Yeni Zelanda’nın Doğayla Başbaşa Yepyeni Kulübeleri

Yazan Ekolojist

Aydınlatma sistemi doğal, ısı ve ışık sistemi doğal kısacası her şeyi doğal… Burası Yeni Zelanda‘nın güneyinde yer alan Christchurch şehrinin yaklaşık bir saat uzağında kalan doğayla baş başa purepod kulübeleri… Bu kulübede butik otelde bulduğunuz tüm konforu hatta bundan da fazlasını bulmaya hazırsınız demektir. Aydınlatma sistemi tamamen doğal Güneş enerjisiyle sağlanıyor ve bu da hiçbir şekilde şehir şebekesi kullanılmaması anlamına geliyor. Öbür yandan yine yerden ısıtmalı sistemiyle de ayaklarınız her zaman sıcacık sımsıcacık kalmaya devam ediyor. Bu imkanların hiçbiri üstelik lüks değil tamamen standart bir yaşam stili. Üstelik günümüzdeki elektrik, su ve doğalgaz masraflarıyla hemen hemen aynı maliyette hatta onun altında kalan maliyete sahip.

Yıldızların Altında Doğayla Baş Başa Bir Yaşam

Elbette burası bir büyülü masal diyarından çıkma diyar değil ya da ünlü bir ressamın yağlı boya tablosu değil. Tamamen doğal bir yaşam tarzı… Camlı tavan sistemi sayesinde semada asılı kalan yıldızları capcanlı seyredebileceğiniz ve onların seyrine doya doya uykuya dalabileceğiniz bir doğa ortamında yaşam stili… Tüm bu özellikleriyle hem sanayi kirliliğinden uzakta bir yaşam hem de tamamen doğal ortamda bir yaşam burada yer almaya devam ediyor.

Sertleştirilmiş Üç Camlı Pencere Sistemleri Bio Yakıt Sistemi

Aydınlatma kadar ısı ve ışık sistemi de tamamen doğal… Yeni Zelanda’nın güneyindeki adaların hemen yanı başındaki bu doğayla baş başa yaşamda soğuktan korunabilmek adına sertleştirilmiş üç camlı pencere sistemleri uygulanmış durumda. Bununla birlikte tamamen doğal ısı sistemi olan ve zeminden ısıtmalı bio yakıt sistemi de bulunan ısı sistemi hem ekonomik hem doğal çözüm sunmaya devam ediyor. Elbette ortada duran bu son derece teknik unsurlar dikkate alındığı zaman gerçekten de insanların kalabalığından ve trafiğin gürültüsünden uzakta bir yaşamın sizleri beklediği bu gizemli kulübeye herkesin bir anda gidesi var. Böylece hayalleri süslemeye devam eden bu yerde yaşamak herkesin hayali olmaya devam ederken siz de düşük maliyetle herkes gibi değil kendiniz gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın