Güneş Enerjisi İle Çalışan Ürünler

güneş enerjili ürünler
Yazan Ekolojist

Güneş enerjisi ile çalışan ürünlere talep arttıkça ve bu konuda bilinç geliştikçe üreticiler daha fazla güneş enerjili ürün üretmek üzere çalışıyor. Güneş enerjili ürünler dendiğinde akla ilk olarak belirli ürünler gelse de herkesin temiz, sürdürülebilir enerji kaynaklarını tercih etmesini kolaylaştırmak amacıyla ürün yelpazesi her geçen gün genişliyor.

Üstelik bu ürünlerin fiyatları 10 yıl öncesine kıyasla yarı yarıya azalmış durumda. Fosil yakıtların aksine, neredeyse sonsuz olan okyanuslarımıza ve denizlerimize karışmayan, havamızı kirletmeyen daha temiz ve sürdürülebilir bir enerji türü olan güneş enerjisini neden evimizde veya günlük ihtiyaçlarımız için kullanmayalım.

Tüm bu nedenlerle en çok tercih edilen güneş enerjisi ile çalışan ürünleri sizler için derledik.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Ürünler

Güneş Enerjili Lamba

güneş enerjili lamba

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili lambalar bahçeniz, koridorunuz, sundurma, veranda için çok kullanışlı aydınlatmalardır. Led ışıkları ile parlak ışık yayan bu lambalar ile hem enerji tasarrufu edebilir hem de çevrenin korunmasına katkıda bulunmuş olursunuz. Ürünü duvara, ağaçlara, metallere ve cama monte etmek oldukça kolaydır ve daha fazla tasarruf sağlamak amacıyla hareket sensörlü olanları da mevcuttur.

Güneş Enerjili Dekoratif Lamba

 

güneş enerjili lamba

güneş enerjili lamba

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili dekoratif lambalar, bahçenizi veya terasınızı aydınlatmak, yılbaşı veya özel günler için dekorasyon yapmak için idealdir.

Güneş enerjisiyle çalışan bu solar lambalar için çok farklı sayı, renk ve şekil mevcuttur.

Güneş enerjisiyle çalışan lambalarla ilgili en iyi şey, elektrik için evden uzatma kablosu çekmenize gerek olmamasıdır. Bu şekilde, küçük çocukların takılıp düşme tehlikesi veya kazara şoka maruz kalma tehlikesi yoktur.

Güneş enerjili ışıkları hava karardığında otomatik olarak yanacak şekilde ayarlayabilir ve hatta yanıp sönmelerini sağlayabilirsiniz. Tam bir gün şarj ettikten sonra (14 saat veya daha fazla), yaklaşık 8 saat ışık verecektir. Böylece, parti bittiğinde otomatik olarak kapanır ve ertesi gün ertesi gece için hazır olarak tekrar şarj olur.

Güneş enerjili bahçe LED lambaları, doğrudan zemine yerleştirebileceğiniz çiviye monte edilmiş bir güneş paneli içerir. Yağmur veya kar fırtınalarında bile, hava koşullarına dayanıklı güneş paneli enerjiyi toplar ve alacakaranlıkta ışıkları yakmaya hazırlanır.

Güneş enerjisiyle çalışan lambalar, evinizin içindeki ve etrafındaki herhangi bir dekora veya aydınlatma şemasına büyük bir katkı sağlar.

Güneş Enerjili Powerbank

güneş enerjili powerbank

Güneş Enerjili Powerbank

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili powerbank, çantanızda mutlaka bulunması gereken bir ürün. Dışarıdayken güneşten aldığı enerji ile telefonunuzu şarj ettiğini görmek bile ayrı bir keyif nedeni. Temiz enerjili sistemler, yalnızca ihtiyaç için değil aynı zamanda çevrenin korunması için de tercih edilmelidir.

Telefonunuzu şarj etmek için güneşi kullanın! Güneş enerjisi ile çalışan powerbank aynı zamanda tabletler, iPad’ler, GoPro’nuz, e-Kitabınız ve GPS’iniz – USB şarj cihazı kullanan her şeyi – şarj eder. Güneş enerjisiyle çalışan ürünler söz konusu olduğunda, solar güneş enerjili şarj cihazları en iyilerden biri olarak kabul edilir. İşte bunun nedenlerinden bazıları:

Uzun Uçuşlar – Uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız ve seyahat ederken tabletinizi, iPad’inizi veya telefonunuzu (tabii ki uçak modunda) kullanmak istiyorsanız, güneş enerjili powerbank, enerjinizin bitmediğinden emin olmanın mükemmel bir yoludur. Pencerenin yanına koyabilir güneşi sürdürülebilir bir yöntemle elektriğe çevirmesine izin verebilirsiniz. Cihazınız tek seferde günlerce kullanıma hazır olacaktır.

Acil Durum Kullanımı – Kar, dolu, yağmur, düşen ağaçlar ve araba kazalarının hepsinin gücü ortadan kaldırdığı durumları düşünün. Güneş enerjili şarj aletinin cep telefonunuzu şarjda tutarak her zaman iletişim kurmanın bir yolu olması, en kötü fırtınada bile rahatça dinlenebileceğiniz anlamına gelir.

Kamp ve Yürüyüş ve Diğer Açık Hava Etkinlikleri – GoPro’nuzun çalışmamasından daha kötü olan tek şey telefonunuzun ve GPS’inizin de gücünün bitmesidir. Güneş enerjisiyle çalışan çoğu telefon şarj cihazının iki USB bağlantı noktası vardır, böylece aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz.

Daha fazla fayda sağlamak için dahili bir el fenerine sahip güneş enerjisiyle çalışan bir şarj cihazı temin edebilirsiniz. ⇒ Satın Al

Dışarıda vakit geçiriyorsanız, seyahat etmekten keyif alıyorsanız veya sık elektrik kesintilerinin olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, güneş enerjili powerbank ile elektriğin güneş enerjisi ile çalıştırılması son derece yararlıdır.

Güneş Enerjili Şarj Aleti – Taşınabilir Solar Panel

mobil güneş enerjisi

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili taşınabilir solar şarj aleti, usb üzerinden şarj olan tüm mobil cihazları güneş enerjisinden faydalanarak şarj edebilen taşınabilir bir şarj panelidir. Mobil solar şarj aleti ile usb portu üzerinden şarj olan tüm mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

Taşınabilir solar şarj aleti nasıl kullanılır?

Güneş enerjili şarj aletini doğru açı ile maksimum verimi alacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirdikten sonra kendi usb şarj kablonuz ile mobil cihazınızı şarj etmeye başlayabilirsiniz. Güneş enerjili şarj cihazlarının şarj hızı güneş ışığının gücüne ve paneli yerleştirdiğiniz açıya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Güneş enerjili taşınabilir solar panel telefonuma zarar verir mi?

Güneş enerjili şarj aletleri ile mobil cihazlarınızı şarj etmek oldukça güvenlidir. Bazı mobil solar şarj aletleri aynı anda iki cihazınızı şarj etmenize de olanak tanır.

Güneş Enerjili Projektör

güneş enerjili projektör

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjisiyle çalışan bir projektör özellikle kamp ve bahçe aydınlatması için kullanılsa da her koşulda elinizin altında olması gereken bir ürün. Güneş enerjili projektörler veya güneş enerjili el fenerleri acil durumlar ve elektrik kesintileri için mükemmel bir seçenek. Güneş enerjili projektörler ile pil kullanımına son verecek doğanın eşsiz döngüsüne ayak uydurmanın keyfini çıkaracaksınız.

Güneş enerjili projektörler ayrıca USB çoklu cep telefonu şarj kablosu da bulundurarak cep telefonunuzu şarj etmenize de olanak tanır.

Güneş Enerjili Saat

güneş enerjili saat

FİYATLARI GÖSTER

En sevdiğiniz saat muhtemelen gün boyunca çalışmaya devam etmek için küçük bir pil kullanır. Ama o pil bittiğinde ne olur? Dışarı çıkmalı, bir tane daha satın almalı, değiştirmeli ve pili atarak daha fazla atık üretmelisiniz.

Takarken şarj edebileceğiniz devrim niteliğindeki güneş enerjili saatler, üzerlerinde bulunan küçük güneş panelleri sayesinde tamamen güneş enerjisiyle çalışır, böylece pil israfını azaltır ve sizin için daha uygun bir saat deneyimi sunar – güneş enerjili bir saate sahip olduğunuz için alacağınız övgülerden bahsetmeye bile gerek yok!

Güneş Enerjili Kamera

güneş enerjili kamera

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili kameralar ile güneş enerjisi evinizi korumaya yardımcı olabilir. Tamamen kablosuz güneş enerjili güvenlik kamerası, aşırı sıcaklık dalgalanmalarına dayanacak şekilde yapılmıştır ve su geçirmezdir. Ağ kablosuz, Wifi üzerinden kesintisiz ve hızlı görüntü aktarımı sağlar.

Güneş enerjili kamera, hareket sensörü sayesinde hareket algıladığında, resim çekme ve çekilen resimleri belirlediğiniz eposta adresine gönderme özelliğine sahiptir. Güneş enerjisi ile çalışan kamera ayrıca farklı platformlarda uzaktan görüntüleme ve kontrol imkanı sunar.

Güneş enerjili güvenlik kamerası, IR Cut filtresi ile doğru renkler ve yüksek kalitede gece görüşü sunarken, IP Kameranın bulunduğu ortama ses gönderme ve ortamı dinleme imkanı da tanır.

Güneş Enerjili Çanta

güneş enerjili çanta

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili çantalar, esasen taşınabilir güneş panelleridir ve ormanda yürüyüş yaparken, seyahatlerinizde bir uçakta veya okulda dersin başlamasını beklerken aletlerinize güç vermenin ilginç bir yolunu sağlar.

Güneş enerjisiyle çalışan çantaların dış panelinde, size çeşitli cihazları şarj etme veya çalıştırma yeteneği sağlayan bir dizi güneş hücresi bulunur. Bu çok yönlülük, onu günlük kullanım için tasarlanmış en yenilikçi güneş enerjili ürünlerden biri yapar.

USB’den Şarj – Akıllı telefonlarınızı, GPS Sistemlerinizi, harici pil paketlerinizi, MP3 Çalarlarınızı, eOkuyucunuzu, Bluetooth Hoparlörlerinizi veya GoPro’larınızı şarj edin. Bazı modeller bir seferde 6 cihaza kadar şarj eder. Şarj kapasitesi, güç hücrelerindeki her dört saatlik güneş ışığı için bir ekstra şarj kadar yüksek olabilir.

Güneş enerjili çanta ile akıllı bir telefon, tam güneş ışığı altında yaklaşık 2,5 saat içerisinde şarj olabilir.
Yüksek verimliliğe ulaşmak için güneş enerjili çanta cam veya güneş ışığını engelleyici nesnelerinin arkasında kullanılmamalıdır.
Güneş enerjili çanta ile powerbank’lar da şarj edilebilir.

Bir dahaki sefere kamp yapmaya, yürüyüşe çıktığınızda, uçakta, okula veya işe giderken, karbon ayak izinizi azaltmak ve güneş ışığından yararlanmak için güneş enerjili bir sırt çantası alın.

Güneş Enerjili Fan

güneş enerjili fan

FİYATLARI GÖSTER

Güneş enerjili fan, hava temizleme özelliği bulunan yaz aylarında aracınızın sıcaktan kavrulmasını önlemek için size harika bir çevreci bir çözüm sunar. Hava sirkülasyonu aparatı ile klima kullanımından doğan yakıt artışından tasarruf sağlayın. Özellikle sıcak yaz aylarında otomobilinizin içerisi park halinde iken güneşin altında neredeyse yanmaktadır. Güneş enerjili fan ile artık kavurucu sıcaklarda aracınıza bindiğinizde kendinizi fırına girmiş gibi hissetmeyeceksiniz!

Güneş enerjisiyle çalışan fan, araç içerisindeki sıcak havayı dışarı aktarır ve havayı temizler. Yazın kavurucu sıcağında arabaya binmek bu muhteşem ürünle işkence olmaktan çıkıyor. Hiçbir kablo yada pile ihtiyaç duymayan güneş enerjili fan yalnızca güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Bu sayede artık evcil hayvanlarınızı araçlarınızın içerisinde güvenli bir şekilde bırakabileceksiniz.

Güneş enerjili fan, tüm araçların pencerelerine uyumludur. Sigara kokularını da yok etmeye yardımcıdır.

Güneş enerjili fan, güneş enerjisini dönüşüm çipi ile elektrik enerjisine dönüştürür. Fanın dönüşünü sağlayarak araç içerisini soğutur. Sadece soğuk hava üflemez. Araç içerisindeki havayı dışarıdan aldığı hava ile tazeler ve böylece araç içerisinde oluşabilecek buharlaşmanın önüne geçer. Soğutucu fan, güneş enerjisini algıladıktan 1-2 km. sonra soğuk hava üflemeye başlayacaktır.

Güneş enerjili fan sayesinde aileniz ile birlikte sağlıklı seyahat ortamını paylaşın.

Günlük Yaşamınızda Güneş Enerjisini Kullanmanın Yolları

Henüz tüm evinizi güneş enerjisi ile donatmamış olabilirsiniz. Bu günlerde bir güneş tavan fanı, su ısıtıcısı ve hatta güneş enerjili su arıtma cihazı kurabilirsiniz. Güneş enerjisiyle çalışan bir araba sürmeniz de çok yakında mümkün olacak gibi görünüyor.

Önemli olan, enerji bilincine sahip olanların enerji tasarrufu sağlamak ve karbon ayak izinizi azaltmak için güneş enerjili ürünleri kullanmak için her fırsatı değerlendirmesidir. Günümüzde güneş enerjisiyle çalışan çok çeşitli ürünler mevcuttur ve büyüyen güneş enerjisi endüstrisi sayesinde yakın gelecekte çok daha fazlası gelecek.

İster güneş enerjili telefon şarj cihazı kullanıyor olun, ister bahçeyi güneş enerjili ışıklarla dekore edin, fark yaratıyorsunuz. Yürüyüş yapmak, kamp yapmak, seyahat etmek veya okula gitmek için güneş enerjisiyle çalışan bir sırt çantasını deneyin ve sağladığı ücretsiz enerjinin tadını çıkarın.

Güneş enerjisi en iyi temiz elektrik kaynağıdır. Bugün güneş enerjisiyle çalışan cihazlar çevre dostu, yenilikçi ve çok eğlencelidir – ve yakında çok daha fazla cihazın piyasaya sürüleceği de şüphesizdir.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi