Çevre Dostu Kripto Para EverGreenCoin (EGC) ile Tanışın

Yazan Ekolojist

Çevre dostu olduğunu söyleyen ve diğer kripto para birimlerinden daha farklı bir tanıma sahip olan EverGreenCoin, yakın zamanda adından söz ettirmeye başladı. Kripto para birimi olan ve çok fazla enerji harcayan bu sistem içine giriş yapan EverGreenCoin, içinde bulunduğu düzende farkındalık yaratmak amacı ile yola çıkıyor ve mevcut konjonktürde belirgin bir farklılık yaratmak istediğini belirtiyor.

Kripto Para Nasıl Çevre Dostu Olur?

Kripto Para olarak tanımlanan EverGreenCoin, yeşil para birimi olarak karşımıza çıkıyor. EGC temiz bir çevre için, bulunduğumuz dünya üzerinde sahip olduğu sorumluluğu yerine getirmek gayesi ile hareket ediyor. Son zamanlarda adından çok fazla söz ettiren ve çok fazla gündemde olan Bitcoin ile aralarında ki temel farklar ise neden yeşil para birimi olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir;

a- Sınırları ne olursa olsun, dünyadaki herhangi bir yere, neredeyse sıfır bedel ile transfer gerçekleştirebiliyor

b- Bitcoin’den farklı olarak, işlemleri daha çabuk sonuçlandırıyor

c- Son olarak bu işlemleri yaparken çok daha çevreci bir yöntem kullanıyor.

d- Sistem üzerinde kişisel bilgiler istenmiyor ve böylece bilgi güvenliği de sağlanmış oluyor

EverGreenCoin, yaptığı işlemlerde kullandığı bir algoritma ile birlikte, evlerimizde olan bir bilgisayarda bulunan işlemci kadar enerji harcadığını belirtiyor. Sistem üzerinde kayıt yaptıran üyelerin ise para biriminin sağlayacağı getiri oranı yıllık olarak %7 civarında oluyor. EGC üzerinde bir değişiklik yapılma olanağının olmadığını söyleyen yetkililer, herhangi bir manipule girişiminin de sonuçsuz kalacağını belirtiyor. Nedeni ise basılı olan ya da başka bir sanal para terimi olan madenden çıkarılmaması özelliğine bağlıyor ve neticesinde güvenilirliğini sağlamlaştırıyor.

EverGreenCoin sistemi 4 ayaklı bir sistemden meydana geliyor ve şubelerden oluşan bir yapı olarak kendini tanımlıyor. EGC Water, EGC Gardens, EGC Cannabis ve EGC Renewables olarak tanımladığı ayakların her biri kendi alanı üzerinden işlem görüyor. EverGreenCoin, çevre dostu bir para birimi olarak işleyiş mekanizmasını da bir ağaca benzetiyor. EGC için kaynakların gereksiz harcanmasını engellemek ve bununla birlikte elde edilecek gelirler ile doğal yaşam üzerinde iyileştirmelerin yapılması yapılacaklar arasında yer alıyor.

 

Yazar Hakkında

Ekolojist

Ekolojist.net - Çevreci Haber Sitesi

Düşüncelerinizi Paylaşın