Kopenhag’da Şehirden Kaçış Adaları İnşa Ediliyor

Yazan Ekolojist

Kalabalık ve gürültüden uzak durmak isteyenler, kafa dinlemek isteyenler veya küçük bir tatile ihtiyaç duyanlar için Kopenhag’da şehirlerden kaçmak için adalar tasarlanmaktadır. Bu projenin adı Kopenhagen Adaları. İnsanların deniz ile olan ilişkisini düşünerek başlanan bir proje olmuştur. Yepyeni kamusal bir alan yaratılmıştır. Bunun yanı sıra, iklimdeki değişikliğin deniz sularını yükselttiğini fark ettirmek için yapılan bir proje çalışması olmaktadır. Yaşadığınız bir şehirde yorulup bir adada dinlenmeyi hiç düşündünüz mü? Bazıları tatil için Maldiv Adalarına veya benzeri farklı adalara gidiyor, fakat Kopenhag’daki bu adalar sadece şehrin gürültü ve kirliliğinden uzak durabilmek için tasarlanmış adacıklardır. Ada tamamen size ait olacaktır.

Kopenhag Kafa Dinleme Adaları

Kopenhag Adaları’nda her geçen gün yeni adalar eklenmeye devam etmektedir. İlk inşası biten ada CPH-01 adası olmuştu. Bu ada, eski Kopenhag Limanı’nın olduğu yerde bulunmaktadır. 25 metrekarelik bir alandır ve burası tamamen ada yüzücüleri ve kayakçılarının keyifle ve serbest bir şekilde aktivitelerini yapabilmeleri için yapılmıştır. Bu adanın üzerinde ayrıca 6 metre yüksekliğinde bir Ihlamur ağacı bulunmaktadır. Bu tür adalar aslında her ülkeye gerekiyor, çünkü teknolojinin gelişmesiyle beraber, dünyanın neredeyse bütün ülkeleri gürültü ile dolu ve çoğu ülkeler ise kalabalık. Bir şehirden kaçmanın daha başka bir alternatifi olamaz. Kafanızı dinleyebilmek için adalar en iyi seçenek olmaktadır.

Kopenhag Adaları’nın Avantajı

Bir adanın sizce ne tür avantajları olabilir? Mutlaka baştan belirttiğimiz gibi, şehrin gürültüsü ve kalabalığından uzak kalabiliyorsunuz. Genelde şehrin gürültüsünden ziyade, bölgenin çok fazla kalabalık olması daha fazla yormaktadır. Sizde Kopenhag Adaları’nın birinde kısa bir tatil ve kafa dinleme moduna girebilirsiniz. Kopenhag Adaları kurulmaya devam etmektedir. Malum bir adayı oluşturmak çok kolay olmasa da ve zaman alsa da, niyahetinde mükemmel bir proje çıkmaktadır. Bu proje sayesinde yüzlerce şehrin gürültüsü ve kalabalıklığından uzaklaşmak isteyenler istedikleri zaman uzaklaşabilirlar. Kopenhag Adaları yüzlerce, hatta devam ettiği sürece binlerce ada tasarlayacak ve bu adalarda insanlar hem kısa bir tatil yapabilecekler, hem de en önemlisi şehrin bütün kirliliğinden uzak durabilecekler.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın