Elektrikli Deniz Taksisi İçin Test Sürüşleri Başladı

Yazan Ekolojist

İnsanların günlük hayatında karşılaştığı en büyük problemlerden biri olan trafik yoğunluğu ve gürültülü ortam her geçen gün insanları olumsuz etkilemekte ve her geçen değerli zamanını da çalmaktadır. Aynı zamanda bu yoğun trafikten oluşan zararlı gaz atıkları sağlığımızı da etkilemektedir. İşte buna çözüm olarak Bubless deniz taksisi geliştirildi.

Şehir kirliliğini azaltmak ve insanları yoğun trafik temposundan kurtarmayı amaçlayan Fransız şirketine ait seabubbles tarafından üretilen elektrikli deniz taksisi İsviçre’de test sürüşlerine başladı. Başarılı test sürüşlerinin sonunda Bubble ön siparişe hazırlanarak gelecekteki 5 yıl içerisinde 50 şehre ulaşmayı hedefliyor.

Deniz Taksisi Nedir, Nasıl Kullanılır Ve Çevreye Nasıl Bir Etkisi Vardır?

%100 Elektrikli olan SeaBubbles Deniz taksisi zararlı gaz tüketimini ortadan kaldıran, akıntı ve güneşin yarattığı kinetik enerji sayesinde şarj edilebilen, zamandan tasarruf ettiren konforlu 5 kişilik bir deniz otomobilidir. Aynı zamanda tam bir çevre dostudur. Denizde dalga oluşturmaz, gürültülü olmadığı için rahatsız etmez ve 12 km kadar bir hıza ulaştığında dört bacağı sayesinde yavaşça suyun üzerinde yükselerek anafor oluşmasını engeller bu sayede ani hareketlerden kaçınılır ve insanlarda mide bulantısına engel olur. Gelecek yıllarda sekiz kişilik bir kapasiteye kadar çıkarılması da şirketin hedefleri arasında yer almaktadır.

Seabubbles Deniz Taksinin Mobil Uygulaması Da Olacak

Bubble deniz taksi kullanmak isteyen insanlar mobil uygulama sayesinde kolaylıkla normal bir taksi çağırır gibi Bubble deniz taksisini de çağırabilecekler.
Seabubbles deniz taksisi %100 elektrikli olması sebebiyle zaman tassarrufu ve çevre kirliliğini ortadan kaldırdığı için insanların ilgisi oldukça yüksek. Thebault yaptığı açıklamada bir çok yatırımcının bu projeye destek vermek için sırada beklediğini ve Paris ve Londra Belediye Başkanı  Boris johnson bu projeyle ilgilendiğini bildirdi. Bu proje Londra ve Hong Kong gibi şehirler için bir alternanif olacaktır. Aynı zamanda da bireysel kullanım için 100’den fazla sipariş geldiğini de ekledi.Seabbubles elektrikli deniz taksisinin satış fiyatının 30.000 Euro gibi bir fiyatla karşımıza çıkması tahmin edilmektedir.

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın