Kentsel Dönüşümde Son Moda : Tiny House Tipi

Yazan Ekolojist

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında her ay hatta her gün yüzlerce, binlerce ağaç kesiliyor onların yerine kat kat üstüne doğadan ve yeşillikten uzak tamamen zevksiz konut tipleri getiriliyor. Elbette bu gergin sıkıcı ortam insanların ruh hallerine de yansımış durumda. Bunun için başta ABD’de başlayan ve doğayla iç içe bir evinizin olmasını vaat eden yepyeni bir kentsel dönüşüm akımı başlatılmış durumda.

Tiny House adıyla bilinen söz konusu bu hareket kısa zamanda yüz binlerce ailenin destek verdiği küresel bir hareket halini alarak insanlar artık kendi zevklerine göre yaşayabilecekleri bir ev modeli yaratıyor. Böylelikle hem çevreci hem de doğal bir ortamla baş başa yaşam insanları bekliyor.

Mobil Akıllı Evinizle Her Yeri Gezin

Mobil ev adeta bir karavan gibi hareket ettirilebilir. Gezici bu akıllı konut tipi evinizle siz de her yerde konaklayabilir ve sürekli yeni yerleşim yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. Böylelikle hem doğayla baş başa kalmak hem de sıra dışı bir yaşamın içerisine atılmak için tam da sizleri bekleyen bu tutkulu dünyanın içerisinde yerinizi almış olacaksınız. Farklı tip renkleri bulunan bu evlerin sahip olduğu özelliklere de yer vermek gerekir.

Tamamen Güneş enerjisiyle elektrik ihtiyacınız, su ihtiyacınız karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra ışık sisteminde de tamamen doğal kaynağımız olan Güneş enerjisi devreye girmiş durumda. Bu da hem cebimizden hem de sağlığımızdan büyük oranda tasarruf ettiğimiz anlamına geliyor.

Bir diğer ayrıcalığıysa şehir şebekesinden bağımsız olarak kendi kendine yetebilen su sisteminin bulunmasıdır. Bu sayede hem masrafsız ve daha çok tüketip daha az ödeyebileceğiniz bir su kaynağı oluşturmanız anlamına gelmektedir.

Minyatür Evlerde Sıra Dışı Yaşam

Ayrıca bu minyatür evlerde 10 m² alan içerisinde sevdiklerinizle daha romantik ve sıra dışı anlar yaşamak için de bu evler en ideal konut tipleri arasında gelmekte. Sizler de bu tip evleri yakından tanımak istiyorsanız mutlaka bu hareketin destekçisi olmalısınız. Böylelikle en özel anlarda sizler de minyatür evlerde sıra bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın