Güneş Enerjisi Jeneratörü

güneş enerjisi jeneratörü
Yazan Ekolojist

Güneş enerjisi jeneratörü, güneş ışınlarının değerlendirilmesini sağlayan panellerin içeriğinde yer alan çok önemli parçalardan biridir. Bu güç kaynağı, akü, kontrol cihazı ve çevirici yani invertör cihazlarının kapalı bir kutu şeklinde yapılan paketlerin genel adı olarak da bilinir. Güneş jeneratörleri, ahşap ya da metal kutular olarak da yapılabilir. Bu sistemin görevi, panelin çalışması için gerekli olan güç akışını sağlamak ve sistemin aktif halde ısıyı değerlendirmesini sağlamaktır. Güneş panellerinin haricinde de kullanılabilir. Bu bakımdan oldukça avantajlıdır. Çeşitli boyutlarda üretilen bu sistemler, panelin özelliğine göre farklı güçlere de sahip olabilir. Solar sistemlerin yanı sıra fotovoltaik panellerde de kullanılabilir.

Güneş Enerjisi Jeneratörleri Kaça Ayrılır?

portatif güneş enerjisi jeneratörü Portatif solar jeneratör olarak kullanılabilen bu sistemler, en küçük boyutta olan jeneratörlerdir. Portatif güneş enerjilerinin jeneratörü, adı üzerinde taşınabilirdir. Oldukça hafif ve kullanışlı olması nedeniyle tercih edilebilir. Kısa süreli aydınlatmalarda kullanılabilir. Kapasitesinin düşük olmasından dolayı büyük panellerin kullanımında uygun değildir. Bu modellerde genelde inverter cihazı kullanılmaz. Bundan dolayı da maliyet bakımından çok uygundur. Ekonomik bir jeneratör olması nedeniyle kullanılabilir. 10 saat boyunca aralıksız çalışma özelliği bulunur. paket güneş jeneratörü Güneş enerji jeneratörü türlerinden bir diğeri de paket güneş jeneratörleridir. Bu jeneratör modelleri, sektörde çok sık kullanılan türler arasında gelir. Çeşitli güneş jeneratörü ve paneli üreticisi firmalar imal edebilir. Genelde içerisinde akü, çeviri, ve şarj kontrol cihazı bulunur. Bunun yanı sıra diğer devre elemanları da yer alır. 30 kg ağırlığı bulan yapısının yanı sıra büyük modellerinin toplam ağırlığının 100 kg’ye kadar ulaştığı da görülür.

Bu modellerin kullanım yeri genelde evlerdir. Büyük siteler ve kişisel daireler için kullanılabilir. Televizyon, aydınlatma ve beyaz eşya gibi araçları çalıştırmak için tercih edilebilir. Su pompası veya süt sağma makinası gibi cihazların kullanımında da fayda sağlar. Ev tipi güneş enerji sistemlerinin en çok tercih edilen jeneratörleridir. mobil güneş jeneratörü Üçüncü tür ise mobil güneş jeneratörüdür. Bu sistem, taşınabilir ve başka alanlarda tercih edilebilir. Genelde araba veya motorlu taşıtlar üzerinde götürülür. Genelde kampçılar ve tarımla uğraşan kişiler için hazırlanmıştır. Kolay bir şekilde taşınabildiği için enerjiye ihtiyaç duyulduğunda başka bir yere monte edilebilir. Ev eşyaları için de kullanılabilir. Bu sistemleri trafiğe çıkarmadan önce gerekli izinleri almanız gerekiyor. Maliyet bakımından pahalı olan bu sistemleri, taşırken meydana gelecek kazalar, sistemin tamamen bozulmasına neden olabilir.  

mobil güneş enerjisi

Güneş Enerjili Katlanabilir Solar Şarj Cihazı

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili taşınabilir solar şarj aleti usb üzerinden şarj olan tüm mobil cihazları güneş enerjisinden faydalanarak şarj edebilen taşınabilir bir şarj panelidir. Mobil solar şarj aleti ile usb portu üzerinden şarj olan tüm mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.
Taşınabilir solar şarj aleti nasıl kullanılır?
Güneş panelini doğru açı ile maksimum verimi alacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirdikten sonra kendi usb şarj kablonuz ile mobil cihazınızı şarj etmeye başlayabilirsiniz. Şarj hızı güneş ışığının gücüne ve paneli yerleştirdiğiniz açıya göre değişiklik gösterebilmektedir.
Güneş enerjili taşınabilir solar panel telefonuma zarar verir mi?
Mobil solar şarj aletleri ile mobil cihazlarınızı şarj etmek oldukça güvenlidir. Bazı mobil solar şarj aletleri aynı anda iki cihazınızı şarj etmenize de olanak tanır.

güneş enerjili powerbank

Güneş Enerjili Solar Powerbank

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili solar powerbank, çantanızda mutlaka bulunması gereken bir ürün. Dışarıdayken güneşten aldığı enerji ile telefonunuzu şarj ettiğini görmek bile ayrı bir keyif nedeni. Temiz enerjili sistemler, yalnızca ihtiyaç için değil aynı zamanda çevrenin korunması için de tercih edilmelidir.

Kendi Enerjisini Üreten Sırt Çantası

FİYATLARI GÖSTER

Solar sırt çantaları da tüm yolculuğunuzda depoladığı enerji ile size eşlik edecektir. küre güneş enerjisi jeneratörü Son olarak da cam küre güneş jeneratörü ortaya çıktı. Şu anda sınırlı sayıda üretilen bu sistem, küresel olarak tasarlandı. Sistem aynı zamanda geceleri de elektrik üretebilir. İçerisine doldurulan su, güneş ışınlarının depolanmasına ortam hazırlıyor. Şu anda bu jeneratörün Türkiye’de satışı bulunmuyor.

Güneş Jeneratörünün Faydaları

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi aşamasında çok önemli bir parça olan jeneratörler, elde ettiğiniz güneş enerjisinin depolanmasını ve ihtiyaç halinde kullanılmasını sağlar. Kolay bir şekilde taşınabilmesi nedeniyle acil elektrik ihtiyaçlarında da kullanılabilir. Doğa dostu bir yapıda olması nedeniyle de çevreye zarar vermez. Taşınabilir veya kalıcı yapılarının olması nedeniyle de her alanda kullanılabilir. Aradığınız standartlara uygun bir güneş enerji jeneratörü satın alarak, güneş panellerinizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Genelde ev tipi olarak tercih edilen bu güç kaynakları sayesinde elde ettiğiniz enerjiyi, çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlarla bulabileceğiniz ürünleri, ikinci el yerine sıfır özelliklerde almanız daha doğru olacaktır. Garanti belgesinin olup olmadığına da dikkat ediniz.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi