Dünyanın İlk Çevre Dostu Kent Kargo Scooter’ı Satışa Sunuldu

Yazan Ekolojist

Gün içerisinde hepimizin taşımakta olduğu zihinsel yüklere bir de taşıma yüklerimiz binince, konfor alanımız daralıyor. Yürüyerek kat ettiğimiz mesafelere bir de elimizde poşetler, paketler ve çoğu zaman taşıması imkansız yapıdaki ürünler eklenince işler iyice zorlaşıyor. Uzun yıllardır scooter üretimi yapan Amerikan Nimble şirketi bu iki sorunu birlikte çözen bir seçenek sunuyor…

İşi Eğlenceli Kılıyor

Tasarımı bakımından şehir içinde kısa mesafeli alışveriş işlerinde bireylere, günlük işi “yük taşımak” olan endüstriyel çalışanlara da hayatı kolaylaştırıyor. Bilindik scooter gibi sadece ulaşım amacı gütmeyen, tek ayak kullanımla yükün en az yarısını paylaşan bu ürün ile arabayla gitmeye değmeyecek kadar yakın, yükle yürümeye güç yetmeyecek kadar uzak görünen mesafelere kolay ulaşım sağlanıyor. Hem kullanıcısını, hem de yükü taşıması özelliği ile dikkat çekiyor. Yakıt ve enerji tasarrufu sağlayan bu ürün, çağın ihtiyacı olan bireysel spor için de imkan sağlıyor.

Sağlık İçin Yürüyüş

Belli bir mesafeyi yürümenin sağlık için ne kadar faydası var ise;  anatomik olarak da bir yükle yürümek o kadar sakıncalı olabiliyor. Bu tasarım sayesinde hem spor hem de işlerinizi yapmış oluyorsunuz. Yük taşırken egzersiz, kolaylık ve en önemlisi keyifli bir sürüş deneyimi vaad ediliyor.

Üç Farklı Tasarım

İhtiyaca göre tasarlanmış üç farklı versiyonu bulunan bu ürünün, 3 ve 2 tekerlekli seçenekleri bulunmakta.  27 kg ağırlık, katlanabilme özellikleri ve az bakım ihtiyacı ile iyi bir ergonomi sağlamaktadır. Classic ve XL versiyonları ile iş hayatına yönelik kolaylık sağlanırken; Urban versiyonu da görsel, estetik yapısı sayesinde şehir yaşamında bireylere uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki, hafif ve az yer kaplıyor olması sayesinde toplu taşıma araçlarına kadar eşlik edebiliyor. Sürücüsü dışında 25 kg’a kadar yük taşıyabilen yapısına ek olarak, kargo taşıma amaçlı sepet de eklenebiliyor.

Şu an direkt üreticisi tarafından satışı yapılan Nimble, 200$’dan başlayan fiyatlarla seçenekler sunuyor. Yakın zamanda Kahve dükkanları, lojistik depoları, tedarik zinciri yönetimi ve bakım tesislerinin, bu ürünleri kullanacağı öngörülüyor.

 

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın