaptı. O kadar kuvvetli ki toprağı bile kaldırıyor, valla tavsiye ederim hiç düşünmeden alın.
 • On numara beş yıldız. İçindeki misina tırt 2.4 mm sarı sert misina alıp makarasına sardım boyunu kısa tutun. Önündeki demir sınırlayıcı kadar açın misinayı. Böylece hemen bitmiyor misina. Kalın otları da biçiyor. Alın memnun kalırsınız. Ben 250 m2 bahçemde tüm kenarları biçiyorum hiç şişme yapmadı.

5. Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi 

hyundai çim biçme makinesi

FİYATLARI GÖSTER

Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi, 1000W motor gücü, 32 cm genişliği, 25-40-55 mm  kesim yüksekliği seviyeleri ile en iyi çim biçme makineleri arasında tam bir fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. 25 litre sepet hacmine ve 6,7 kg / 7,8 kg itmeli ağırlığa sahip bir elektrikli çim biçme makinesi. Küçük bahçeler için ergonomik yapısıyla ve hafifliğiyle oldukça pratik ve kolay kullanıma sahip.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Bahçemizde küçük bir çim alanımız var, orası için aldık. Bu yaz kullandık ve hiç sorun yaşatmadı.
 • Kendi halinde müstakil evin bahçesi için almıştım. Güzel, 200m2 ye kadar ideal.
 • Çok kullanışlı ,küçük, kurulumu kolay, hafif, köşeler dahil çok iyi biçiyor. Buna rağmen deposu hemen dolmuyor, fiyat performans açısından iyi çok memnun kaldım, kesinlikle tavsiye ederim.
 • Ufak bahçeler için ideal, ufak olması, taşıması kolay. 50 m2 çim biçimi yaptım hızlı bir şekilde bir problem yaşamadan kenarları dahi güzel bir şekilde kesti. Gayet başarılı bir ürün. Bahçeniz 100 m2 bile olsa rahat çim biçimi yapabilirsiniz.

6. Black Decker Çim Kesme Makinesi Bemw451-qs 1200w

black decker çim biçme

FİYATLARI GÖSTER

Bahçeniz ister küçük bir sanat eseri ister tenis kortu büyüklüğünde olsun BLACK+DECKER çim kesme makinesi ile kolay ve hızlı bir şekilde kesebilirsiniz. BLACK+DECKER çim kesme makinesi hızlı ve hassas kesmek üzere tasarlanmıştır. Güçlü 1200W motoruyla 32cm kompakt çim biçme, E-Drive Teknolojisi  ile ani durma olmadan, uzun veya nemli çimi bile kesebilen, yüksek torklu ve yüksek performans kesme sistemi, 10,15 kg ağırlık, 3 kademe yükseklik ayarı ile farklı kesme ayarlarıyla uzun çimlerde de kısa çimlerde de mükemmel sonuç, 35L geniş toplama haznesi ile uzun süreli işlerde aralıksız çalışma fırsatı sunan bir çim biçme makinesidir.

Ayrıca doluluk göstergesi toplama haznesi dolduğunda kolaylıkla fark etmenizi sağlayarak kullanıcı konforu sağlar.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Harika ürün biz çok memnun kaldık. 50 m2 ilk bahçemizi tık demeden kesiyor ki iki katı büyüklükte bir bahçeyi bile halleder.
 • Güçlü motor, geniş toplama haznesi, kullanım kolaylığı ve uygun fiyat performansı ile Black&Decker çim biçme makinesi fark yaratıyor.
 • Ürün küçük bahçeler için ideal, plastik kalitesi çok iyi marka kendisini zaten kanıtlamış kesim olarak başarılı, lastiklerin alt kısmında basit yükseklik ayarı var oradan alçaltıp yükseltilebiliyor. Ben kesinlikle tavsiye ederim, piyasaya göre de fiyatı en uygun çim biçme makinesi diyebilirim.

7. Black&Decker GL 7033 Misinalı Çim Kesme Makinesi

çim kesme makinesi

FİYATLARI GÖSTER

Black&Decker GL 7033 Misinalı Çim Kesme Makinesi denge ve kolay kontrol sağlamak adına ayarlanabilir ikinci tutamağı, çimlerin mükemmler şekilde kenarlanması için Tekerlek Kenarı Kılavuzu, ağır hizmet tipi ot kesimi için ağır hizmet hattı, yüksek torklu dişli sistemi ile pratik ve hızlı bir çim biçme deneyimi sunar. 700 Watt motor gücü ve 33 cm kesme genişliğine sahip bu misinalı çim biçme makinesi zamandan tasarruf etmenizi sağlayan tek hat besleme sistemine sahiptir.

Kısaca çimleri biçmek için fazla zamanım yok diyenler, bu çim biçme makinesi tam size göre.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Gerçekten harika bir ürün beş yıldızı fazlasıyla hak ediyor görüntüsü ile gücü ve yaptığı iş çok çok farklı, boyunun ve görüntüsünün çok üzerinde işler yapmakta. Kesinlikle aldığınıza pişman olmayacağınız bir ürün.
 • Ürün gerçekten mükemmel kendime ait bahçemi amatör olarak uğraşıyorum daha önce başka marka aldım hiç memnun kalmadım ama bu çim biçme makinası gerçekten mükemmel tavsiye ederim.

8. Bosch Ahm 30 Mekanik Çim Biçme Makinası

bosch çim biçme makinesiFİYATLARI GÖSTER

En iyi çim biçme makineleri tavsiyelerimize mekanik bir çim biçme makinesi olan Bosch AHM 30 modeli ile devam ediyoruz. Küçük çim alanlarının hızlı, rahat kesimini sağlayan bu çim biçme makinesi yüksek kesme kalitesi için makas kesim prensibine sahip olup alt bıçakların “klik” kilitleme mekanizması sayesinde anahtar kullanmaksızın ayarını sağlar. Diğer ürün avantajları ise sertleştirilmiş çelikten yapılmış 4 bombeli bıçağa sahiptir ve milli kesme sistemi ile kademesiz kesme yüksekliği ayarı ve 30 cm kesme genişliği bulunmaktadır. Silindir bıçak (4 bıçak) kesme sistemi, 12 – 40 mm kesme yüksekliği ayarına sahiptir ve kademesiz ağırlığı 6,4 kg’dır.

Elektrikli çim biçme makinelerinin sesi ve benzinli çim biçme makinelerinin kokusundan rahatsızlık duyanlar için bu mekanik çim biçme makinesi biçilmiş kaftandır.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Çok kullanışlı. Gürültü yok, benzin kokusu yok. Huzur 🙂
 • Sağlam, hafif ve çok az bir güç harcayarak çimleri rahatlıkla biçebiliyorsunuz.
 • Harikalar ötesi bir alet, dertsiz, kurulumu kolay ve biçme işi hiç bu kadar kolay olmamıştı, teşekkürler çok kaliteli bir ürün.

9. Bavaria Elektrikli Çim Biçme Makinesi 1000 Watt BEM-1032

çim biçme makinesi elektrikliFİYATLARI GÖSTER

Bavaria elektrikli çim biçme makinesi çim biçme makinesi isminden de anlaşılacağı gibi çimlerin biçilerek kuruyan köklerini ve saplarının tazelenmesine boy oranlarının eşitlenmesine ve daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar. Hatta bunu şu şekilde
örneklendirebiliriz, sağlıksız uzayan saçlarımızın yani kırıklarımızı aldırıp kestirdiğimizde saçlarımız daha canlı gür ve nefes alan bir saç haline dönüşüyorsa, bitki ve çimlerin de nefes almasını sağlamak ve canlılıklarını tazeliklerini geri kazanmak için en yararlı ve yardımcı, hızlı sonuç alabileceğimiz yöntem diyebiliriz. Bavaria elektrikli çim biçme makinesi 32 cm genişliğinde keskin bıçağı sayesinde ıslak ya da kuru çimlerinizi rahatlıkla biçebilirsiniz. 3 kademe ayarı mevcuttur. 30 mm, 40 mm ya da 55 mm yükseklik ayarı yapabilirisiniz. 1000 Wattlık motor gücüne sahiptir. 8,4 kg ağırlığa sahip olmakla birlikte 25 litre hacimli plastik sepet ile donatılmıştır. Sessiz ve kolay taşınabilir özelliğe sahiptir.

Çim biçme makinesi nasıl çalışır?

Makinenin altındaki keskin kesme bıçakları sayesinde bitkilerin ve çimlerin saplarında kesiklere neden olmak için dediğimiz gibi bir bıçak veya bir kablo parçası döndürerek çalışır ve bitkinin kesilmesiyle boyunun çok daha hoş bir görünüme kavuşması ve yeşillenmeye başlaması an meselesi diyebiliriz.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Beklediğimizden daha kaliteli bir ürün geldi. Diğer çim biçme makinesi fiyatlarına göre daha uygun ancak performansı gayet güzel.
 • Ürün fiyat performansına göre çok iyi, küçük ama tam bir canavar. Benim bahçemde en az 30cm ot ve çim vardı, sorunsuz biçti. İnşallah yıllarca kullanırız.
 • 100m2 bahçeniz varsa ve uygulaması kolay bir ürün istiyorsanız 10 numara 5 yıldız. Haznesinin çabuk dolması çimlerin uzunluğuna bağlı olduğu için bence gayet yeterli. Satın almadan önce satıcıdan teyit aldım yardımcı oldular çok teşekkürler. Gönülden tavsiyemdir.
 • Ürün basit ama fiyata göre müthiş iş görebilen kapasitede tavsiye ederim.

10. Bosch Advanced Rotak Çim Biçme Makinesi

bosch arm32 çim biçme makinesiFİYATLARI GÖSTER

Çim biçme makinesi önerilerine ait listemizi üst segment bir ürün ile sonlandırıyoruz. Bosch Advanced Rotak 770 çim biçme makinesi oldukça sessiz ve pratik çim biçme ile etkileyici sonuçlar sağlar. ProSilence sesi %75’e kadar azaltır ve daha rahat akustik sağlar. Yükseklik, tek bir düğmeyle 25 mm’den 80 mm’ye 7 kademede ayarlanabilir. LeafCollect Bıçağı çimleri mükemmel keser veya kolay boşaltma için yaprakları toplar. ErgoSlide tutamaklar ve sorunsuz dönen tekerlekleri sayesinde rahat biçme olanağı sağlar. Son derece konforlu hareket için azaltılmış gürültü ile birlikte mükemmel sonuçlar elde edilir.
Bu elektrikli çim biçme makinesi, çok sessiz ve kullanışlı biçme ile olağanüstü sonuçlar sunar. ProSilence özelliği, çıkarılan sesi %75’e kadar azaltır ve akustik olarak geliştirilmiş tasarım özellikleri sayesinde rahatsız edici sesleri filtreler. AdvancedRotak yükseklik ayarı, 25 mm ila 80 mm arasında değişen yedi kesme seviyesinden birini seçmek için basit bir düğmeye sahiptir, böylece biçme işlemi hemen başlayabilir. Biçme dışında LeafCollect bıçağı da basit toplama ve imha için yaprakları toplamak, parçalamak ve çimen torbasına almak için kullanılabilir.

Her türden uygulamada ustadır. GrassCombs kenarlarda ve duvar kenarlarında temiz kesimler sunarak çalışma süresini kısaltır. Çim toplama haznesinin olağanüstü kapasitesi, boşaltma sıklığını önemli ölçüde azaltır. Kolay kurulum ve katlanabilir düz depolama için katlanabilir.

?Kullanıcı Yorumu:

 • Ürün kaliteli ve tatmin edici. Ne de olsa üzerinde BOSCH yazıyor.
 • Elektrikli bir makinadan beklenecek maksimum performans. Haznesi 50 litre , gayet yeterli. Ara aparat bağlantı kablosunu ayrıca almanız gerekli.
 • Önceki çim biçme makinemi değiştirmek için aldım ve bayıldım! Özellikle manevra kabiliyeti, sessiz ve bir kez katlanmış olarak oldukça kompakt olmasını beğendim, saklaması çok rahat.

En İyi Çim Biçme Makinesi Nasıl Seçilir?

En iyi çim biçme makinesini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler aşağıdadır.

Bu faktörler şunları içerir:

Kesme Boyutu: Kesme boyutu, biçme görevinizi ne kadar sürede tamamlayacağınızı belirler. Güverte ne kadar büyük olursa, çim kesme görevinizi o kadar hızlı tamamlarsınız.

Kullanım Kolaylığı: Kullanımı kolay bir çim biçme makinesi seçmeniz önerilir. Bu durumda göz önünde bulundurmanız gereken şeylere örnek olarak montaj, manevra kolaylığı ve hız sabitleyici verilebilir. En iyi makinenin kullanımı kolay olmalıdır.

Ağırlık: Dikkate almanız gereken bir sonraki şey, biçme makinesinin ağırlığıdır. En iyi çim biçme makinesi, kolay manevra ve saklama için hafif olmalıdır.

Kendinden Hareketli Veya İtmeli Tip: Kendi yürür çim biçme makineleri, itmeli çim biçme makinelerine göre daha pahalıdır. Kendinden tahrikli bir çim biçme makinesi, büyük ve kalın çimlerin işlenmesinde en iyisidir. Sırtınızı ve bacaklarınızı zorlanmaktan kurtarabileceğiniz için kullanımı kolaydır.

Çim Biçme Makinesi Tavsiye

İncelemelerimiz ve satın alma ipuçlarımız sayesinde artık çimleriniz için en iyi çim biçme makinesini kolayca bulabileceğinizi umuyoruz. İncelediğimiz tüm öğeler, kullanımı kolay, uygun fiyatlı, güçlü ve en yüksek puan alan ürünlerdir. En iyi çim makinesine sahip olmak için sadece yukarıda listelediğimiz ürünleri tercih etmenizi öneririz, çünkü bunlar şu anda en çok satan ve en çok puan alan çim biçme makineleridir.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi