Geri Dönüşüme Teşvik Edecek Ayakkabı ve Gözlükler

Parafina
Yazan Ekolojist

Geri dönüşüm ile ilgili pek çok paylaşım sosyal medyada başta olmak üzere birçok mecrada insanların odağı haline geldi. Ancak yavaş yavaş girişimlerin altına imza attığı firmaların Türkiye’de de eli kolu olacak yatırımlar da yapılıyor.

Alpan Yücealpan da sektöre onca emeğini kattıktan sonra bu yatırımcıların izinden gitmeye karar verenlerden oluyor. Brand Wardrobe ismiyle dünyaya ayakkabı ve gözlük satışı yapan girişimcinin çevre dostu markalarla anlaşma yapması sektöre yeni bir soluk kazandırmış oldu.

Natural World Eco Friendly

Made in Green ve GOTS sertifikalarını almaya hak kazanan Natural World Eco Friendly, doğa dostu olduğu kadar şıklığı ve rahatlığıyla çekici hale gelmiş ayakkabılara imzasını atıyor. İspanya kökenli şirketin kolu olarak satışlara devam eden Brand Wardrobe da çevre dostu yatırımların destekçilerinden. Vegan bir yaşamı benimsemiş olanların dahi ihtiyaçlarına uyun ayakkabılar üreten firmanın ürünlerini Lemur Store, Ayakkabı Dünyası ve Vakkorama gibi satış mağazalarının yanı sıra internet sitesi üzerinden de bulmak mümkün.

Geri dönüşüm malzemeleriyle yapılan tasarımlar ile çok konuşulan bu marka üretimde koton, kauçuk gibi doğal malzemeler kullanıp renklendirmede bitkisel boyaları tercih ediyor. Kadın, erkek ve çocuklar için apayrı modeller ve renklerle görücüye çıkan Natural World Eco Friendly, oldukça stil sahibi olan ürünleriyle modanın da gerisinde kalmıyor.

Parafina

Parafina gözlükleri “geri dönüşüm malzemeleri ile neler yapılabilir” sorusunun en güzel örneklerini oluşturuyor. Kusursuz çizgilerle tasarlanan gözlüklerde malzeme olarak pet şişeler, mantar, HDPE şişeleri, eski içecek kutuları, naylonlar ve doğal bambu tercih ediliyor. Üstelik çevre dostu ve özgün tasarımlar üretmelerinin yanı sıra satılan her ürünün belli bir kısmını ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlıyorlar.

Hiçbir şeyi çöp olarak görmeyen bu firma atık azaltma konusunda bir devrim yaratıyor. Pek çok yatırımcıya ilham verecek bir işe imza atan Parafina’da güneş gözlüklerinin yanı sıra okuma gözlükleri de bulmak mümkün. Yaratılan bu gözlüklerle günün modasını belirleyecek kapasiteye sahip bu markanın ürünlerini Yücealpan’ın internet sitesinden de sipariş etmek mümkün.

 

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi