Dönüşümlü Malzemelerden Prefabrik Ev Yaptılar

Yazan Ekolojist

 

Invisible Studio, mobil mikro evini ormanlık bir alana kurarak, oldukça uygun bir bütçeyle ‘geleneksel tasarımlara hayır’ dedi.

GÖRÜNMEZ STÜDYO HAKKINDA

Piers Taylor tarafından kurulan, Galler Mimarlık Okulu ve Mimarlık Derneği’nde öğrentmenlik yapan mimar Kate Darby tarafından yönetilen, yenilikçi ve ödüllü bir mimarlık pratiği olan Invisible Studio, geleneksel uygulamalardan farklı olma hedefine doğru, çeşitli alanlarda ve çeşitli ölçeklerde çalışmaya devam etmekte. Her projede olağanüstü bir şey gerçekleştirmeyi amaçlayan kuruluş, Mimarlık sürecini farklı bir şekilde ele alarak müşterileri, kullanıcıları, işbirlikçileri ve yapımcıları tasarım sürecinin bir parçası haline getiriyor, ekolojik olarak hassas yapılara yoğunlaşıyor ve çalışmalarını geniş bir yelpazede gerçekleştiriyor.

Çalışmalarında, geniş çevresel sorunlara yönlendirmeyi amaçlıyorlar. Yaklaşımları, genellikle, herhangi bir bağlamdan gelen materyalleri, mevcut kaynakları ve becerileri almaya ve bunları binalar yapmak için kullanmaya yöenlik. Kereste ile özel bir uzmanlığa sahipler ve İngiltere’nin önde gelen kereste mühendisleri ve fabrikatörleri ile yakın işbirlikleri mevcut olan Charley Brentnall dahil olmak üzere yakın ilişkileri var. Şimdiye kadar birçok ödül sahibi olmuş durumdalar: RIBA Ulusal, Bölgesel ve Sürdürülebilirlik Ödülleri, Ahşap Ödülleri, WAN Ödülleri, AJ Küçük Projeler Ödülü, Stephen Lawrence Ödülü…

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEN MALZEMELER HAKKINDA

Alüminyum, Bakır, Demir, Cam, Kağıt, Beton, Plastik, Piller, Motor yağı ve Akümülatörler geri dönüştürülebilen malzemelerdir. Bu malzemelerin geri dönüşüm halkasına katılması, çevrenin doğanın dengesinin korunabilmesi ve doğaya verilen zararın minimuma indirilebilmesi açısından son derece önemlidir. Örneğin bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 20 ağacın kesilmesi önlenebilir.

PREFABRİK EVLER HAKKINDA

Hazır yapılar olarak da adlandırılan prefabrik evler, amacına göre geniş ve uzunlukları değişken, istenilen her türlü yerleşim alanına uygulanabilecek şekilde imal edilebiliyor. Ekonomik ve isteğe bağlı olarak sökülüp monte edilebiliyor.

MOBİL MİKRO EV

Görünmez Stüdyo, mobil mikro evini İngiltere’nin Bath şehrine, ormanlık bir alana, sadece 20.000 sterlin karşılığında yerel olarak yetiştirilen kerestenin kullanımıyla inşa etti. Çevre dostu yapı, bir prototip olarak inşa edildi. Kalıcı ya da geçici bir konaklama alternatifi olarak tasarlanan ev, geri dönüştürülen maddelerden meydana getirildi.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın